Dünya’da ilk defa DURMA tarafından geliştirilerek, patenti alınan bir teknoloji!

03 Nisan 2019 Çarşamba 13:42
Dünya’da ilk defa DURMA tarafından geliştirilerek, patenti alınan bir teknoloji!
“Otomatik Radius Ölçüm Sistemi” -DRMEuropean

“Otomatik Radius Ölçüm Sistemi”
-DRM

Durmazlar son teknoloji ile donatılmış CNC makineleri, deneyimli mühendisleri ve yalın üretim teknikleriyle konusunda dünyadaki lider üreticilerden biridir. Yüksek performanslı, hızlı, uzun ömürlü ve yenilikçi makineler, deneyimli ve geniş mühendis kadrosu ile müşteri ihtiyaçlarını en iyi karşılayacak şekilde Ar-Ge Merkezinde dizayn edilir. Sac işleme makineleri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olan Durmazlar, 1.000 kişilik uzman çalışan kadrosu, 150.000 m² kapalı alana sahip modern üretim hatlarıyla dünyanın en teknolojik fabrikalarından biridir.

European Patent

Dünya’da ilk defa geliştirilen bu ürünün Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi tarafından Patenti alınmıştır.

SİLİNDİR BÜKME MAKİNELERİ

Dünya’da bir ilk!

DURMA HRB, sağlam gövde yapısı, kullanıcı dostu kontrol ünitesi ile hızlı, doğru ve kolay kullanımı mümkün kılar. Güçlü makine gövdesi ve yapısı, uzun makine ömrü ve düşük bakım ile işletmenize fayda sağlar. 200 mm. kalınlığa, 8000 mm. uzunluğa kadar sac bükebilme özelliği ile en iyi bükme performansını sizlere sunar. Ön büküm, konik büküm ve eliptik büküm kolayca yapılabilir. Silindir bükme performansını yükseltmek için parçanın düz alanı minimize edilmiş, tek geçişte (iki kenarda) çift ön büküm yapabilme olanağı sağlanmıştır. Hidrolik ve elektrik sistemleri aşırı yüklenmeye karşı korunmuştur ve minimum bakım gerektirir. Hidrolik ve elektrik bileşenleri modülerdir ve dünya standartları uyarınca tasarlanmıştır. Sağlam makine gövdesi, eğrisel hareketli merdaneler, yüksek torklu sürücü sistemi, hidrolik açılan kapak, konik bükme sistemi, güçlü rulman sistemi, sertleştirilmiş merdaneler
ve bombeleme sistemi ile HRB Silindir Bükme Makinesi her zaman tercih ettiğiniz ortağınız olmayı hedeflemektedir.

Durmazlar son olarak Dünya’da bir ilke imza attı. Silindir bükme makineleri için “Otomatik Radius Ölçüm Sistemi olan DRM’yi” geliştirerek dünya üzerinde patentini alıp, bu teknolojiyi geliştiren ilk firma oldu.

DRM ile MAKİNENİZE ZEKA KATIN!

Dünya genelinde otomatik olarak büküm yapan CNC silindir makinalarında dahi, büküm sonuçlarını almak ve gerekli düzeltme faktörünü girmek için operatör desteğine ihtiyaç duyulur. Geliştirilen DRM ölçüm sistemi ile bu sonuçlar otomatik hesaplanır, büküm algoritmasında işlenerek kontrolcüye iletilir. Kontrolcü içerisine alınan ölçüm değeri sayesinde makine, düzeltme faktörlerini otomatik olarak parça programına işler.

DRM sistemi olmayan makinelerde bükülen parça operatör tarafından her defasında manuel olarak, bir mastar yardımı ile ölçülür. DRM ile bükülen parçanın sonuçları ise makine ekranında gösterilmektedir. Bu sayede operatörün manuel ölçüm yapmasına ihtiyaç kalmamıştır. Bu da makine kullanımı açısından operatöre büyük kolaylık sağlamaktadır.

Dünya’da bir ilk!

Uzay mekiklerinin imalatında, havacılık sektörlerinde, enerji sektöründe rüzgar kuleleri yapımında, gemicilikte, endüstride kullanılan bütün tank çeşitlerinde, inşaat sektöründe, savunma sanayisinde “silindir bükme makineleri” temel yapı taşıdır. DRM bu sektörlerde edinilen 20 yılı aşkın DURMA tecrübesine dayanılarak, iş verimliliğini artırmak, zaman kazanmak ve malzeme kayıplarını önlemek adına 2 yıllık çalışma sonrası geliştirilen bir AR-GE projesidir.

Bu özellikleri ile birlikte DRM müşterilerimizin büküm proseslerini daha da verimli kılabilmek için DURMA mühendisleri tarafından geliştirilmeye devam ediliyor.

1- 1. Sensor
2- 2. Sensor (OPSİYONEL)
3- Laser ışığı
4- Bükülecek iş parçası
5- Sensor bağlantı parçası
6- İş parçasını tutan ve ileri ve geri süren merdaneler
7- İş parçasını büken merdaneler
8- Makine Gövdesi
9- Kontrol Bilgisayarı

 

 

 

 


DRM sistemi ile;

• Operatör müdahalesi olmadan otomatik yarıçap elde edilir,
• Bu sayede bükülmek istenen parçada %20’lik bir zaman tasarrufu,
• İşçilik maliyetinde aynı oranda kazanç sağlanır,
• Maksimum seviyede tutulan büküm hassasiyeti ile yüksek kaliteli iş sonuçları ve üst düzeyde müşteri memnuniyeti elde edilir,
• Operatör kaynaklı hatalar elimine edilerek iş kazalarının önüne geçilir.

www.durmazlar.com.tr/

Bu haber toplam 2534 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler