Demir çelik sektöründeki profesyonel çözüm ortağınız: KORTEK

15 Nisan 2019 Pazartesi 09:32
Demir çelik sektöründeki profesyonel çözüm ortağınız: KORTEK
İMES Sanayi Sitesi içinde faaliyet gösteren KORTEK Endüstriyel Ürünler Dış Ticaret A.Ş. demir çelik sektörüne 15 yılı aşkın süredir haddehane sarf malzemeleri tedarikinde bulunmaktadır.

Kore’nin alanında lider üretici firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten KORTEK bu kapsamda karbür kesici takımları üreticisi KORLOY markası ile 24 yıl, Diamand ve PCBN Taşlama diskleri ve kesici uçları üreticisi EHWA markası ile 19 yıl ve Seramik kesici uçlar ve takımlar üreticisi Union markası ile 14 yıl, karbür ring ve çubuk üreticisi iljin ile 11 yıldır devam eden iş birlikleri ile demir çelik sektörünün ihtiyaçlarına yönelik ciddi tecrübe sahibidir.

Kortek firması Türkiye’de basit, nitelikli çelik çubuk, filmaşin, profil ve saç imalatında bulunan küçük büyük tüm haddelere hizmet vermektedir. Demir çelik hadde ürünleri, boru imalat ürünleri ve otomotiv yedek parça sektörleri öncelikli olmak üzere endüstrinin, kesici takım ihtiyacının olduğu her alanda çözüm sunan firma prensip olarak aynı alanda tek bir markaya odaklanmayı ve uzmanlaşmayı tercih etmektedir.

Demir çelik haddelerinin tüm gereksinimlerini tek adresten tedarik edebilmeleri için gerekli alt yapıyı kurmayı amaçlayan KORTEK’in Türkiye Temsilciliğini yürüttüğü Kore ve Avrupa menşeli ürünlerin arasına Güney Koreli K-PRIX (Cheil Grinding Wheel) markası da katılmıştır.

Distrübütörlüklerimiz;

60 yılı aşan tecrübeye sahip dünyanın önde gelen üreticilerinden Güney Koreli K-PRIX (Cheil Grinding Wheel) firması yassı mamullerinin üretimlerinde kullanılan soğuk ve sıcak haddehane merdanelerinin taşlanmasında kullanılan taşları üretmektedir. K-PRIX markalı merdane taşlama taşları, Çelik, Pirinç, Bakır, Alüminyum, Kağıt ve Tekstil endüstrilerinde kullanılmaktadır. K-PRIX Merdane taşlama taşları; 355 mm ila 1065 mm çap ve 38 mm ila 150 mm kalınlık arasında değişmekte olup, üreticilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda “özel ölçü” olarakta sunulabilmektedir. Bağlayıcı malzeme normalde Reçine bağlı olup gereken hallerde Vitrifiye Bağlı taşlarda da kullanılır. Genel sertlik “F” den “N” ye kadardır ve en yaygın tane büyüklüğü # 24 ila # 120 arasındadır, ancak taşlama durumuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. KORTEK’in satış hattında bulunan ILJIN Diamond, süper sert aşındırıcı malzemeler alanında 30 yılı aşkın tecrübeye sahip dünyanın önde gelen Güney Koreli üretici firmalarından biridir. İleri malzeme endüstrisinin farklı alanları için sürekli Ar-Ge ve yeni ürün geliştirme yatırımlarında bulunmakta ve küresel liderliğe oynamaktadır. Haddehanelere yönelik olarak Tungsten karbür ringler ve kompozit merdaneler üretmektedir. Iljin tungsten karbür ringleri, mükemmel aşınma ve ısıl yorulma direncine sahiptir. Kangal ve çubuk haddenin farklı aşamaları için hem standard hem de müşteriye özel kalitelerde ring üretilebilmektedir. Iljin markalı kompozit merdaneler en zorlu çalışma koşullarında performansını düşürmeden çalışmaktadır. diğer marka EHWA olup diamond süper aşındırıcı endüstriyel takımlar kousunda 40 yıllık tecrübeye sahip, Güney Koreli üretici bir firmadır. Üstün kalitesi ve ürün esnekliği ile tüm dünyada farklı sektörlere hizmet vermektedir. Hadde merdaneleri işlemeye yönelik takımları ile demir-çelik sektörünün hizmetindedir.

Nervür Uçlar (PCD, PcBN, Karbür):

Kanal Açma ve Torna lama takımları (PCD, PcBN, Karbür):

Markalama Kalemleri: KORTEK’in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı G. Koreli KORLOY firması, kesici takımlar konusunda 50 yılı aşkın tecrübesiyle dünya liderliğine oynayan küresel bir şirkettir. Geniş ürün yelpazesiyle merdane işleme operasyonlarınız için çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Derin kanal işlemede dahi düzgün talaş tahliyesi sağlamaktadır. Aşınma direncine sahip yüksek sertliğe sahip kaplama kalitesi, kesme yükünden oluşan hasarı önler. Krater aşınmasını önleyen geniş talaş kırıcı formu; İşlemenin başlangıcından itibaren daha iyi talaş tahliyesi, yüksek sertlikli kaplamalı kalite ile beraber geleneksel takıma göre 3 kat uzun ömür sağlar.

Merdane Dış Çap İşleme

Talaş kırıcı ile yüksek sert kaplamalı kalitenin bileşimi, düzgün talaş kontrolü ve daha uzun takım ömrü sağlar. İş parçası malzemesi ve kesme koşullarına göre, çeşitli kesme kenarı tasarımları uygulanabilir.

Merdane Kesme

Derin kanallarda bile daha iyi talaş kontrolü sağlayan eşsiz uç formuYüksek sertliğe sahip kaplama mükemmel aşınma direnci sağlar.

Merdane Form verme Kanal Açma

Uygun talaş oluşturmaya yönelik özel talaş kırıcı tasarımı güçlü kesme kenarı, uçta beklenmeyen kırılmaları önler.

Bu haber toplam 1469 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler