Nel-Pa ile Durmazlar Makina işbirliğinde 10’uncu yıl…

19 Mart 2019 Salı 09:39
Nel-Pa ile Durmazlar Makina işbirliğinde 10’uncu yıl…
Yaklaşık 10 yıldır Durmazlar Makina ile işbirliği halinde olan Nel-Pa Demir, metalin kullanıldığı her sektörde hizmet veriyor. Nel-Pa, metal malzeme satışı yanı sıra artık metalin işlenmesi gerektiğini göz önünde bulundurarak makineleşme sürecine girdi ve bu süreçte pazarda güvenilir, ekonomik, kaliteli ve uzun yıllar işbirliği yapabilecekleri bir iş ortağı aramaya başladı. Bu noktada sektörde güvenilir, kaliteli ve öncü bir firma ile işbirliği yapma ihtiyacı duydu ve Durmazlar Makina ile profesyonel bir işbirliğine imza attı.

Nel-Pa Demir Ticaret ve Sanayi Fabrika Müdürü Enis Acar ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Ekonomik yatırım maliyetli ve yüksek kaliteli DURMA makinaları firmamız için büyük avantaj sağlıyor”

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan kısaca bahseder misiniz?

1985 Bursa doğumluyum. 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Lisans eğitimi ve ardından İngiltere Birmingham Üniversitesi yüksek lisans eğitimlerini tamamladım. Eğitim hayatı sonrası yaklaşık 5 yıl kadar bir süre uluslararası bir firmanın otomotiv yan sanayi kolunda üretim mühendisliği ve üretim takım lideri pozisyonlarında görev aldıktan sonra Nel-Pa’da fabrika müdürü olarak yeni görevime başladım.

Nel-Pa Demir Ticaret ve Sanayi Bursa’da 1992 yılında İlyas Acar tarafından 120 m2’lik bir alanda boru, profil ve hadde malzeme tedarikçisi olarak kuruldu. Müşteri talepleri doğrultusunda bugün itibari ile iki farklı lokasyonda toplamda 5000 m2’ye varan kapalı alanda metal satış ve işleme sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

Nel-Pa olarak metalin kullanıldığı tüm sektörlere boru, profil, yassı hadde ve ithal malzemelerin tedariki yanında, metal levha lazer ve plazma kesim, abkant büküm ve 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz yeni yatırımlarımız ile boru ve profil malzemelerin lazer ile işleme operasyonları ile pek çok farklı sektöre metal ürün tedarikçisi olarak hizmet vermekteyiz.

Durmazlar Makina ile olan işbirliğinizden bizlere bahseder misiniz? Kaç yıldır Durmazlar ile çalışıyorsunuz?

Durmazlar Makina ile işbirliğimiz yaklaşık 10 yıl öncesine dayanmaktadır. Artan müşteri talepleri ve rekabetin artması sonucu Nel-Pa olarak metal malzeme satışı yanında metalin işlenmesi gereksinimi oluştu ve makineleşme sürecine girdik. Bu süreçte pazarda güvenilir, ekonomik, kaliteli ve uzun yıllar işbirliği yapabileceğimiz bir iş ortağı olarak Durmazlar Makina ile işbirliğimize başladık.

Makina alımında neden Durmazlar’ı tercih ettiniz? Seçim yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurdunuz? Bu kriterler sizlere ne gibi avantajlar sağladı?

Kalite, teknik servis altyapısı, müşteri yaklaşımı ve hızlı geri bildirim alma makine seçiminde en önemli kriterlerimiz. Bu kriterler göz önüne alındığında Durmazlar Makina tercih sebebimiz oldu. Bir adet makas ve abkantla başladığımız işbirliğimiz bugün firma bünyemizde bulunan yirmiye yakın Durma marka makina ile artarak devam etmektedir. Yüksek kaliteli Durma makinaları firmamız için büyük avantajlar sağlamaktadır.

Durmazlar Makina’nın sektördeki marka bilinirliği ve makinalarının kalitesi herkes tarafından biliniyor. Durma markalı makinalar ile çalışmak firmanıza, üretiminize ve iş süreçlerinize ne gibi katkılar sağlıyor?

Piyasa şartları ve pazardaki rekabet göz önüne alındığında, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı üretim yapabilmek gerekiyor. Bu noktada Durma markası en büyük yardımcımız oluyor.

Durma markalı makinalar ile müşterilerimize zamanında ve yüksek kaliteli ürünler tedarik ediyor ve sonuçlarından da çok memnun kalıyoruz. Ayrıca yetkin ve hızlı teknik servis desteği ile üretim arıza duruşlarımıza en kısa sürede çözüm sağlayarak verimliliğimize önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

2018 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2019 yılından beklentileriniz neler?

Nel-Pa olarak 2018 yılında yaklaşık 6 milyon TL değerinde yeni yatırım yapılmış ve bu sayede hem müşterilerimize daha iyi hizmet hem de müşteri portföyümüz genişlemiş olup bir önceki yıla kıyasla reel olarak % 20 ciro ve istihdam artışı sağlamış bulunmaktayız.

Mevcut koşullar göz önüne alındığında 2019 yılının bir önceki yıl seviyelerinde kalacağı ve hatta bir miktar altında gerçekleşeceğini düşünmekteyiz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

Otomotiv ana sanayi tedarikçisi olmak ve ihracat gelecek hedeflerimiz arasında bulunmaktadır.

Bu haber toplam 6813 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler