“Yüksek kapasiteli vinç alanında lider firmalardan biriyiz”

29 Haziran 2018 Cuma 12:08
“Yüksek kapasiteli vinç alanında lider firmalardan biriyiz”
HBC - radiomatic Türkiye Elektrik Elektronik Mühendisi Ertuğrul Pamuk ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Ürünlerimiz birçok vinç üreticisi tarafından tercih edildiği için ciddi bir pazar payına sahibiz”

Dünyayı saran bir servis ve bayi ağı ve yurtdışında kendine ait 7 şirket ve ayrıca 40’u aşkın uluslararası HBC irtibatı, dünyada 60’tan fazla ülkeye yapılan ihracatı garanti ediyor. Dünyanın hemen hemen her yerinde rağbet gören HBC-radiomatic kumandaları; pek çok alanlarda tercih ediliyor. Vinç ve makine üreticilerinin tercihi olan HBCradiomatic ürünleri kaliteli ve güvenli kontrol sağlıyor.

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden bahseder misiniz?

2002 yılından beri Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak kazandığım tecrübeleri, HBC-radiomatic Türkiye bünyesinde müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına kullanmaktayız.

Firmanızı tanıyabilir miyiz? Firmanız bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Yaklaşık 65 yıldan fazla bir süredir kablosuz sistemler üreten Alman firması HBC-radiomatic’in Türkiye satış ve servis hizmetlerini yürütmekteyiz. Her biri sektörünün lideri vinç ve makine üreticilerinin tercihi olan HBCradiomatic ürünleri kaliteli ve güvenli kontrol sağlamaktadır.

HBC-radiomatic Türkiye olarak gerek üreticilere ve son kullanıcılara komple kablosuz kumanda sistemleri sunulması, gerekse de mevcut HBCradiomatic ürünlerinin servis hizmetleri konusunda çalışmaktayız.

Ülkemizdeki Endüstriyel Kontrol – Vinç Kumandası pazarı hakkında neler düşünüyorsunuz? Pazar büyüklüğü, ürün kalitesi ve ihracat konusunda bizleri bilgilendirir misiniz?

Avrupa ülkelerine göre teknolojiyi daha geriden takip eden ülkemizde, kablosuz kumanda artık lüks olmaktan çıkıp standart bir güvenlik ekipmanı haline gelmektedir. Özellikle büyük işletmelerde operatörün yük çevresinden uzakta bir kontrol yapabilmesi için kablosuz kumanda çok faydalı bir kontrol aracıdır. Ürünlerimiz birçok vinç üreticisi tarafından tercih edildiği için ciddi bir pazar payına sahip olmakla birlikte, sektörlere göre farklılık göstermektedir.

Ülkemizde Endüstriyel Kontrol – Vinç Kumandası pazarı ile yurtdışı pazarını bizler için kıyaslar mısınız? Sizce ülkemiz sektörünün gelişmesi için yapılması gerekenler neler?

Özellikle Avrupa’da vinçlerde kablosuz kumanda, yıllardır olmazsa olmaz bir ekipman haline gelmiştir, ülkemizde ise özellikle son birkaç yılda ciddi anlamda bu alanda ilerleme kaydedilmiştir. Özellikle proses vinçlerinde ve gelişmiş işlevtmelerde kablosuz kumandalar ciddi anlamda kullanılmakta, iş güvenliği uzmanları tarafından kablosuz kumanda istenmektedir. Tabi bu ilerlemede ekonomik olarak gelişmenin de oldukça büyük bir etkisi vardır.

Firma olarak bu alanda ürettiğiniz veya satışını yaptığınız ürünlerin diğerlerinden farkı nedir? Pazardan ne kadar pay alıyorsunuz? Satışlarınızın iç Pazar ve ihracat paylarını bizimle paylaşır mısınız?

Satışını yaptığımız ürünler öncelikle Avrupa Birliği’nin gerektirdiği ilgili normların bütün hepsini sağlamaktadır. Yani güvenlik olarak üst düzey ürünler sunmaktayız. Ayrıca ürün kalitesi olarak her bir aksamı kendimiz ürettiğimiz için ürünlerimiz üst seviyede uzun ömürlü olmaktadır. Örneğin joystiklerimizin 1 milyon hareketten fazla ömürleri bulunmaktadır ki bu ciddi bir rakamdır. Piyasada 15-20 yıldır çalışan joystiklerimiz mevcuttur. Pazar payı olarak yüksek kapasiteli vinç alanında lider firmalardan birisiyiz. Fiyatlarımızın diğer Avrupa ürünler gibi, yerli ve Uzakdoğu ürünlere kıyasla pahalı olması nedeniyle düşük kapasiteli vinçlerde maliyetli bir ürün olmaktadır. Fakat satış sonrası yapılacak masrafları ve kullanım ömrü hesaba katıldığında, aslında toplamda ödenecek rakamın daha uygun olduğu görülecektir.

Sektördeki rekabet ortamı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce sektörde adil bir rekabet ortamı var mı?

Eş değer ürünlerin kıyaslanması yapıldığında adil bir rekabet ortamı oluşuyor. Fakat olaya sadece “o da kumanda, bu da kumanda” mantığı ile bakıldığında her tür malzeme de olduğu gibi haksız bir kıyaslama ortaya çıkmaktadır.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

Yakın zamanda İstanbul bölgesindeki müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmek adına istihdam ettiğimiz mühendis arkadaşımız ile hizmete başlayan İstanbul organizasyonumuza ilave olarak, diğer bölgelerde de benzer oluşumlar veya bayilik çalışmalarımız yürümektedir.

Son olarak; sektörde hizmet veren tüm firmalara ve tüm sanayi camiasına kazasız çalışmalar diliyoruz.

Bu haber toplam 1669 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler