Tayvan Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS) Başladı

04 Mart 2019 Pazartesi 09:33
Tayvan Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS) Başladı
Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Uluslararası Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS), kapılarını ziyaretçilere açtı.

Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Uluslararası Makina - Takım Tezgahları Fuarı (TIMTOS), kapılarını ziyaretçilere açtı. 4 - 9 Mart 2019 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak fuarda 100’e yakın ülkeden ziyaretçi ve katılımcı yer alıyor. Demir Çelik Store, Makina Store, Kalıp Store, Hidrolik Pnömatik Dünyası ve KOBİ Trend dergilerini temsilen Metal Medya Yayın Grubu Müdürü Murat Köse de fuar organizatörlerinin davetlisi olarak Tayvan’daki açılış töreninde yer aldı.

Endüstri 4.0 Odaklı Üretim

Tüm dünyada olduğu gibi Tayvan’da da Endüstri 4.0 (Industry 4.0) odaklı bir tekonolojik gelişim söz konusu... Artık tüm tezgahlar dijital teknolojiye uygun olarak geliştiriliyor ve gelecek bu paralelde planlanıyor.

Tayvan Hükümeti Endüstri 4.0 Konusunda Gelişimi ve Sanayicileri Destekliyor

Tayvan Devlet Başkanı Dr. Ing - Wen Tsai, TIMTOS Fuarı’nın açılış seromonisinde yaptığı konuşmada; sanayilerinin gelişimine ve verdikleri desteklere vurgu yaptı. Endüstri 4.0 kapsamındaki tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Tsai, Takım Tezgahları konusunda tüm dünyada bilinirliğe sahip bir ülke olduklarını ifade etti. TIMTOS Fuarı’nın Tayvan makina sektörünün tanıtımında büyük bir rolü olduğuna değinen Başkan Tsai, tüm katılımcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

En dikkat çekici husus ise; Endüstri 4.0 ve makina imalatının sadece sanayiciler değil, Tayvan hükümeti tarafından da benimseniyor olması... Tayvan devlet yetkilileri bu konuda sanayicilere mümkün olan tüm destekleri sağlıyor. Bu entegre anlayış sayesinde Tayvan, dünyanın en büyük 4’üncü makina ve takım ihracatçısı konumunda yer alıyor.

Açılış Seremonisinin ardından 2019 TIMTOS Basın Konferansı (The Press Conference of TIMTOS 2019) Düzenlendi
Açılış sonrası dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 100’e yakın gazetecinin katıldığı TIMTOS Basın Konferansı gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak C. WANG, Habor HSU, Ingo CHEN, Thomas HUANG ve Wen - Lung HSIAO katıldılar. Toplantının ana temasını; Tayvan’ın dünya endüstrisine sunduğu çözümler ve ülke olarak dünyanın önde gelen sanayi kuruluşları açısından önemli bir partner olmaları oluşturdu. 26 ülkeden dünyaca ünlü bir çok markanın fuarda yer aldığına değinen konuşmacılar; Mazak, Fanuc, DMG Mori ve Mitsubishi başta olmak üzere birçok dünya devine fuarda ev sahipliği yaptıklarını ifade ettiler.TIMTOS 2019’da 1200 Katılımcı Firma Yer Alıyor


Yaklaşık 1200 katılımcı firmanın yer aldığı fuarda Siemens, ABB ve Bosch başta olmak üzere dünyanın en büyük teknoloji geliştiricisi firmalarının yetkililerini ağırladıklarını belirten konuşmacılar; Otomotiv, Havacılık ve Uzay Sanayi, Makina gibi sektörlerden birçok önemli ismin TIMTOS için Tayvan’da bulunduğunu ifade ettiler.

 

TIMTOS 2019 Gala Gecesinden Görüntüler

Bu haber toplam 4135 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler