“ÇELİK SERVİS MERKEZİ HİZMETLERİMİZLE FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

10 Nisan 2019 Çarşamba 10:29
“ÇELİK SERVİS MERKEZİ HİZMETLERİMİZLE FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”
Eryılmaz Metal Genel Müdürü Tolga Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

İş hayatıma 20’li yaşlarda Tezcan Galvaniz firmasında başladım. 23 yaşımda Tezcan Galvaniz firmasından ayrılıp kendi firmamı kurma kararı aldım ve 2003 yılında Eryılmaz Metal’i Zeytinburnu Demirciler Sanayi Sitesi’nde 200 m2 bir dükkanda kurarak iş hayatıma başladım. Firmamız, 2008 yılından itibaren makine parkuru kurarak 5 dükkanı ile birlikte toplam 1000 m2 alanda DKP, galvaniz sac dilme ve satışı yapmakta olup sektördeki aktif faaliyetlerine devam etmiştir. 2018 yılı Mayıs ayında Gemlik’te 3600 m2 alan içerisinde 1500 m2’si kapalı alan olmak üzere Çelik Servis Merkezimizi kurduk.

“Hedeflediğimiz satış rakamlarına ulaşabilmek ve 2019 yılını başarılı şekilde geride bırakmak istiyoruz”

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

Firmamız bünyesinde pek çok ürün çeşidi bulunuyor. Ürün grubumuzdan bahsedecek olursak; HRP (Temizlenmiş Sıcak Sac), CR (Çinko ile kaplanmış Sac), PPGI (Boyalı Sac), Dilme&Paket Sac, DKP Sac, Galvanizli Sac, Boy Kesme Levha Sac, Boyalı Trapez, Galvanizli Trapez gibi ürünleri müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Çelik Servis merkezi hizmetlerimizle Bursa - Gemlik Bölgesi’nde aktif çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

0,30 mm 3,00 mm kalınlık ve 1650 mm genişliğe kadar 4 adet dilme 1 adet boy kesme parkuruyla 1500 m2‘lik alanda hizmet veriyoruz. Dilimleme konusunda tecrübeli ve uzman ekibimizle istediğiniz kalınlık özellik ve ölçüde malzemeler standartlarına uygun itina ile bilgisayar destekli makinalar denetiminde hazırlanıyor. Son derece hassas kontrollerden sonra hazırlanmış malzemeler paketlenip sevk ediliyor.

“Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel üretimler yapıyoruz”

Ürünleriniz ağırlıklı olarak hangi sektörlerde kullanılıyor?

Firmamız; otomotiv yan sanayi metal boru, profil, mobilya aksesuarları, elektrik yan sanayi ve dekoratif profil PVC aksesuar bağlantı elemanları, havalandırma mekanik ısıtma soğutma grubu ve buna benzer sac ve sac ürünleri kullanan firmalara istenilen kalite ve nitelikte sac temini ve üretimi yapıyor.

Son dönemlerde piyasalarda yaşanan durgunluk ve döviz kurunun yükselmesi firmanıza ve sektörünüze nasıl yansıdı? Bizlere bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Son dönemlerde ülkemizde yaşanan ekonomik durgunluk tüm sektörlerde olduğu gibi demir çelik sektöründe de etkisini hissettirdi. Piyasalardaki durgunluğa bağlı olarak hemen hemen tüm sektörler ve firmalar bu durumdan etkilenmiştir diye düşünüyorum. Firmalar yatırım yaparken çekimser kalıyor ve seçim döneminin bitmesini bekliyordu. Nihayetinde seçim de tamamlandı. Şimdiki süreçte seçim sonrası her şeyin yavaş yavaş rayına oturması ve piyasaların biraz da rahat nefes almasını ümit ediyorum.

Demir çelik sektörünün genel durumu ve geleceği hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Geçtiğimiz aylarda demir çelik sektörüne yönelik gerçekleşen en önemli olay, ABD’nin uyguladığı anti - damping uygulaması ve Çin’in uyguladığı politikalardı. Sektörümüzü etkileyen bu başlıca iki olay sonrası Türkiye tarafından alınan birtakım önlemler olsa da demir çelik sektörü bu durumdan bir hayli etkilendi. Bu ve buna benzer olaylar sektörümüzü etkilese de demir çelik sektörü faaliyetlerine devam ediyor ve Türk sanayisine değer katmayı sürdürüyor.

019 yılının ilk yarısı firmanız açısından nasıl geçti? Yılın son yarısından beklentileriniz neler?

Firmamız 2019 yılının ilk yarısını oldukça başarılı geçirdi. Hedeflediğimiz rakamlara ulaştık diyebiliriz. Her ne kadar piyasalarda durgunluk olsa da biz Eryılmaz metal olarak 2019 yılının ilk yarısını başarılı bir şekilde geride bıraktık. Yıl sonu için daha da başarılı olacağımızı öngörüyoruz. Hedeflediğimiz satış rakamlarına ulaşabilmek ve 2019 yılını başarılı şekilde geride bırakmak istiyoruz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

2020 yılında fabrikamızı 3.000 m2 kapalı alana ulaştırıp, kapasitemizi ve hizmet kalitemizi elimizden geldiği kadar yükseltmeyi hedefliyoruz.

Bu haber toplam 5130 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler