NTN-SNR, premium kalitede rulmanları ile Avrupa demir çelik endüstrisindeki gelişimini güçlü bir şekilde devam ettiriyor

22 Mayıs 2018 Salı 12:45
NTN-SNR, premium kalitede rulmanları ile Avrupa demir çelik endüstrisindeki gelişimini güçlü bir şekilde devam ettiriyor
NTN-SNR, demir çelik endüstrisinde premium kalitedeki rulmanlarıyla son iki yıldır güçlü bir şekilde büyümektedir. Başta Japonya olmak üzere Asya pazarını çok önceden fetheden NTN-SNR, ürettiği premium kalitede rulmanlar ve yüksek teknolojisi sayesinde Avrupa ve BDT piyasalarında da güvenilir bir isim olarak öne çıkmaktadır.

NTN-SNR, demir çelik endüstrisinde premium kalitedeki rulmanlarıyla son iki yıldır güçlü bir şekilde büyümektedir. Başta Japonya olmak üzere Asya pazarını çok önceden fetheden NTN-SNR, ürettiği premium kalitede rulmanlar ve yüksek teknolojisi sayesinde Avrupa ve BDT piyasalarında da güvenilir bir isim olarak öne çıkmaktadır. Bu yaklaşım, NTN-SNR müşterilerinin optimum üretim, kalite ve uzun servis ömrü beklentilerininin çok iyi derecede karşılanmasına olanak sağlamaktadır. NTR-SNR, bu pazardaki iş hacmini önümüzdeki üç yıl içinde %50 oranında artırarak makine imalatçıları ve demir çelik endüstrisindeki önemli firmalar için vazgeçilmez bir tedarikçi olmayı hedeflemektedir.

NTN-SNR için stratejik bir pazar

Premium konumlandırma, bir gelişme faktörü

NTR-SNR için Avrupa demir çelik endüstrisi stratejik bir öneme sahip olup, önemli bir büyüme göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu alanda uzun süredir faal olarak yatırım yapan NTN-SNR, son iki yılda satışlarını büyük ölçüde artırmıştır. Bu artışın yarısından fazlası katma değer sağlayan yüksek teknoloji yatırımları sayesinde gerçekleşmiştir . Şirketin premium kalitede üretimi, özellikle de ULTAGE® markası, hem demir çelik endüstrisi hem de diğer endüstri kollarındaki gelişim stratejisinin odak noktasında yer almaktadır.

Hizmet ve ulaşılabilirlik

Bahsi geçen yüksek performanslı ürünlere ilaveten, NTN-SNR, müşterilerine ekipmanlarının en doğru şekilde kullanımı ve bakımına yönelik olarak danışmanlık, teknik destek ve eğitim gibi birtakım hizmetler de sunmaktadır. NTN-SNR, aynı zamanda büyük çaplı rulmanların montajı ve demontajı için ekipmanlar ve durum izleme cihazları da sunmaktadır.

Demir çelik endüstrisinin bütün ihtiyaçlarına cevap veren premium ürün yelpazesi

Makaralı rulmanları ve rulman üniteleri ile NTN-SNR, çelik imalatı sürecinin her aşamasında varlık göstermektedir: cevher taşıma konveyörleri, elektrik ark ocakları ve konvertörlerden hadde tezgahları ve son işlem ekipmanlarına. Demir çelik endüstrisine yönelik üretilen rulmanların büyük bir bölümü ULTAGE® markasını taşımakta olup, bu ürünler yüksek performans ve uzun servis ömrüne sahiptir. Tüm bunlara ek olarak; NTN–SNR , demir çelik endüstrisinin zorlu çalışma koşulları için rulmanları ısıdan, nemden ve isten koruyan özel keçeler geliştirmiştir.

Konvertörlere özel rulmanlar

NTN-SNR, konvertörler ve muylular için çok büyük boyutlarda oynak makaralı rulmanlar üretmektedir. NTN-SNR tarafından uygulanan dizayn prensibi, konvertörün bir tarafında, boyutları 1120 mm iç çap, 1540 mm dış çap ve 525 mm genişlik olan iki parçalı bir rulman kullanmaktır. Talaş kaldırmadan kesme işlemiyle üretilen bu iki parçalı tasarım, geleneksel tek parça rulmana kıyasla demontaj süresini % 90 oranında kısaltarak hem bakımın yapılmasını kolaylaştırır hem de maliyetleri azaltır.

Sürekli döküme özel rulmanlar

Sürekli döküm merdanelerinin sabit, serbest ve ara yatakları için üretilen NTN-SNR rulmanları, bu ekipmanların çok yüksek yük ve sıcaklık koşullarıyla başa çıkmasını mümkün kılar. NTN-SNR, kaçıklıkları karşılama fonksiyonlu silindirik makaralı rulmanlar, 2 parçalı silindirik makaralı rulmanlar, SRB ULTAGE® (oynak makaralı rulmanlar - keçeli versiyonu da dahil) ve özellikle yüksek sıcaklık, yük ve kirlilik gibi zorlu şartlara yönelik SRB ULTAGE® EE'yi sunmaktadır.

Haddeleme rulmanları

NTN-SNR, haddeleme işleminin güvenlik gereksinimlerini karşılamak amacıyla, iş ve destek merdaneleri için dört sıralı silindirik makaralı ve 4 dört sıralı ULTAGE® konik makaralı rulmanları geliştirdi. Dört sıralı ULTAGE® konik makaraları rulmanların keçeli versiyonu, ölçüsel değişikliğe gereksinim olmadan son derece kirli ortamlarda 3 kat daha uzun ömür sağlayabilir . Aynı zamanda beklenmeyen rulman arızalarını önleyen ve rulman bakım döngüsünü %50 oranında azaltan özel bir anti-korozyon kaplaması olan Rust Guard ™ işlemi de bu rulmanlara uygulanabilir.

NTN-SNR, Sendzimir tipi soğuk hadde tezgahları için özel olarak daha yüksek yük taşıma kapasitesi ve daha fazla rijitlik amacıyla daha kalın dış bileziklere sahip rulmanlar da sunmaktadır. Keçeli versiyonun ve düşük viskoziteli özel greslerin kullanımı merdanelerin servis ömrünü optimize etmeyi mümkün kılar.

Bu haber toplam 2046 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler