“Tayvanlı Soco, CNC boru kesme ve bükme makinalarında yaratıcı çözümler sunuyor”

07 Mart 2019 Perşembe 13:45
“Tayvanlı Soco, CNC boru kesme ve bükme makinalarında yaratıcı çözümler sunuyor”
Boru işleme endüstrisinde dünyanın en büyük makine üreticilerinden biri olan Soco;

Boru işleme endüstrisinde dünyanın en büyük makine üreticilerinden biri olan Soco; Tayvan’da (Taipei) düzenlenen TIMTOS 2019 – Makina – Takım Tezgahları Fuarı’nda; Yüksek Hızlı Otomatik Boru Kesme Hattı ve Elektrikli Boru Bükme Hatlarını müşterileriyle buluşturdu. Fuarda Metal Medya Yayın Grubu Müdürü Murat Köse, Soco’nun standını ziyaret ederek Soco Türkiye distribütörü olan Özka Şirket Müdürü Doğan Portakal ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

“Özka olarak müşterimize özel çözümler üreterek tüm ürünlerde aynı güveni ve kaliteyi sağlıyoruz”

Özka olarak Soco’nun Türkiye distrübörlüğünü yapıyorsunuz. Kaç yıldır Soco ile çalışıyorsunuz?

1979 yılında kurulan Soco, boru işleme endüstrisi için dünyanın en büyük makine üreticilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kuruluşundan bu yana yeni teknolojik gelişmeleri üretim sürecine dahil eden firma, 25 şube ve tüm ana kıtalardaki 40'ın üzerinde aktif ortağı ile faaliyetlerini sürdürüyor. En büyük pazarı Çin olan firma; devamında Amerika, Tayvan, Hindistan, Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de de etkin faaliyetlerini sürdürüyor. Özka olarak Soco ile yaklaşık 30 yıldır birlikte çalışıyoruz.

Ürün gamınızda neler bulunuyor? Hangi ürünlerin satışını Türkiye’de gerçekleştiriyorsunuz?

Özka olarak Türkiye’de daire kesme tezgahları ile işe başladık. Daha sonra ürün gamımıza boru CNC bükme ve Pah kırma tezgahlarını da ekledik. Soco’da da yaklaşık 10 yıldır üretimde olan lazer konumuz var. CNC, boru ve lazerle faaliyetlerimize devam ediyoruz.

“Soco ile yaklaşık 30 yıldır birlikte çalışıyoruz”

Soco dünya pazarında fiyat, kalite ve rekabet gücü olarak ne durumda? Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Soco’nun teknoloji olarak birçok firmadan hiçbir eksiği yok, hatta fazlası var. Sürekli bir gelişme ve inovasyon peşindeyiz. Firma olarak daha çok otomasyon alanında faaliyet gösteriyoruz. Fiyat aralığına da baktığımız zaman Soco’nun oldukça kabul edilebilir bir fiyat aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Burada önemli olan firmamızın verdiği teknik servistir. Firma olarak müşterilerimize kesintisiz teknik servis hizmeti verebiliyoruz. Soco kendi içindeki yapısıyla beraber oluşturduğu güçlü distribütör ağıyla tüm dünyada servis hizmeti veriyor. Bu yüzden de; fiyat, servis ve gelişime açık olması sebebiyle tercih edilen bir marka oluyoruz.

“Müşterilerimize hızlı ve kesintisiz teknik servis hizmeti veriyoruz”

Türkiye’de Soco’nun kaç şehirde ortalama kaç makinası faaliyet gösteriyor?

Soco’nun, Türkiye’de şu an 1000’in üzerinde makinası çalışıyor. Ağırlıklı olarak; İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri gibi otomotiv ve mobilyanın önde olduğu sektörlerde makinalarımız çalışıyor.

“Soco’nun en büyük pazarı Çin”

Daha çok hangi sektörlere makina tedarik ediyorsunuz, hangi sektörlerde makinalarınız kullanılıyor?

Borunun kullanıldığı bütün sektörler bizim hedef sektörlerimizdir. Türkiye’de ağırlıklı olarak otomotiv endüstrisi ve mobilya sektörü makine sattığımız sektörlerdir diyebiliriz.

TIMTOS Fuarı 2019 firmanız açısından nasıl geçiyor?

TIMTOS Fuarı’na pek çok ülkeden gelen katılımcı ve ziyaretçiler mevcut. Fuarda öne çıkardığımız Yüksek Hızlı Otomatik Boru Kesme Hattı ve Elektrikli Boru Bükme Hatlarımızı tüm katılımcı ve ziyaretçilerimizle buluşturma imkanı yakaladık.

Bu haber toplam 4615 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler