Combilift’in 50 milyon € ‘luk yeni genel merkezi ve üretim tesisinin açılışı gerçekleştirildi

06 Haziran 2018 Çarşamba 12:41
Combilift’in 50 milyon € ‘luk yeni genel merkezi ve üretim tesisinin açılışı gerçekleştirildi
Combilift’in 50 milyon € ‘luk yeni genel merkezi ve üretim tesisinin açılışı gerçekleştirildi.

Malzeme taşıma konusunda özel çözümler sunması ile tanınan forklift üreticisi Combilift’in İrlanda’nın Monaghan şehrindeki yeni genel merkezi ve üretim tesisi resmi olarak açıldı. Bu yıl 20. yılını kutlayan şirket ayrıca önümüzdeki üç yıl içinde 200 yeni iş yaratılmasıyla iş gücünü önemli ölçüde genişleteceğini açıkladı.

Açılış töreninde konuşan İrlanda Başbakanı An Taoiseach Leo Varadkar TD şunları söyledi: “Combilift, Monaghan şehrinden doğan inanılmaz bir başarı öyküsüdür. Şirket 20 yıl önce kurulduğunda, üç çalışanı, parlak bir konsepti ve bunu gerçeğe dönüştürmek için hırsı vardı. Combilift, Monaghan’ın bugünkü ekonomik ve sosyal konumunda önemli bir rol oynamaktadır. Robert Moffett’ı, Martin McVicar’ı ve Combilift’teki herkesi bugüne kadarki başarılarından dolayı kutlamak isterim ve kendilerine önlerindeki uzun yolda başarılar dilerim.”

50 milyon €’luk bir maliyetle inşa edilen ve 46.500 metrekare alana yayılan yeni tesis Combilift’in iddialı büyüme planlarını gerçekleştirmesinde en önemli katkıyı sağlayacak. Genel Müdür Martin McVicar : “2015 yılında bu fabrikaya yönelik planlarımızı açıkladığımızdan beri kadromuza 230 kişi daha ekledik. Son teknolojiye sahip yeni üretim tesisinin ve büyüyen yetenekli işgücünün birleşimi önümüzdeki 5 yıl içinde iki - üç kat fazla üretim yapmamızı sağlayacak.”

Üretiminin %98’ini 85 ülkeye ihraç etmekte olan Combilift, ürünlerini bu ülkelerde bulunan 250 güçlü uluslararası bayisi ile kullanıcılara ulaştırmaktadır. Mevcut iş gücü 550 kişiden oluşmaktadır. İleriki dönemde artacak olan üretim, yetenekli teknisyenler, tasarım mühendisleri, lojistik ve tedarik zinciri uzmanları, mekanik ve elektrik mekatronik becerileri olan kişiler için yeni istihdam olanakları sağlayacaktır.

Sipariş Usulü Kitle Pazarlamacılığı

Martin McVicar, şirketin etkileyici büyümesini ve malzeme taşıma sektöründe kabul gören bir dünya lideri olarak statüsünü Sipariş Usulü Kitle Pazarlamacılığı olarak nitelendiriyor. “Combilift, özelleştirilmiş yenilikçi ürünlerin seri üretimi için kriterlerini belirledi. Sipariş Usulü Kitle Pazarlamacılığı, hem kullanıcı firmalar hem de forklift imalatçıları için belirlediğimiz yeni bir seviyedir. Çünkü müşteriler kullandıkları makinaların giderek artan şekilde kendi gereksinimlerine göre uyarlanmasını beklemektedir. Müşterilerimizi ve bayilerimizi bireysel ihtiyaçlarına en uygun çözümleri tanımlamak ve çözümler üretmek için dinlemekte, onlardan sürekli geri bildirimler almaktayız.”

Combilift, özel ihtiyaçlara yönelik ve kaliteli makinalar üretmek amacıyla yıllık cirosunun %7’sini Araştırma ve Geliştirme’ye ayırmaktadır. “Yeni tesisimizdeki esnek üretim şekli, malzeme taşıma konusunda her türlü özel bir talebe yönelik çözümler üretmeye daha da etkin olarak devam edebilmemizi sağlayacaktır. Kendimizi bir forklift üreticisinden çok daha fazlası olarak görüyoruz. Özel amaçlara yönelik ürettiğimiz makinalarımızla lojistik sektörüne katma değer sağlıyoruz. Combilift, müşterilerinin Combilift ürünlerinin işlerine getireceği faydayı görmelerini sağlayan ücretsiz bir lojistik ve depo tasarım ve danışma hizmeti sunmaktadır. Deneyimli mühendisler, dünya çapındaki müşteriler için kapasite artışı sağlayan çözümler üretmek amacıyla günde 150 ila 200 arasında depo yerleşim planı ve teknik çizimler hazırlamakta, malzeme akış analizini gösteren 3D animasyonlar tasarlamaktadır.

Combilift’in Büyümesi

1998 yılında, Genel Müdür Martin McVicar ve Teknik Müdür Robert in Moffett tarafından kurulan Combilift, tamamı ödenmiş sermayesi ile güçlü özel bir şirkettir. Combilift 1998 yılında dört yöne hareket kabiliyeti olan dünyanın ilk dizel forkliftini geliştirdi. İşletmenin ilk yılında, 18 tane üretilen bu forkliftlerin 17 tanesi ihraç edilmiştir. Şirket, son 5 yılda iki kat büyümüştür. Bugün itibariyle 85’ten fazla ülkede 40.000 adetten fazla Combilift forklift kullanım halindedir. Combilift’in ürün portföyü, ilk dört yöne hareketli dizel forklift üretiminin sonrasında yeni ürün grubu ve modellerin eklenmesiyle çok gelişmiştir. Martin McVicar : “Combilift her zaman niş pazar segmentine odaklanmıştır. Her bir ya da iki yeni ürünü piyasaya sürmekteyiz. İlk 10 yıl içinde uzun malzemelerin taşınmasında devrim yaratan çok yönlü forklift grubumuzla uzun yüklerin olduğu sektörlere çözümler üretmeye odaklandık ve bu sektörlerdeki müşterilerimizin malzemelerini daha dar koridorlarda daha az alan kullanarak ve daha güvenli bir şekilde taşımasını sağladık. ”

2008 ve 2018 yılları arasında Combilift, sırasıyla standart palet taşımasında kullanılan, depo kapasitelerini iki katına kadar artırabilen dar koridor forklifti Aisle Master ve ağır yük taşıma amaçlı mobil vinç Straddle Carrier (Combi-SC) modellerini geliştirerek ürün çeşitliliğini artırmıştır.

Son beş yılda, Combilift’in büyüyen pazarda önemli bir yer edinmesini sağlayan ve başka markalarda bulunmayan özelliklere sahip, depo içi kullanım amaçlı ürün grupları da piyasaya sürülmüştür. İstifleme makinası ve akülü transpalet ürün grubuna giren Combi-WR, Combi-WR4 ve Combi-CS modelleri, Combilift’e özel benzersiz teknolojilere sahiptir ve patentli özellikler içermektedir. McVicar : “Firmalar ve çalışanları depo ve diğer kapalı fabrika alanlarında güvenlik endişeleri nedeniyle forklift kullanımını istememekteler. Bu nedenle Combilift’in yüksek güvenlik özellikleri içeren depo içi makinalarına büyük talep var. Ayrıca yakın zamanda ürün portföyümüze kattığımız 6 tona kadar taşıma kapasiteli yeni seri Combi-HC-PPT ağır hizmet akülü transpalet ürün grubumuz ile bu konuya daha fazla odaklanmış bulunuyoruz. Daha yüksek kapasiteli modeller yakın zamanda portföye eklenecektir.”

Yeni Fabrika

46.500 m2’lik kapalı alana sahip yeni fabrika, gelecekte ihtiyaç duyulabilecek genişleme için 100 dönümlük bir alana kurulmuştur. İrlanda Cumhuriyeti’ndeki tek bir çatı altında kurulmuş olan en büyük üretim işletmelerinden biridir. En yeni üretim süreçlerini birleştiren bu fabrika, Combilift’in tüm üretim hatlarında tek bir vardiyada üretimini ilk etapta ikiye katlamasını sağlayacaktır. Dört adet 90 metrelik hareketli montaj hattının her biri her 15 dakikada bir forklift üretebiliyor. Tesiste ayrıca 50 kişilik sinema eğitim odası, 5.000 m² ofis alanı ve özel bir Ar-Ge Geliştirme ve Test Merkezi bulunmaktadır. Çatı alanının %23’ü cam ile kaplıdır ve personelin suni aydınlatma yardımı olmadan doğal gün ışığında çalışmasını sağlar. Çatının diğer alanlarını güneş panelleri kaplamaktadır. Ayrıca geri dönüştürülmüş odun (paletler vb.) ile çalışan bir enerji santrali vardır. Yıkama ve banyo tesislerinde kullanılmak üzere 110.000 litre yağmur suyu özel depolarda toplanmaktadır.

Her hafta 50’den fazla kamyon dolusu forklift fabrikadan sevk edilip dünya genelindeki müşterilere ulaştırılmaktadır. Uluslararası kalite ve güvenlik yönetim standartlarına uygun yeni merkez ve üretim tesisi, ISO 9001 uluslararası kalite yönetim sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Serisi’ne layık görülmüştür.

Bu haber toplam 4225 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler