"Endüstri 4.0'ı Yakalamamız İçin Eğitim'de de 4.0'a Geçmeliyiz"

09 Ağustos 2018 Perşembe 09:27
KAYSO - Kayseri Sanayi Odası ve FESTO KUKA SİCK işbirliğinde "Endüstri 4.0 Semineri" düzenlendi.

Kayseri Sanayi Odası'nda düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, konusunda dünya lideri bir kurumla program yapıyor olmanın son derece memnuniyet verici olduğunu belirterek seminere kalabalık bir ekiple katılım yapmalarından dolayı FESTO grubuna teşekkür etti.

Endüstri 4.0'ı yakalamanın yolunun eğitimden geçtiğine vurgu yapan Başkan Büyüksimitci, "Endüstri 4.0'ı yakalamamız içim eğitimde de Eğitim 4.0'a geçmeliyiz. Mevcut klasik mesleklerle biz bu işin altından kalkamayız. Bu işi yönetebilecek mühendislere, teknik personele ihtiyacımız olacak. Biz genç nesli bu yönde eğitemezsek daha önce endüstri devrimini kaçırdığımız gibi bunu da kaçırırız. Hem ülke olarak hem Kayseri olarak bunu kaçırma lüksümüz yok. Bunu da kaçırırsak geri kalmış ülkeler ligine düşer ve hayatımızı orada devam ettiririz. Dolayısı ile bu dönüşümü yapmamız lazım" diye konuştu. Kayseri'deki firmaların büyük çoğunluğunun Endüstri 2.0 ile Endüstri 3.0 arasındaki firmalardan oluştuğunu ifade eden Başkan Büyüksimitci, Kayseri'de Endüstri 3.0'ı tamamlamış firmaların sayısının iki elin parmakları kadar olduğunu belirterek bu konuda gayret eden firmalar olduğunu ancak bu işi topyekûn yapabilmek için dünyaya ayak uydurmak gerektiğini söyledi.

Tüm bu konularda kendilerinin de Sanayi Odası olarak bir takım çalışmalar yaptıklarını aktaran Başkan Büyüksimitci, "Sanayi Odası'nın yönetimini oluştururken teknoloji ile iç içe olan, çok fazla yurtdışına giden, genç ve vizyonu genç arkadaşlarımızın mutlaka yönetimde olmasını, bizleri de geliştirmesini, şehrimizin sanayisine katkıda bulunmasını istedik. Çok yoğun olmalarına rağmen ciddi bir çalışma yapıyorlar. Eğitim ayağından, yeni üretim alanlarına, Ar-Ge'lere, yüksek ve orta teknoloji anlamında ne yapabileceğimize dair bir çalışma yaptılar. Bu çalışmamızda tamamlanınca sizlerle de paylaşacağız" diye konuştu.

Bu haber toplam 5729 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler