ABB’den Push-in terminalli kontaktör çözümü

21 Ekim 2019 Pazartesi 13:22
ABB’den Push-in terminalli kontaktör çözümü
Motor uygulamalarında kablolama hem zaman tüketen hem de sık rastlanan bir sorun kaynağıdır. Özellikle de kurulum sırasında ve sonrasında titreşim nedeniyle terminallerin tekrar sıkılması gerektiğinde meydana gelir.

Motor uygulamalarında kablolama hem zaman tüketen hem de sık rastlanan bir sorun kaynağıdır. Özellikle de kurulum sırasında ve  sonrasında titreşim nedeniyle terminallerin tekrar sıkılması gerektiğinde meydana gelir.

 ABB, bu sorunları önemli ölçüde en aza indiren push-in terminalleri ile sektörün ilk motor yolverme çözümleri portföyünü kullanıcılarına sunuyor. Yenilikçi, aletsiz bağlantı konsepti, kablolama işini hızlandırıyor ve işlemi daha güvenilir hale getiren titreşime dayanıklı bir bağlantı sağlıyor.

ABB’nin ikisi bir arada tasarımı, OEM'lerin, pano üreticilerinin ve sistem entegretörlerinin kurulum çalışmalarını hızlandırmak ve güvenilirliklerini artırmak için tek bir terminalde push-in ve yay teknolojisinin avantajlarını bir araya getiriyor.

Push-in modunda sert veya yüksüklü kablolar, terminallerin içine doğru itilir. Geleneksel yay çözümüne göre kablolama süresini % 50'ye kadar azaltır ve kablolamayı önemli ölçüde kolaylaştırır. Kendiliğinden sıkılan terminaller, titreşimden kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bakım ve servis döngüsünü olumlu yönde etkileyecek rutin çalışmalara gerek bırakmaz.

Yay modu, küçük kesitli veya yüksüksüz kabloların takılmasını kolaylaştırır. Operatör, kabloyu takmadan önce standart bir tornavidayı açıkça işaretlenmiş deliklerin içine iter.

Açma mekanizmasının tasarımı, kablolama davranışı ve ergonomi kolaylığı sağlamak için optimize edilmiştir. (Örneğin, açma takımının yerleştirilmesi için 90° açı.) Tek adımlı işlem, ABB’nin çözümünün kullanımını daha kolay hale getirir ve geleneksel yay tasarımlarına göre daha az hasara yol açar. Açıkça işaretlenmiş terminaller, sezgisel bir kablo ekleme konsepti ve sıfır tork bağlantıları, özel bir eğitim gerekmediği anlamına gelir. Kolay ön erişim, kablolar ve tornavidalar için 90° yerleştirme açıları ile otomatik montaj ve aksesuarların bağlanması kolaylaştırılmıştır.

 

Ürünler üzerinde kullanılabilecek çok çeşitli yardımcı kontak, montaj kiti ve aksesuar mevcuttur.  %100 aletsiz montaj bağlantı kitleri kurulum süresini önemli ölçüde azaltır. Operatörler, herhangi bir kablo kullanmadan doğrudan çevrimiçi yol vericiler için cihazları bağlayabilir.

 

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geçmişiyle, müşteri odaklı ve dünya çapında öncü dört işkoluna sahiptir: ABB Ability™ dijital platformuyla desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, Robotik ve İmalat Otomasyonu. ABB'nin Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. www.abb.com.tr

 

Bu haber toplam 6491 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler