TEZMAKSAN'DAN MAKTEK’TE TEKNOLOJİ ŞOVU

15 Ekim 2018 Pazartesi 09:03
TEZMAKSAN'DAN MAKTEK’TE TEKNOLOJİ ŞOVU
ÇELİKTEN MEHMET ERDEM’İN İKİZİNİ YAPTILAR.

Tezmaksan Makina, MAKTEK Avrasya 2018’de son teknoloji ürünlerini sergiledi. 5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi ile ünlü sanatçı Mehmet Erdem’in çelikten büstünü yapan Tezmaksan Makina, standında adeta teknoloji şovu yaptı.

Makina ve imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgahları sektörü, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında MAKTEK Avrasya 2018 fuarında bir araya geldi. Bini aşkın firma ve firma temsilciliğinin sektör profesyonelleriyle buluştuğu dev organizasyona, takım tezgahları sektörünün lider markası Tezmaksan Makina, ‘5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi’ ile damgasını vurdu. Endüstri 4.0 teknolojisinin (Akıllı Üretim Çağı) son geldiği noktayı gözler önüne seren Tezmaksan, ‘5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi kullanarak’ ünlü sanatçı Mehmet Erdem’i modelledi. 3D tarama yöntemi ile tamamen birebir ölçüleri alınan Mehmet Erdem’in büstü ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

UMUDU KAYBETMEK YOK

Tezmaksan Makina Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Aydoğdu “Nesnelerin interneti olarak anılan 4. Sanayi Devrimi Endüstri 4.0, hayatımıza birçok yeniliği de beraberinde getirdi. ‘5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi’ de bunların başında geliyor. Hassas, kusursuz ve modern üretime olanak sağlayan bu teknoloji, bize her alanda hız ve hassasiyet kazandıracak. Yalnızca sanayide değil, hayatımızın birçok noktasında bu teknolojiyi göreceğiz. Bu nedenle hem geleceğe ışık tutmak hem de bu teknolojinin varlığını kamuoyuna duyurmak adına bir işbirliğine gittik. 5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi ile ünlü sanatçı Mehmet Erdem’in çelikten büstünü çıkardık. 3D tarama yöntemi ile Mehmet Erdem’in tamamen birebir ölçülerini aldık ve modellemesini yaptıktan sonra CAM programı ile Tezmaksan Makina ürün yelpazesinde yer alan Frontier LU 800 5 eksen işleme merkezinde işledik” dedi.

Sektör ile ilgili de konuşan Aydoğdu “Enin de sonunda kriz bitecek ve işler yoluna girecek. İşte bu fuar umutların tükendiği yerde yeni bir umut olarak çarklarım tekrar çalışmasına hizmet edecektir. Sektörü bir araya getirip krizden çıkış noktalarını birlikte çözeceğiz. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu ülke hepimizin. Umudu kaybetmek yok” dedi.

İLGİNÇ BİR DENEYİM OLDU

‘5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi’ ile kendi büstünün yapılması konusunu değerlendiren Mehmet Erdem “İlk etapta bana ilginç geldi. Teknolojinin geldiği bu noktanın gözler önüne serilmesinin sektör adına faydalı olacağını düşündüm. Çelikten bir heykelim daha önce yapılmamıştı. İlk ve en ilginç deneyimim oldu” açıklaması yaptı.

KONSERE BÜYÜK İLGİ

Fuarın ilk gününde kapanış konseri veren Mehmet Erdem, Tezmaksan müşterileri ve fuara katılan ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisi olan Erdem, konser sırasında “Makina Mühendisi olup mesleğimi yapmasam da, işin bir yerinden yakalayıp içinde olmak beni çok mutlu etti” dedi.

Bu haber toplam 2815 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler