“2007 yılından bu yana demir çelik sektörüne hizmet veriyoruz”

13 Temmuz 2018 Cuma 15:49
“2007 yılından bu yana demir çelik sektörüne hizmet veriyoruz”
Nazal Metal Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özarslan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Halit Bey, firmanızın kuruluşu ve bugünlere gelişi hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Nazal Metal olarak 2007 kurulan, çelik ticaretinin yanı sıra birinci sınıf Avrupa kökenli üreticilerin temsilciliğini de yapan bir firmayız. Uzun yıllar yaptığımız çelik ticaretiyle edindiğimiz tecrübe bize bilgi, ihtisas ve iyi ilişkiler olarak dönmüştür. Dış ticaret esaslı yapılanmamız içinde en çok önem verdiğimiz konu ise her zaman daha fazla çelik ve metal tüketicisini, iş ortağı olduğumuz düzenli kaynaklarımız ve üreticilerle buluşturmak olmuştur. Firmamızın çeliğe hâkimiyeti ve iş tecrübesi, yerel yaklaşımlar ve uygulamaların en uygun biçimde yorumlanmasıyla birleştiğinde müşterilerine en elverişli malzemeleri sunabilme sonucunu doğurmaktadır. Muhtelif temsilcilikler edinerek yurtiçindeki müşterilere hizmet etmeye başladık. Her türlü çelik ürünü yanında makine satışları da yapmaktayız.

Demir çelik sektörüne yönelik sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler? Sizin farklılığınız nedir?

Firma olarak her türlü çelik ticaretini yapmaktayız. Uzman olduğumuz belli bir çelik ürünü olmamakla beraber; aşınma plakaları, yüksek mukavemetli çelikler, soğuk, sıcak ve galvanizli ürünler, silisli saclar daha çok ticaretini yaptığımız ürünlerdendir. Farklı olduğumuzu düşündüğümüz konular arasında en önemlisi; kaliteli, iyi ve doğru işbirliğine önem vermemizdir. En etkili olduğumuz konu ise iş geliştirmedir.

Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor? Gelişen teknoloji ve yeniliklere uygun ne gibi çözümler sunuyorsunuz?

Ürünlerimiz sanayinin hemen hemen her alanda kullanılmakta ve yarı mamul olarak adlandırılmaktadır.

Nazal Metal’in sektördeki konumu ve pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Şirketimiz, aşınma plakaları ve yüksek mukavemetli çelik konusunda pazarda etkindir. Ticari çeliklerde önemli miktarda soğuk, sıcak, galvanizli, silisli sac satışı yapmaktayız.

Türkiye’de demir çelik sektörünün genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Demir çelik sektörü sürekli gelişmekte ve dünyadaki her türlü gelişmeden de anında etkilenmektedir. Ticaret savaşları adı altında netleşen gelişmeler umarız ki üreticilerimize olumlu yansır. İthalat açısından bakıldığında her konu zaten kendi içinde dengelenecektir.

2018 yılının ilk yarısı firmanız açısından nasıl geçti? 2018 yılından beklentileriniz neler?

2017 yılı ve takiben 2018 yılının ilk yarısı şirketimiz için diğer tüm çelik şirketlerinde olduğu gibi bizim için de gayet olumlu geçti. 2018 yılının ikinci yarısında da bu gidişatın aynı şekilde devam etmesini dilemekteyiz.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

Butik hizmet verebileceğimiz bir servis merkezi yatırımı yapma düşüncemiz bulunmakta. Şimdilik bu yatırımımızla ilgili ön çalışma yapmaktayız. Son olarak sektördeki herkes için iyi doğru ve güzel bir iş ortamı dileriz.

Bu haber toplam 2486 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler