“Vinç fren sistemlerinde Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan biriyiz”

28 Eylül 2018 Cuma 10:44
“Vinç fren sistemlerinde Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan biriyiz”
Si-Ma Makine 22 yıldır Türk sanayisine yüksek kaliteli mekanik ve elektrik ekipman tedariki yapıyor. Gerek çalışmaları, önemli projeleri gerekse satış öncesi ve sonrası vermiş olduğu hizmetlerle sektörün aranan isimlerinden biri haline gelen Si-Ma Makine, kaliteye ve insana yönelik yatırımlarıyla müşterilerine vinç ekipmanları konusunda en güvenilir ve kaliteli çözümleri sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Si-Ma Makine Elektrik Ltd. Şti. Proje ve Satış Sorumlusu Mustafa Burak Tanatar ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Bizlere kendinizden bahseder misiniz?

1989 yılında Adana’da doğdum. Yükseköğrenimimi İstanbul Teknik Üniversitesi Makine / İmalat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra Si-Ma Makine Elektrik bünyesinde proje mühendisi olarak görev almaya başladım. Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşları ile yürütmüş olduğumuz projelerde çalışma fırsatım oldu. Katıldığım saha çalışmaları ve eğitimlerle hizmetini verdiğimiz vinç bileşenleri hakkında hem teorik hem de pratik deneyimler kazandım. Si-Ma Makine Elektrik bünyesinde vinç bileşenleri proje ve satış sorumlusu olarak proje hazırlama, ürün seçimi ve tedariki konularında faaliyetlerimi sürdürmekteyim.

Si-Ma Makine faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Si-Ma Makine Elektrik Ltd. Şti. 1996 yılından bu yana endüstriyel ekipmanlar alanında sektörün lider ürünlerini Türkiye Pazarı’nda temsil eden bir firmadır. Gerek çalışmalarını sürdürdüğümüz önemli projeler gerekse satış öncesi ve sonrası vermiş olduğumuz hizmetlerle kazanılan 22 senelik tecrübe ile vinç ekipmanları konusunda işletmelerin güvenini kazanmış durumdayız.

Müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Konveyör - vinç hidrolik fren sistemleri, fırtına frenleri ve acil emniyet fren sistemleri yanı sıra; vinç tekerleği, kaplinler, fren diskleri, hidrolik tampon ve halat makaraları gibi çeşitli vinç ekipmanları ile komple çözümler sunmaktayız. Ülkemizin önde giden demir çelik tesislerde en kritik konumlardaki elektrik - mekanik ekipmanların tedarik, kurulum ve bakımlarını sürdürmekteyiz. Özellikle işletmelerin güvenliğini doğrudan etkileyen vinç fren sistemlerinde Türkiye Pazarı’nda en çok tercih edilen markaların başında olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Demir çelik sektöründeki referanslarınız neler?

Türkiye’deki yüksek kapasiteli tesisler ile başarılı çalışmalar yapmış olmamız değerli referanslarımızı oluşturmakta. Demir çelik sektöründe büyük bir iş hacmine sahibiz. Ülkemizin önde giden kuruluşları olan Erdemir, İsdemir, Kardemir, Kaptan, İçdaş, Tosyalı, Yazıcı, Yolbulan, Kroman, Diler, Habaş, Çolakoğlu gibi demir çelik tesislerde güvenliğin ön plana çıktığı tüm uygulamalarda ürünlerimiz tercih edilmektedir.

“Eldro test cihazı sayesinde servisimizde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik”

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Vinç fren sistemleri hangi alanlarda kullanılıyor?

Başta demir çelik sektörü olmak üzere; Enerji, Liman, Çimento, Kimya ve Maden sektörlerine ağırlıklı olarak hizmet vermekteyiz. Ülkemizin önemli vinç ve makine üretici firmaları ile çalışıyoruz. Vinç fren sistemleri başlıca köprülü vinç, portal vinç, konteyner vinçlerinde; kaldırma, yürütme, döndürme tahrik gruplarında, transfer arabaları ve konveyör gibi uygulamalarda kullanılmakta. Bunun yanında çelikhane, haddehane gibi ağır çalışma şartlında, -40C ile +80C arası ortam sıcaklıklarında çalışmaya uygun ürün seçeneklerimiz bulunmakta, maden uygulamalarında ise patlama ve yanmaya karşı korumalı ürünlerimiz tercih edilmektedir.

Distribütörü olduğunuz EMG ve SIBRE firmaları için neler söyleyebilirsiniz?

Alman EMG Eldro® fren açıcılar ve Sibre Fren sistemleri pazarda en üst kalite ve güvenirlik noktasında bulunmakta. Tüm Dünya’da 70 seneyi aşkın zamandır bilinen EMG Automation firması tarafından üretilen Eldro® fren açıcıların kazanmış olduğu konum, pazarda benzer bütün ürünlerin, bir EMG fren açıcı modeli olan “Eldro” olarak ve bu fren sistemlerinin “Eldro Fren Sistemi” olarak tanınmasını sağlamıştır.

Sektörde satış sonrası servis ve yedek parça temini öncelikli konular arasında yer alıyor. Firma olarak bu noktada sunmuş olduğunuz hizmet ve ayrıcalıklardan bahseder misiniz?

Teknik servis hizmetimiz hızlı ve çözüm odaklı bir şekilde faaliyet göstermekte. Müşterilerimizin taleplerine uygun kurulum ve devreye alma hizmeti vermekteyiz. Müşterilerimizin yedek parça ihtiyaçları için geniş stok tutmaktayız ve ihtiyaç duyulduğu anda en hızlı şekilde stoktan ürün ve yedek parça temini yapabilmekteyiz. Bunun yanında müşterilerimizin satın almış olduğu ürünleri yüksek verimle kullanabilmeleri için firmalarda teknik eğitimler düzenlemekteyiz.

Firmalar vinç ekipmanları satın alırken hangi kriterlere dikkat etmeliler?

Vinç ekipmanları işletmeler için gerek güvenlik gerekse ekonomik açıdan kritik öneme sahip. Çok önemli görünmeyen bir sorun firmalara maddi ve manevi büyük bedellere sebep olabilmekte. Bunun önüne geçebilmek için kalitenin ön planda tutularak uzun vadede ürün verimliliğine ve güvenliğe dikkat edilmesi gerekiyor. Plansız duruşların, kazaların ve bakım maliyetlerinin azaltılması adına sertifikalı, kendini ispat etmiş, dünya tarafından kabul gören yüksek kaliteli ürünlerin kullanımını tavsiye etmekteyiz. Satın alma maliyeti daha uygun görünen düşük kaliteli ürünler devreye alma sonrasında bakım, onarım ve plansız duraklamalar ile firmalara büyük maliyetler yaratmakta.

Pazar payınızı artırmak adına yaptığınız çalışmalar neler?

Tedarikini yaptığımız ürünler fiyat olarak üst seviyelerde fakat kalitede en üstün olarak bilinen ürünlerdir. Gerek tedarik gerekse teknik hizmetlerimizde kaliteden ödün vermeden müşterilerimizin beklentilerine cevap veriyoruz. Firma olarak insan sermayemizi geliştirerek pazar payımızı sürekli olarak arttırmaya devam ediyoruz.

Yakın zamanda katılmayı düşündüğünüz fuarlar hangileri?

2018 yılı içerisinde, 12 - 15 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Metal Expo Fuarı ve 25 - 27 Ekim tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ANKIROS Fuarı’nda katılımcı olacağız.

Öncelikleriniz ve hayata geçirdiğiniz plan ve projeleriniz neler?

Müşterilerimizin taleplerine büyük önem vermekteyiz. Teknik servis hizmetlerini daha geniş kapsamda yürütebilmek adına çalışmalar yapmakta ve personelimizin eğitimine önem vermekteiz. EMG tarafından geliştirilen ve servis merkezimizde devreye aldığımız yeni fren açıcı Eldro test cihazı sayesinde servisimizde tamir ve bakımı yapılan bütün fren açıcılar test edilip raporlanarak müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu uygulama ile pazarda bir ilki gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Müşteri odaklı çalışma anlayışımız, firmamızın sektördeki başarısının temelini oluşturmakta. Kaliteye ve insana yapılan yatırımın her daim başarıyı arttıracağına olan inanışımız ile vinç ekipmanları konusunda en güvenilir ve kaliteli çözümleri sunmak için çalışmaya devam etmekteyiz.

Bu haber toplam 2398 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler