“Bystronic ile işbirliğimiz sektördeki iş hacmimizi arttırdı”

09 Mayıs 2018 Çarşamba 14:33
“Bystronic ile işbirliğimiz sektördeki iş hacmimizi arttırdı”
As Metal ekibi ile gerçekleştirmiş olduğumuz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

As Metal’i tanıyabilir miyiz? Firmanızın kısa tarihçesi ve bugünlere gelişi hakkında bilgilendirir misiniz? Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

1969 yılında kurulan ve önümüzdeki sene sektördeki 50. yılını tamamlayacak olan firmamız, Gaziantep Örnek Sanayi Bölgesi’nin karşısındaki 25 dönümlük faaliyet alanında 150 personeliyle demir çelik ve yapı malzemelerinin satışı ve demir çelik ürünlerinin işlenmesi konusunda faaliyet göstermektedir.

Son dönemlerde teknolojinin de gelişmesiyle firmalar daha az maliyetle daha fazla ürün üretme arayışına girdiler. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Günümüzde teknoloji, gelişimi ve hızı nedeniyle ürkütücü bir hale geldi. Ancak bizler mümkün olduğunca teknolojiye uyum göstermek durumundayız. Teknolojiyle birlikte her şey daha hızlı hale gelirken zaman, en kıt kaynakların başında geliyor. İşini yarına taşımayanlar ve bu hıza uymayanlar da maliyet savaşını kaybederek mağlup oluyorlar.

Ürünleriniz ve makine parkurunuz hakkında bilgi verir misiniz?

Hepsi Bystronic olmak üzere (ByAutonom 6kW, BySprint Pro 6kW, BySprint Fiber 3kW ve son olarak ByStar Fiber 10kW) 4 lazer tezgahımız var. Bunun yanı sıra 10 adet CNC abkant, 3 adet plazma oxi tezgâhları, kumlama hattı, profil delme hattı, muhtelif sac - profil eğim - kesim makineleriyle hizmet vermekteyiz.

Özellikle ByStar Fiber 10kW; mevcut kesim işlerimizi daha hızlı ve kaliteli kesebilmesinin yanında, yapılamayanı yapan ilgi odağı haline gelen bir yatırım oldu. Her Bystronic yatırımımızda olduğu gibi lider konumda ve bulunduğu pazarın iş kalitesini artıran bir tezgah. Sorunsuz demir dışı metaller kesimi ve daha yüksek kalınlıklardaki siyah sacın azot kesimi ile iş yapma alanımızı arttırdı. 30 mm alüminyum ve krom kesimiyle bu tip işlerin zaman zaman su jeti ve dik işlem gibi makinelerin işlerini çalarak daha hızlı ve sorunsuz yapılabilmesi neticesinde bu konularda müşterilerimize rekabette üstünlük kazandırdı. Yüksek kalınlıklarda siyah sac kesimini azot gazıyla kesebilmesi sebebiyle boya yüzeyindeki sorunlarımız bitti.

Geçmiş yıllara oranla ülkemizdeki demir çelik ve diğer metal mamullerinde üretici firma sayısı arttı. Bu durum size ve sektöre nasıl yansıdı?

Ülke olarak stratejik yatırımları; verimliliklerini artırarak değil, sektörün diğer oyuncularına yük ederek destekledik. Sadece tonaj ve rakamlar üzerinden değil, kalite anlamında da diğer oyuncuları yakalayabilmemiz için bir adım olması umuduyla yeni özel yatırımların iyi olabileceği görüşündeyiz.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

Yatırım kararlarımızı birçok seçenek içinden seçerek uygulamaya koyuyoruz. Talepleri önceden tahmin ederek piyasa ve teknik araştırmaları yapıyoruz. Ancak yatırım öncelikleri ve pazar alışkanlıkları, bu seçimlerimizin gününü belirliyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Bystronic Türkiye çalışanlarının müşteri odaklı çalışmaları şimdiye kadar ki başarılarının temelini oluşturuyor. Firmanın konusunda uzman tüm çalışanlarına özverilerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Bu haber toplam 2172 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler