“2019 yılında tam kapasite çalışan bir çelik servis merkezi olmayı hedefliyoruz”

14 Mart 2019 Perşembe 11:25
“2019 yılında tam kapasite çalışan bir çelik servis merkezi olmayı hedefliyoruz”
Galva Metal Satış Şefi Müge Yıldırım ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Galva Metal Satış Şefi Müge Yıldırım ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Galva Metal’i kısaca tanıyabilir miyiz? Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerden bahseder misiniz?

2005 yılında 3 kişilik bir ekip ile kurulan Galva Metal San. ve Tic. A.Ş, Kocaeli - Kartepe’de 11.000 m2 kapalı alanda çelik servis merkezi olarak hizmet vermektedir. 2012 yılından itibaren % 35 Alman Wuppermann ortaklı olan Galva Metal’in Kocaeli Kartepe’de ki tesisinin yanında yurtiçinde Ankara’da satış ofisi, yurtdışında ise Romanya ve Bulgaristan’da satış ofisi ve deposu bulunmaktadır. Firmamız, 14 yıldır 4 kıtada 80’den fazla ülkeye yapmış olduğu ticaret ile bu günlere gelmiştir. 2019 yılında 103 kişiye varan çalışan sayısı, yeni makina ve arazi yatırımları ile büyümesini sürdürmektedir. Özellikle belirtmek isterim ki; firmamızda dünya üzerinde en çok konuşulan 8 dil, anadilimiz düzeyinde konuşulmaktadır. Firmamız ağırlıklı olarak galvaniz, aluzink, zinkmagnezyum, boyalı galvaniz ve alussi olmak üzere kaplamalı yassı çelik ürünlerinin yanında soğuk, sıcak ve asitli sac konusunda da uzman bir çelik servis merkezi ve dış ticaret firmasıdır. Standart kalitelerin yanında yapı çeliği gibi özel kaliteleri de sürekli bünyesinde bulundurmaktadır. Alman ortağımız Wuppermann’ın üretmiş olduğu yüksek kaplamalı galvanizli ürünler (1000 gr, 1200 gr kaplama), Çinko-Magnezyum alaşım kaplamalı ürünler (ZM300-600), 6.00mm kalınlığa kadar yüksek mukavemetli galvanizli saclar ve WProtect gibi farklı ve özellikli ürünleri yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimize sunmaktayız.

“14 yılda 4 kıtada 80’den fazla ülke ile ticaret yaptık”

Distribütörü olduğunuz firmalar var mı? Bizlere bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Alman kalitesini uzun yıllardır yaşatan Wuppermann firması ile 2012 yılında % 35 oranında ortaklığımız gerçekleşti. 7 nesildir aile firması olan köklü bir Alman demir çelik üreticisinin firmamıza ortak olmak istemesi hem kendi adımıza hem de ülkemiz adına oldukça gurur verici olduğunu düşünüyorum. Wupperman, standart galvaniz sac üreticilerinden farklı olarak özellikle kalın, yüksek kaplamalı, mukavemetli saclar üzerine uzmanlaşmış ve farklılaşmıştır. 1000 gr kaplamalı saclar, S ve HX kaliteler, zinkmagnezyum gibi yeni kaplamalar Wuppermanın standart üretimleridir. Niş ürün pazarlarında oldukça güçlü bir üreticidir. Otomotiv, İnşaat endüstrisi, silo, çelik konstrüksiyon, raf ve depolama sistemleri, mobilya sektörü, güneş enerjisi sistemleri, hangar yapıları, arıtma ve kanalizasyon sistemleri, toprak üstü ve toprak altı inşaat, ziraat makineleri gibi çeşitli iş kollarına hizmet vermektedir. Modern tesisleriyle, yüksek nitelikli elemanlarımız ve sürekli gelişen işleme teknolojilerimiz, ürünlerimizin müşterilerimizin taleplerinizi karşılamalarının güvencesi olmaktadır.

Üretim tesisleriniz, üretim kapasiteniz, üretim hatlarınız ve teknolojiniz hakkında bizlere bilgi verir misiniz?

Galva Metal, Kocaeli Kartepe tesislerinde 10.000 m2 kapalı alana sahip, yıllık 200.000 ton kapasiteli çelik servis merkezimizde, 0.15 mm kalınlıktan 6.00 mm kalınlığa kadar stok bulundurup işleyebilmekteyiz. 3 adet dilme, 2 adet boy kesme, 2 adet gofraj, 2 adet trapez 27/200 ve H10 form, sınus oluk mahya ve otomatik paketleme makinemiz ile müşterilerimize üst düzey kalitede hizmet vermekteyiz. Bunların yanı sıra 2019 yılı başında devreye aldığımız haddeleme ünitesi ile yeniden soğuk haddeleme yapıyoruz.

Temmuz ayında montajına başlanan soğuk hadde yatırımınızı devreye aldınız… Bu yatırımınızın detayları hakkında bilgi verir misiniz? Sektöre ve Türkiye ekonomisine faydaları neler olabilir?

2019 yılı başında soğuk hadde yatırımımızı devreye aldık. Ürün çeşitliliğini arttırmak, skinpass özelliği ile yüzey kalitesini arttırarak çok faydalı olacağına inanıyoruz.

2018 yılında piyasalarda gözle görülür bir durgunluk yaşandı ve yatırımların çoğu askıya alındı. Bu durum sektörünüze nasıl etki etti? Sizce 2019 yılında piyasalar nasıl bir yol izliyor?

2018 yılında Galva Metal olarak bizler de yeni yatırımlar içerisinde idik. Büyüyen kadromuza yeni ilave ofis binası, ilave üretim holleri, kalın boy kesme, soğuk hadde, Ankara Ofis ve Galva Bulgaristan Ofis’i bünyemize kattık. Hiçbirini askıya almadan tam gaz yolumuza devam ettik. Tüm Türkiye’de yurtiçi piyasalarda elbette yadsınamaz bir durgunluk yaşandı. Tüm esnekliğimiz ve her zaman her durumda olduğu gibi hızlı yaklaşımımızla öncesinde yarı yarıya olan rotamızı ağırlıklı ihracata çevirdik. 2019 yılında iç piyasalarda yerel seçimlerin ve ekonomik koşulların etkisiyle taleplerde durgunluk yaşandığını görmekteyiz.

İleriye dönük proje, yatırım ve hedeflerinizden bahseder misiniz? 2018 yılında başlayan yatırımlarımız devam ediyor. Yeni fabrika inşaatımız 2019 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacak. Kalın boy kesme hattımız 2019 yılı Mart ayında devreye girecek. Hadde makinamız 2 vardiya devam ediyor. 3. vardiyayı planlıyoruz. 2019 yılında tüm bütün bu yatırımlarımızı devreye alıp tam kapasite çalışan bir çelik servis merkezi olmayı hedefliyoruz.

Bu haber toplam 3826 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler