“Özel kalite sac ve metallerde Türkiye’nin her noktasına hizmet veriyoruz”

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:10
“Özel kalite sac ve metallerde Türkiye’nin her noktasına hizmet veriyoruz”
20 yıllık mühendislik deneyimiyle 2013 yılında kurulan Sancaktar Metal, özel metaller ve mühendislik projelerinde müşterilerine çözüm ortağı oluyor. Sürdürülebilir kalite anlayışı ile Türkiye’nin her noktasına hizmet sağlayan firma, otomotiv sektöründen iş makinalarına kadar pek çok sektörde kaliteli ve yüksek standartlı hizmet veriyor.

“Projelerde kullanılacak sac ve özel metal ürünlerinde ilk akla gelen firma biz oluyoruz”

Sancaktar Metal Satış ve Pazarlama Müdürü Çiğdem Dizbay ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz. Firmanızın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

2013 yılında Bursa merkezli kurulan şirketimiz; özel metaller ve mühendislik projelerinde çözüm ortağı olarak sektörde yerini almış olup, tamamı mühendislerden oluşan kadrosu ile ülkemizin ve çevre coğrafyaların en önde gelen firmalarına, sürdürülebilir kalite anlayışını benimseyerek hizmet vermektedir.

Ürün yelpazeniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Otomotiv, savunma sanayi, beyaz eşya, havacılık, iş makinaları, medikal gibi ülkemizde üretim açısından önemli sektörlerde özel metallerin tedariki konusunda sıkıntılı olunduğu görülerek bu açığı kapatmak adına çalışmaya karar verdik. Firmamız bünyesinde birçok ürün grubu bulundurmaktadır. Sac, İsveç takım çelikleri, yüksek mukavemetli aşınma plakaları, bakır, bronz, alüminyum, titanyum, paslanmaz gibi üretimde ihtiyaç olabilecek bütün metal hammaddelere firmamızdan ulaşabilirsiniz. Türkiye’de hepsini bir arada bulunduran tek firmayız.

Firmanızın sektördeki konumu ve pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Ülkemizin her şehrinde ve her sanayi bölgesinde müşterilerimiz bulunmaktadır. Hizmet ettiğimiz sektörde hataya yer olmadığına inanarak işimizi yapıyoruz. Müşterilerimize her şeyden önemlisi güven veriyoruz. Müşterilerimiz firmamızdan aldığı bir üründe sorun yaşamayacağını biliyorlar, çünkü garantili satış yapıyoruz. Projede özel bir ürün kullanacaksa ilk aklına gelen firma biz oluyoruz. Müşterilerimiz acaba mı diye düşünmüyor ve daha önce hiç karşılaşmadığı bir ürün alımı yapacaksa sizde kesin bu malzeme vardır diyorlar. Firmalara bir nevi danışmanlık hizmeti de sağlamış oluyoruz. Bu da firmamızı müşterilerimizin gözünde vazgeçilmez yapıyor.

Sektördeki rekabet ortamı hakkında neler söyleyebilirsiniz? Ülkemizde özellikle hangi yurtdışı ülkelerin ürünleri ön plana çıkıyor?

Piyasalardaki daralma haliyle rekabeti de beraberinde getiriyor. Firma olarak ithalatını yaptığımız ürünlerde Avrupa ürünlerini kullanıyoruz. Ama Türkiye piyasasında ağırlık Uzakdoğu ülkelerinin ürünlerinden oluşmaktadır. Bu durum her ne kadar rekabette zor bir ortam oluştursada çalışmakta olduğumuz firmalar kaliteye öncelik verdiğinden durumdan hafif etkileniyoruz.

Avrupa ile karşılaştırıldığında Türkiye’de sektör hangi noktada? Sektörün size göre önümüzdeki dönem hedefleri neler olmalı?

Ülkemiz dünyanın sekizinci büyük çelik üreticisi konumundadır. Tabii bu üretimin büyük çoğunluğu inşaat çeliği üzerine yapılmaktadır. Artık biraz da bu pazarı vasıflı çelik üretimine kaydırmak gerektiğini düşünüyorum.

2018 yılını firma olarak nasıl geçirdiniz?

Döviz kuru yükselişleri, çelik fiyatlarındaki değişim ve üretimde iç piyasadaki daralma süreci tüketici talebini biraz olumsuz etkiledi. Ancak biz firmaların özel ihtiyaçları doğrultusunda çalıştığımız için piyasadaki bu istikrarsızlıktan etkilenmedik ve hedeflediğimiz rakamlara ulaştık.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Bizim işimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru ve en hızlı şekilde çözüp, teklif aşamasından ürettikleri malzemelerin teslimine kadar her konuda çözüm ortağı olmaktır. Firma olarak bu mantaliteyi benimsiyoruz. Kaliteli, standardı yüksek bir hizmet için müşterilerimize bir telefon kadar yakınız.

Bu haber toplam 4554 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler