Moulding Expo 2019 - Uluslararası Basın Konferansı Ljubljana’da Başladı

13 Mart 2019 Çarşamba 14:19
Moulding Expo 2019 - Uluslararası Basın Konferansı Ljubljana’da Başladı
Messe Stuttgart tarafından Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenen Moulding Expo 2019 - Uluslararası Basın Konferansı başladı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gazetecilerin ve çeşitli davetlilerin yer aldığı organizasyonda kalıp ve takım sektöründeki gelişmeler, Slovenya’daki kalıp ve takım sektörlerinin gelişimi, teknolojik yenilikler ve dijitalleşme başta olmak üzere birçok konu değerlendirilecek.

Messe Stuttgart tarafından Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenen Moulding Expo 2019 - Uluslararası Basın Konferansı başladı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gazetecilerin ve çeşitli davetlilerin yer aldığı organizasyonda kalıp ve takım sektöründeki gelişmeler, Slovenya’daki kalıp ve takım sektörlerinin gelişimi, teknolojik yenilikler ve dijitalleşme başta olmak üzere birçok konu değerlendirilecek. Konferans sonrası Endüstriyel Kalıp ve Takım sektöründen çeşitli firmalarla bir araya gelecek olan basın mensupları, firma yetkilileriyle sektöre yönelik değerlendirmelerde bulunacaklar. Metal Medya Yayın Grubu Müdürü Murat Köse de Messe Stuttgart’ın davetlisi olarak organizasyona iştirak etti. Kalıp Store, Makine Store ve Demir Çelik Store Dergisi’nde etkinlikle ilgili detaylar yayınlanacak.

Slovenya’da Kalıp ve Takım Sektörü…

Slovenya'da, takım endüstrisi, ana sektör dallarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Takım endüstrisi ana sektörlerden biri olup pek çok alt sektörle ilişkili olarak sektöre değer katıyor. Bu sektörler; plastik endüstrisi için kalıp yapımı, metal şekillendirme kalıpları ve aletleri, döküm ve diğer gibi…

Slovenya Kalıp ve Takım Sektöründe karşılaşılan problemler…

Slovenya’da bir hayli önem derecesine sahip olan Kalıp ve Takım sektöründe yaşanan sıkıntılar sektörü bir hayli meşgul ediyor. Kalıp ve Takım sektörünü değerlendiren Tecos – Genel Müdür Dr. Aleš Hančič sektörde yaşanan gelişmeleri anlattı. “Öncelikle sektörümüzde kalifiye eleman sıkıntısı, işgücü maliyeti düşük ülkelerden gelen rekabet ve bunun sonrasında yaşanan problemler, büyük çaplı projeleri üstelenebilmek için kapasite yetersizliği, yüksek iş gücü maliyetleri, pazarlamada yaşanan sıkıntılar ve likidite sorunları mevcut. Bu problemlerin giderilmesi ve sektörün gelişmesi adına alınan önlemlerin arttırılmasını ve sektörümüzün daha güçlü hale gelmesi gerekiyor.” Toplantı diğer gündem maddeleri ile devam ediyor.

Bu haber toplam 5956 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler