DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ METAL EXPO’DA ATACAK

05 Eylül 2018 Çarşamba 09:54
DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ METAL EXPO’DA ATACAK
Demir çelik sektörünün dört gözle beklediği uluslararası fuar, METAL EXPO EURASIA İSTANBUL’a artık sayılı günler kaldı!

Demir çelik sektörünün dört gözle beklediği uluslararası fuar, METAL EXPO EURASIA İSTANBUL’a artık sayılı günler kaldı! 12-15 Eylül 2018 tarihinde, İstanbul Fuar Merkezi’nin 9. ve 10. salonlarında gerçekleştirilecek dev organizasyon gerek katılımcı gruplarının çeşitliliği gerek fuar süresince gerçekleştirilecek konferans etkinlikleriyle sektörün vizyonuna çok şey katacağına kesin gözüyle bakılıyor. Demir çelik sektörünün bu denli geniş kapsamlı ilk fuarı olmasına rağmen, bu konuda oldukça yoğun bir tanıtım kampanyası başlatan SKY Fuarcılık; Avrupa’nın en prestijli demir çelik fuarı olan MADE IN STEEL’in düzenleyici kuruluşu Sider Web ile gerçekleştirdiği ortaklıkla METAL EXPO ISTANBUL’u uluslararası fuarcılık platformunda da önemli bir yere taşıyor.

METAL EXPO İSTANBUL

Demir, Çelik, Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı

12-15 Eylül 2018 İstanbul Fuar Merkezi

Fuarcılık sektörüne yepyeni bir anlayışla giriş yapan SKY Fuarcılık, uzun zamandır bu alandaki önemli bir boşluğu doldurmanın hazırlığı içerisinde. METAL EXPO İSTANBUL, demir çelik sektöründe yıllardır yokluğu hissedilen ve dört gözle beklenen bir fuar olacak Demir çelik sektörünün bu denli geniş kapsamlı ilk fuarı olmasına rağmen bu konuda oldukça yoğun bir tanıtım kampanyası başlatan SKY Fuarcılık; Avrupa’nın en prestijli demir çelik fuarı olan MADE IN STEEL’in düzenleyici kuruluşu Sider Web ile gerçekleştirdiği ortaklıkla METAL EXPO ISTANBUL’u uluslararası fuarcılık platformunda da önemli bir yere taşıyor.

METAL EXPO İSTANBUL, demir çelik sektörüne hizmet ve ürün veren kurum ve kuruluşları sektörle bir araya getirerek, etkin B2B görüşmeleriyle sürdürülebilir, karlı iş birliktelikleri oluşturabilmelerini sağlamayı hedeflerken, demir çelik endüstrisi ve makine imalat sanayisinin, dünya pazarlarına entegrasyonuna ivme kazandırmak; imalat kapasitesini maksimize edecek yol haritaları belirlemek ve böylelikle istihdam talebine yanıt verecek politikaları desteklemek gibi önemli amaçlara hizmet edecek, demir çelik endüstrisindeki üretici ve tüccarları bir araya toplayarak sektördeki dağıtım kanallarını daha etkin kılacak dev bir ticari platform özelliği taşıyor. Organizasyon sadece fuar ile de sınırlı değil. METAL EXPO, sektörün önemli isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı konferanslara da ev sahipliği yapacak.

100’den fazla uluslararası düzeyde katılımcı kuruluş, 35.000 ziyaretçi

Sektörün ‘trendsetter’ı

12 -15 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek METAL EXPO İSTANBUL, organizatör firma SKY Fuarcılık tarafından büyük bir titizlikle yürütülen pazarlama ve tanıtım çalışmalarıyla destekleniyor. Bu anlamda son beş yılda gerçekleştirilen MADE IN STEEL (İtalya), TUBE AND WIRE (Almanya); STAINLESS STEEL WORLD CONFERENCE & EXHITION (Hollanda) gibi dünyanın saygın demir çelik organizasyonlarını yakın takibe alan organizatör kuruluş SKY Fuarcılık, METAL EXPO’yu bir ‘trendsetter’ organizasyon algısıyla sektöre sunacağının sinyallerini de vermiş oldu.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 9. ve 10. salonlarda gerçekleştirilecek etkinliğin 35.000 vasıflı ziyaretçiye yurtiçi ve yurtdışı toplamda 170 katılımcıya ev sahipliği yapması hedeflenirken, özellikle Türki Cumhuriyetleri, Ukrayna, Rusya, İtalya, Hindistan, Çekya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçilerin de ilgi odağı olacak.

İstanbul Fuar Merkezi’nde, 9. ve 10. salonlarda toplam 11.000 metrekarelik alanda düzenlenecek olan bu önemli etkinlik, 12 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 11.00’deki açılışını, demir çelik sektörüyle ilgili faaliyet gösteren dernek yöneticilerinden bakanlık temsilciliklerine kadar birçok önemli ismin katılımında, özel bir açılış davetiyle gerçekleştirecek.

Etkin Katılımcı - Ziyaretçi buluşması

İlk bakışta sektörel herhangi bir fuar gibi yorumlansa da birçok önemli noktada Metal Expo İstanbul, sektöre kritik dokunuşlar yapacak bir kurguya sahip. Daha açık bir ifadeyle, nitelikli ziyaretçisini içinde barındıran bir katılımcı kitlesi; sektörün dağıtım kanallarını ve üretim imkanlarını optimize edecek sektörel sohbetler içeren konferans serisi Metal Expo İstanbul’u diğerlerinden ayıracak en önemli değerler.

İhtisas Fuarları tüm Türkiye’yi kapsıyor

Ülkemizde geçmiş dönemlerde İstanbul dışında sanayi fuarlarına pek rastlamazdık, bugün endüstride ileri gitmiş illerimizin her birinde sanayi sektörü için mühendislik tabanlı toplantıları da içinde barındıran sektörel fuarlar düzenleniyor ve bunun doğal sonucu olarak ziyaretçi sayıları bu fuar rotasyonunda görece azalmış algısı yaratıyor. Ülkemizde katılımcı ve ziyaretçi ilişkisi, nicelik olarak fuarlarda belli bir doyuma ulaştı. İç piyasadan, yurtiçinden katılımcı ve ziyaretçi sayısını geçmiş dönemlerde olduğu gibi sıçratacak değişimlere ulaşmayı beklemek doğru olmaz. Bu noktada Metal Expo İstanbul gibi kurgusunu yurtdışından nitelikli ziyaretçi ve katılımcı sağlama üzerine yapılandırmış organizasyonlar ön plana çıkacak. METAL EXPO ‘Sektörün Ticari Platformu’ oluşturma anlayışının ülkemizdeki öncüsü olarak fuarcılık sektörüne yeni bir bakış açısı getirecek.

Yoğun pazarlama etkinlikleri

Metal Expo İstanbul, titizlikle üzerinde çalışılmış bir pazarlama stratejisiyle yönetiliyor. Organizatör firma SKY Fuarcılık, bu proje için oldukça detaylı bir pazar araştırması yaptıktan sonra yurtiçi ve yurtdışı pazarlama etkinliklerini oluşturmuş durumda. Özellikle Made In Steel ve Tube and Wire gibi organizasyonlarla eş zamanlı planlanan yurtdışı pazarlama etkinlikleri Metal Expo İstanbul markasının da büyük ölçekli bir uluslararası etkinlik olma yolunda çok da zorlanmayacağını gösteriyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler organizasyonun web sitesi metalexpo.com.tr’ye başvurabilirler.

WIRE and TUBE…

ÇİB, YİSAD toplantıları

Organizatör kuruluş SKY Fuarcılık’ın fuara hazırlanış sürecinde ilgili STK’lar ile geliştirdiği iş birlikleri ve yurtdışında gerçekleştirilen sektörle ilgili fuarlarda düzenlediği tanıtım kampanyaları, sektör bileşenlerince oldukça beğeni ve saygınlık ile karşılanırken bu organizasyonun çok yakın bir gelecekte global bir markaya dönüşeceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Katılımcı Grupları

Pazarlama Süreçleri

Uluslararası Ziyaretçi

SKY Fuarcılık yetkililerinin ısrarla altını çizdiği bir diğer konu da Katılımcı - ziyaretçi interaksiyonu. Metal Expo, temel olarak ‘Network’ amacıyla iyi kurgulanmış operasyonel dinamiklere sahip. Özellikle 20’ye yakın ülkenin resmi ticari kurumlarıyla gerçekleştirilen anlaşmalar, İstanbul Fuar Merkezi’nin 9. ve 10. salonlarında, yurtdışından gelecek birçok vasıflı ziyaretçiye ve alım satım heyetlerine de ev sahipliği yapacak. Alman ve İtalyan Ticaret Odaları da Metal Expo’nun resmi destekçileri arasında yer alıyor.

Dernek STK anlaşmaları

Konferans - Demir Çelik Store İş birliği

Metal Expo etkinlikleri içeriğinde yer alan konferanslar, en az fuar kadar büyük bir merak ve ilgiyle bekleniyor. Moderatörlüğünü, sektörün yakından tanıdığı bir isim olan Murat Köse’nin yapacağı konferans etkinliği, SKY Fuarcılık - Demir Çelik Store dergisi koordinasyonuyla gerçekleştirilecek.

Bu haber toplam 4947 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler