DÜNYANIN HEYECANLA BEKLEDİĞİ GREEN CARD SONUÇLARI 15 MAYIS’TA AÇIKLANIYOR

14 Mayıs 2018 Pazartesi 14:36
DÜNYANIN HEYECANLA BEKLEDİĞİ GREEN CARD SONUÇLARI 15 MAYIS’TA AÇIKLANIYOR
Her yıl Amerika’da yaşama hayali ile Green Card çekilişine katılan milyonlarca kişinin bekleyişi 15 Mayıs Salı günü son buluyor.

Her yıl Amerika’da yaşama hayali ile Green Card çekilişine katılan milyonlarca kişinin bekleyişi 15 Mayıs Salı günü son buluyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma hakkı kazandıran Green Card çekiliş sonuçları bu yıl 15 Mayıs Salı günü Türkiye saati ile 20.00 da açıklanıyor. Green Card çekilişini tüm dünyadan her sene ortalama 125bin kişi kazanıyor.

Bu rakam evli ve çocuklu olan talihlilerin aileleri ile birlikte 300-350 bin kişiye ulaşıyor. Yüzbinlerce Türk vatandaşının da gelecek hayallerine ışık tutan Green Card çekilişi sonucunda geçtiğimiz yıl 4390 kişi çekilişi kazanarak hayallerine giden yolda en önemli avantajı yakalamış oldu. Bu rakam talihlilerin eş ve çocukları ile birlikte 12-13bin kişiye ulaştı.

Kazanıp kazanmadığınızı nasıl öğreneceksiniz?

Green Card Çekilişi başvurusu ve kazananlara danışmanlık konularında 2005 yılından bu yana hizmet veren Green Card 7/24 Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Ozan Şirin, Green Card talihlilerinin bilmesi gereken önemli konuları şöyle açıklıyor. “Green Card Çekilişi ile ilgili en önemli konu, hiçbir şekilde posta yolu ile gönderim yapılmadığıdır. Sonuçlar başvuru esnasında verilen teyit numarası (Confirmation number) kullanılarak sadece ABD Göçmenlik Dairesi Resmi sitesi’nden öğrenilebiliyor, başka bir yöntemle öğrenilmesi mümkün değildir.” diyen Şirin, Konsolosluktan aradığını söyleyenlere, ABD konsolosluklarından ya da Göçmenlik Dairesi’nden gönderilmiş gibi görünen e-postalara karşı dikkatli olunması konusunda da halkı uyarıyor.

Green Card kazanan kişilerin nasıl hazırlanması gerekiyor?

Çekiliş talihlilerini form doldurma, evrak hazırlığı ve mülakat aşamalarından oluşan 9-18 aylık bir süreç bekliyor. Ozan Şirin, Green Card çekilişini kazananların her yıl sadece yüzde 20’sinin bu süreci başarıyla tamamlayıp Green Card sahibi olabildiğini belirtiyor. Kazananların yaptığı hatalar hakkında bilgi veren Şirin, “Green Card talihlileri, hatalı ve eksik form doldurma, yanlış bilgilendirilme ve mülakat öncesi yeterli hazırlık yapılmaması gibi sebepler yüzünden görüşme sırasında ya da öncesinde elenerek Green Card alma haklarını kaybediyorlar.”

Ozan Şirin, Green Card 7/24 olarak Green Card çekilişini kazananlara verilen danışmanlık hizmeti ile Green Card göçmenlik vizesi alma garantisi verdiklerini ve danışmanlık hizmetlerinin formların doldurulmasından Amerika’da Green Card’ların teslim alınmasına kadar olan tüm süreci kapsadığını belirtiyor.

Bu haber toplam 3385 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler