“Firmamız ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 90. sıraya yükseldi”

06 Temmuz 2018 Cuma 10:09
“Firmamız ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 90. sıraya yükseldi”
Tatmetal olarak 2017 yılı verilerine göre ilk 500 büyük sanayi kuruluşu içinde 90. sırada yer aldık.

Tatmetal olarak 2017 yılı verilerine göre ilk 500 büyük sanayi kuruluşu içinde 90. sırada yer aldık. Geçen yıl listenin 124. sırasındaydık. Bu tablodan memnunuz ve gurur duyuyoruz. Başarı grafiğimizin ilerleyen yıllarda yükselerek devam edeceğine inanıyoruz.

En büyük hedefimiz sürdürülebilir büyümeyi doğru yatırımlarla sağlayabilmektir. Asitleme hattımızın kapasitesini 450 bin tondan 1 milyon tona, 700 bin ton olan soğuk kapasitemizi 2,5 milyon tona ve 350 bin ton olan galvanizli kapasitemizi 800 bin tona çıkarıyoruz. Tüm bunlar heyecan verici gelişmeler olarak bizleri motive ediyor. Müşteri ihtiyaçlarına uygun kaliteli ürünleri sorumluluk ve çevre bilincine sahip yüksek motivasyonlu uzman personelimizle gerek yurtiçine gerekse dünyanın dört bir yanına sunmaya devam edeceğiz.

Şurası bir gerçek ki, demir çelik ürünlerine duyulan ihtiyaç nüfus artışı ve ekonomik konjonktürün eğilimleriyle gittikçe artmakta hatta birçok noktada birçok konuyla iç içe geçip kesişmektedir. Bunu en son Amerika’nın almış olduğu kararla bir kez daha görmüş olduk. 100 bin km2 alanda yerleşik 51 milyon nüfusa sahip Güney Kore’nin 71 milyon ton, 378 bin km2 alanda yerleşik 127 milyon nüfusa sahip Japonya’nın 105 milyon ton çelik üretimi kapasitesi var. Ülkemiz 783 bin km2 alanda yerleşik ve 80 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen henüz 38 milyon ton çelik üretiyor. Erdemir’le hemen hemen aynı dönemde kurulmuş olmasına rağmen Posco’nun bile tek başına 42,19 milyon ton üretim kapasitesine sahip olması bana göre üzerinde düşünülmesi gereken bir durum. Konu salt çelik üretmek değil elbette asıl önemli olan buna paralel olarak çelikten mamul katma değerli ürünler üreten diğer sektörlerin varlığı ve bunların ihraç konusu mallar üretebiliyor olmasıdır. O yüzden müşteri portföyümüzü genişleterek memnuniyeti kalıcı kılarak başta otomotiv, beyaz eşya ve inşaat olmak üzere birçok alandaki müşterimizin kaliteli sac ihtiyacını gelişen standartlarımızla karşılamaya devam edeceğiz.

“Genç kadromuzla beraber yükselişimizi emin adımlarla sürdürüyoruz”

Tatmetal’i rakiplerinden ayıran en önemli özellik ürün, sistem ya da yapıdan ziyade patronların çalışanlarına verdiği güven ve bu güvene karşılık çalışanların ortaya koyduğu özverili performanstır. Enerjilerini ve yeteneklerini işine odaklamış motivasyonu yüksek yetenekli genç kadromuzla beraber yükselişimizi emin adımlarla sürdürüyoruz. Artan kapasitemiz ve büyüyen yapımızla müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmenin yollarını araştırıyoruz. Kapasite artışına paralel organizasyonumuzu da her geçen gün geliştiriyoruz. Bu amaçla başlattığımız OGHY çalışmalarını inançlı bir şekilde yürütüyoruz. Önümüzdeki yıllarda iş hayatı ve iş yapma şekilleri daha fazla değişecek. Gelişen teknolojinin iş dünyasını dijital ekonomi çağına ittiğini hep birlikte yakından takip ediyoruz. Artık iyice biliniyor ki stratejik düşünceyi geliştirmek için bilgiyi yönetmemiz gerekiyor. Bilginin elde edilmesi ve yönetilmesi bir şirket için hayati önem taşıyor biz de yatırımlarımızı kusursuz bilgi akışını sağlayacak biçimde yeniliyoruz. Bu amaçla süreçlerimizi dijital entegre bilgi sistemi teknolojisinden yararlanarak izlemek ve yönetmek için bilişim teknolojisine ağırlık veriyoruz. Beklentimiz dijital bilgi ağımızın ticari organizasyonu iyi algılayabilmesi ve gereken tepkileri gösterebilmesini sağlayabilmektir.

En nihayetinde amacımız sektörel başarımızı kalıcı kılarak markamızı müşteri algısında yüksek kalitede konumlandırmak ve sektör arenasının etkin aktörü olarak yolumuza devam etmektir. Bu doğrultuda stratejimizi düşük maliyet ve yüksek kalite, süratli ve güvenilir ürün sunumu olarak belirledik.

Bu haber toplam 3021 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler