“29 ülkede 800’ü aşkın makinamız çalışıyor”

28 Kasım 2018 Çarşamba 11:49
“29 ülkede 800’ü aşkın makinamız çalışıyor”
“40 yılı aşkın tecrübemizle sektörde fark yaratıyoruz”

NUKON, 20.000 m2 kapalı alanda Fiber Lazer metal işleme makinaları ve metal işleme sektörüne yönelik yükleme-boşaltma sistemleri imal etmektedir. Metal işleme sektörünün taleplerini en iyi şekilde karşılamak amacıyla VENTO, VENTOFLEX, NF-PRO, ECO, X5 3D FİBER Serisi Fiber Lazer İşleme Makinalarımız 2010 yılından itibaren kademeli olarak satışa sunulmuş ve metal işleme sektöründe önemli bir yer edinmiştir. Geliştirilmesi ve test çalışmaları tamamlanan Fiber Lazer Boru-Profil işleme makinamız planladığımız şekilde satışa sunulmuştur.

Makinalarımızın modellerinin ve teknik özelliklerinin belirlenmesinde kardeş kuruluşumuz Nuri Körüstan firmasının 40 yılı aşkın sektör tecrübesinden ve müşteri taleplerinden de faydalanmaktayız. Prototip imalatı tamamlanan modelimiz, satış öncesi Nuri Körüstan atölyelerinde ağır şartlarda, 3 vardiya minimum 6 ay çalıştırılmakta ve gerekli iyileştirmeler yapılarak optimum kesim kriterleri sağlanarak satışa sunulmaktadır. 2017 yılı sonu itibariyle dünya genelinde 800’ün üzerinde makinamız, yaygın servis ve satış ağımız bulunmaktadır. Şu anda 32 farklı ülkede Nukon marka Fiber Lazer kesim makineleri bulunmaktadır. Satış ve bayi ağımızı sağlam adımlarla arttırdığımız için bu rakam her geçen gün artmaktadır.

Bizler kaliteli makine üretmeyi prensip haline getirdiğimiz gibi bu doğrultuda satış sonrası desteği de aynı kalitede vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Yurt içinde en fazla 24 saat, yurt dışında 48 saat gibi sürelerde arıza ve bakım müdahaleleri yapıyoruz. Bizler sattığımız her makineyi birer referans noktası olarak gördüğümüz için, satış sonrası destek bizim için satışın kendisi kadar önem arz etmektedir.

“Endüstri 4.0’a hazır olmak zorundayız”

Yüksek teknoloji içeren ürünler ürettiğimiz için Endüstri 4.0’a hazır olmak zorundayız. Hali hazırda fabrikamızda kullandığımız ve makinelerimize de entegre ettiğimiz otomasyon sistemlerimiz ve haberleşme protokollerimiz Endüstri 4.0’a hazır durumdadır. Önümüzdeki yıllarda bu doğrultuda yatırım ve çalışmalarımız devam edecektir.

“2019 yılında ihracatımızı arttırmak öncelikli hedefimiz”

Ekim 2018 sonu baz alındığında çalışan sayımız 140 olup, yıl sonunda bu sayının artacağını tahmin etmekteyiz. Çalışan makinalarımızın takriben yüzde 60’ı yurtiçinde, yüzde 40’ı yurtdışındadır. Makinalarımızın satışa sunulduğu 2010 yılından bugüne kadar 29 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. 3 ülkede de temsilciliğimiz bulunmaktadır. 2018 ve 2019 yıllarında çalışan sayımızı ve ihracatımızı arttırmak öncelikli hedefimizdir. Firma olarak sektörel fuarlara büyük önem vermekteyiz. 23-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleştirilen EuroBlech 2018 Fuarı’na katıldık ve beklentilerimizin üzerinde ilgi gördük. Sergilediğimiz tüm makinalarımızı sattık ve yeni siparişler de aldık.

Bu haber toplam 2035 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler