Müşterilerimize ürün değil, çözüm sunuyoruz !

05 Haziran 2018 Salı 10:28
Müşterilerimize ürün değil, çözüm sunuyoruz !
Trotec Laser Makine Sorumlusu Edip Can Avigidor ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Metalin formunu bozmadan markalama yapabilen makinelerimiz demir çelik sektörünün olmazsa olmazı haline geldi”

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden bahseder misiniz?

1984 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2008 yılında Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldum. Mezuniyetimin akabinde askerlik görevimi tamamladıktan sonra 2009 yılında Halsa Kırtasiye şirket bünyesine girdim ve o günden beri de Trotec Laser Makineleri’nden sorumlu olarak iş hayatımaki faaliyetlerime devam ediyorum.

Trotec Laser’in kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Trotec Laser Makineleri, Trodat Trotec Holding’in ürünüdür ve firmamız Trotec Laser markasının Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Organizasyon yapımızda; gelen aramalara cevap veren ve telefonda sıcak satış gerçekleştiren 4 kişilik bir Call Center’ımız, saha satış ekibimiz ve teknik destek ekibimiz mevcut. Genel koordinasyonu yönetimde ise benimle birlikte firma sahibimiz ve Sami Bey yer almaktadır. Trotec Laser’in faaliyet alanları çok geniş. Kaşe üreticilerinden tutun da; kopyalama merkezleri, reklam ve promosyon şirketleri, okullar, üniversiteler ve fablabler, askeriye ve belediye kuruluşları, silah sanayisi, etiket üreticileri, maket atölyeleri, otomotiv yan sanayi, makine sanayisine kadar birçok sektöre hitap etmektedir.

Demir çelik sektörüne yönelik sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler? Sizin farklılığınız nedir?

Makinelerimiz metal markalamada kullanılan makinelerdir. Üretimin ve fabrikalaşmanın artmasıyla günümüzde etiketleme, barkodlama ve işaretleme, üretimde temel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Üretilen her bir parçanın işaretlenerek takip edilebilir hale getirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada bizim laser makinelerimiz devreye giriyor. Metalin formunu bozmadan fakat dış etkenlerden etkilenip zamanla silinmeyecek bir şekilde yüksek sürat ile yüzeye markalama yapabiliyor. Dolayısıyla demir çelik sektörünün de olmazsa olmazı haline geliyor. Bizim makinelerimizin farklılığı da Trotec tarafından geliştirilmiş olan ve sürekli güncellenen yazılımları ve makinelerin en kaliteli parçalar ile üretilmiş olması. Bu iki unsur birleştiği zaman da en kaliteli sonucu elde etmek kaçınılmaz oluyor.

Hangi sektörlere ne tür üretimler yapıyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Trotec teknoloji ve yenilikleri dünyadaki kendi rekabet ortamında en önde takip eden markadır. Buna bir örnek vermek gerekirse; Markalama ve kesim için yaygın olarak CO2 ve Fiber laserler kullanılıyor. CO2 laserler metal olmayan yüzeylere markalama ve kesim yapabilir. Örneğin ahşap, deri, kumaş, vb. Fiber laserler de metal ve plastik yüzeylere markalama yapabilirler. Trotec laser her iki teknolojiyi tek bir makinede birleştirerek flexx modellerini üretmiştir. Tek bir ayarlama yapılarak her yüzeye gereken uygulama yapılabilmektedir.

Firmanızın sektördeki konumu ve pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Sektördeki konumumuz genelde fiyat olarak üst seviyelerde fakat kalite olarak en üst kalite olarak biliniyor. Lakin kaliteyi ön planda tutup ve uzun zamandaki verimliliği de göz önünde bulundurursak rekabet ortamındaki diğer fiyat olarak daha alt seviyede olan makinelerden çok daha uygun fiyatlı olduğumuz da bir gerçek. Pazardaki gücümüzü eğer demir çelik pazarı olarak düşünürsek bu pazara henüz yeni yatırım yapıyoruz ve piyasadaki marka bilinirliğimizi arttırmaya çalışıyoruz. Sadece bu pazarla ilgili kadro oluşturmaya çalışıyoruz. Fakat senelerdir içerisinde olduğumuz pazarlar var; kırtasiye, kaşeciler, devlet kurumları, maket sektörü, eğitim ve üniversiteler, etiket üreticileri gibi. Bu pazarlarda da en üst marka bilinirliğine sahip firmaların başında geliyoruz diyebilirim.

Son dönemlerde teknolojinin de gelişmesiyle firmalar daha az maliyetle daha fazla ürün üretme arayışına girdiler. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Bu cümleye ben de tamamen katılıyorum. Üretimler zamanla otomatizeye dönüyor. Bununla birlikte insandan çok makinelerle günde 24 saat hatasız üretimle yüksek verim alınmaya çalışılıyor. Üretimin ve rekabetin bu kadar artması karlılığı da düşürdüğü için daha az maliyetle daha fazla ürün üretmek bir zorunluluk haline geliyor.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

Yukarıda da biraz bahsettiğim gibi biz yatırımlarımızı daha yeni ve farklı sektörlere yapmaya çalışıyoruz. Demo makinelerimiz, geniş showroom ve atölyemiz ve kalabalık ekibimizle müşterilerimize her zaman daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. İstikrarlı bir şekilde kaliteden ödün verilmediği taktirde başarının kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Son olarak röportajımızı Trotec Laser’in sloganı ile bitirmek istiyorum; Biz ürün değil, çözüm satıyoruz! Bu sebeple markalama, işaretleme, ürün takibi vb. konularda çözüm arayışında olan herkes bize ulaşabilir. Amacımız ürünü satmak değil, müşteriye doğru çözüm konusunda yol göstermektir. Bu değerli röportaj için hem kendim hem de şirketimiz adına tekrar teşekkür ederim.

Bu haber toplam 2324 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler