YİSAD Üyeleri Yavru Vatan Kıbrıs’ta buluştu

10 Mayıs 2019 Cuma 14:14
YİSAD Üyeleri Yavru Vatan Kıbrıs’ta buluştu
YİSAD - Yassı Çelik İhracat ve Sanayicileri Derneği’nin üyeleri geleneksel toplantılarının 27’ncisini gerçekleştirmek üzere yavru vatan Kıbrıs’ta bir araya geldi.

YİSAD - Yassı Çelik İhracat ve Sanayicileri Derneği’nin üyeleri geleneksel toplantılarının 27’ncisini gerçekleştirmek üzere yavru vatan Kıbrıs’ta bir araya geldi. Her altı ayda bir farklı şehir ve ülkelerde buluşan YİSAD üyeleri, farklı organizasyonlarla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Ziyaret ettikleri bölgelerin sanayisi ve ekonomisi hakkında bilgiler alan YİSAD üyeleri, düzenlenen turistik gezilerle de gittikleri ülke ve şehirleri yakından tanıma fırsatı buluyor.

20 Nisan Cumartesi günü sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareketle; Kıbrıs’ın turizm merkezi olan Lefkoşa’da buluşan üyeler; Lefkoşa Surları, Girne Kapısı, Büyükhan, Selimiye Cami, Cumhurbaşkanlığı ve Yeşil Hat Sınırı gibi tarihi mekanları ziyaret ettiler. Öğleden sonraki programda Barbarlık Müzesi, Boğaz Şehitliği, Bellapais Manastırı gezilerek Concorde Otel’e yerleşildi.

Etkinliği takip eden diğer iki günde adanın farklı bölgelerindeki turistik ve tarihi mekanlarını gezen YİSAD üyeleri alışveriş yapıp, bolca fotoğraf çekerek keyifli vakit geçirdi.  22 Nisan Pazartesi akşamı düzenlenen 27’nci Çelik Toplantısı’na ve akşam yemeğine yavru vatan Kıbrıs’ta faaliyet gösteren sektörün ileri gelen iş insanları katıldı. YİSAD – Yassı Çelik İhracat ve Sanayicileri Derneği’ne üye olmak isteyen Kıbrıslı konuklar ile yeni dostluklar kuruldu ve yeni işbirliklerine zemin hazırlandı.

Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demiruz önderliğinde yapılan toplantıda, Yassı Çelik sektörünün genel durumuyla birlikte Türk sanayisinin son dönemlerde sergilediği performans hakkında geniş kapsamlı değerlendirmeler yapıldı. Açılış konuşmasını yapan YİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demiruz, YİSAD’ın kuruluş amacını ve faaliyetlerini kısaca dile getirdikten sonra, Türkiye’de daralan iç ve dış pazar şartlarının yakın gelecekte düzeleceğine olan inancını vurguladı. Devamında söz alan YİSAD Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Sergen de yurtiçi ve yurtdışı piyasalarını değerlendirerek, Kıbrıslı dostlarımıza YİSAD olarak karşılaştıkları problemlerin çözümüne ilişkin destek olabileceklerini söyledi. Akabinde Kıbrıslı iş insanları, sırasıyla söz alarak adada yaşanan siyasi ve ticari sorunları detaylı olarak dile getirdiler.

23 Nisan Salı günü kahvaltıda bir araya gelen üyeler Girne’ye geçerek orada yapılan 23 Nisan kutlamalarını izledi ve dönüş için havaalanına geçtiler. Kıbrıs gezisinin tüm fotoğraflarını Demir Çelik Store dergisi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler