Çinko Dünyası İstanbul’da bir araya geliyor

04 Şubat 2020 Salı 15:01
Çinko Dünyası İstanbul’da bir araya geliyor
Uluslararası Çinko Konferansı İlk Kez Türkiye’de

 

International Zinc Association (IZA – Uluslararası Çinko Birliği) ve Türkiye Sıcak Daldırma Galvaniz Sektörü’nün temsilcisi Genel Galvanizciler Derneği’nin(GALDER) birlikte düzenledikleri 4. International Zinc Conference (Uluslararası Çinko Konferansı -Avrupa) 30 Mart – 1 Nisan 2020 tarihlerinde The Ritz-Carlton İstanbul Oteli’nde gerçekleşiyor.    T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği Konferans, dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

 

Çinko Konferansı küresel ve bölgesel çinko metali pazar eğilimleri hakkında güncel bilgi, alt sektörlerden genel galvaniz, sürekli galvaniz, döküm ve pirinç sanayilerine odaklanıyor ve sürdürülebilir standartları ele alıyor. 1 buçuk gün sürecek konferans, galvaniz tesisi turlarıyla tamamlanıyor. Dünyanın önde gelen endüstri paydaşları, teknik uzmanları ve kıdemli analistleri konuşmacılar arasında yer alıyor. Uluslararası etkinlik olması nedeniyle tüm sunumların İngilizce yapılacağı Konferansta Türkçe simultane çeviri hizmeti de bulunuyor.

Türkiye’den katılımcılara ve Dernek Üyelerine özel indirimli kayıt fırsatları

Delege Kayıt ücretinin 1.950 Avro olduğu konferansta 17 Şubata kayıt yaptıranlar 1.550 Avro, 24 Mart’a kadar kayıt yaptıranlar ise 1.750 Avro ücret ödeme şansına sahip oluyor. Organizasyonun Türkiye’de yapılması nedeniyle Türkiye’deki firmaların Türk ve yabancı çalışanları (Türkiye’de çalışma veya oturma iznine sahip olanlar) için belirlenen kayıt ücreti 350 Avro‘dur. Ev sahibi ve organizasyon ortağı GALDER’in üyelerine 100 Avro ek indirim sunuluyor.  Ayrıca Konferansın destekleyen kuruluşları arasında bulunan YİSAD (Yassı Çelik, İhracat ve Sanayicileri Derneği) ve TÜDÖKSAD (Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği) üyelerinin de 50 Avro ek indirim hakkı bulunuyor. İndirim kodlarını GALDER’den temin edilebiliyor.

 

Türkiye ve MENA önemli bir büyüme potansiyeline sahip

IZA’nın 4. Uluslararası Çinko Konferansı’nı (Avrupa) Türkiye'de ve İstanbul’da GALDER işbirliği ile düzenlemekten heyecan duyduğunu dile getiren Uluslararası Çinko Birliği İcra Direktörü Dr. Andrew Green sözlerine şunları ekledi:

 

“GALDER ile ortaklığımız, Türkiye ve MENA bölgesindeki çinko ve galvaniz endüstrilerini küresel teknik bilgi paylaşım ağımıza dahil etmek, en son pazar gelişmelerini tartışmak ve yeni iş bağlantıları kurmak için eşsiz bir fırsat sağlayacak. Türkiye ve MENA önemli bir büyüme potansiyeline sahip ve bu konferans üye endüstrilerimiz için çok değerli olacak. İstanbul da bunun için mükemmel bir yer. ”

Konferansla ilgili açıklama yapan GALDER Tanıtım Komitesi Koordinatörü Bünyamin Halaç ülkemizde ilk defa gerçekleşecek, çinko ve galvaniz sektörünün en önemli konferanslarından birine ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi. Halaç konuşmasına şu şekilde devam etti:

“4. Uluslararası Çinko konferansı, 3 farklı Avrupa şehirlerinden sonra İstanbul'da yapılacak. GALDER, bu gurur verici etkinliği, çinko endüstrisinin küresel temsilcisi IZA ile birlikte organize edecek. Dünyamızda daha sürdürülebilir ve modern bir geleceğin dönüm noktalarından biri olan çinkonun çevresel ve ekonomik farkındalığının oluşmasına katkı sağlamaktan çok mutluyuz. Bunun İstanbul'da yapılması ayrı bir mutluluk. Bu vesileyle, Türkiye Sıcak Daldırma Galvaniz Endüstrisi’nin temsilcisi GALDER olarak, tüm paydaşlarımızın kapsamlı bilgi ve tecrübe kazanabilmelerine aracı olmaktan memnuniyet duyuruyoruz.”

 

Türk Havayolları ile Seyahatte Özel İndirim

4. Uluslararası Çinko Konferansı (Avrupa)’nın Resmi Hava Yolu Sponsoru olan Türk Havayolları, bu kapsamda hem yurt içi hem de yurtdışı uçuşlarda konferans katılımcılarına belirli rezervasyon sınıflarında indirimli ücretler sunuyor. Rezervasyon ve biletleme için https://www4.thy.com/TKC sayfasını ziyaret edebilir, Delege sekmesini tıklayarak “033TKH20” kodu ile ilerleyebilirsiniz

 

Platinum Sponsor

Ekin Maden

 

Gold Sponsorlar

ESAN

Trafigura

Zanjan Khalessazan Zinc Industries Co

 

Silver Sponsorlar

ANI Metal

EstGAL

KCM 2000

MEB Metal

Metallwerk Dinslaken

Rezinal

Traxys

 

Zinc Sponsor

Ekmekçioğulları Grubu

LME

Marmara Siegener Galvaniz

 

Resmi Havayolu Sponsoru

Türk Havayolları

 

Destekleyen Kuruluşlar

YİSAD

TÜDÖKSAD

Medya Partnerleri

Demir Çelik Store

Dünya Gazetesi

İnşaatnoktası

 

 

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:

https://www.zinc.org/international-zinc-conference-europe-2020/

https://www.galder.org.tr/

 

Basın İlişkileri
S. Burcu Akyüz Akman

Genel Galvanizciler Derneği  Genel Sekreteri

E posta: burcu.akman@galder.org.tr

Tel: 0216 445 71 21

GSM: 0533 423 28 73

 

Uluslararası Çinko Konferansı Hakkında

2017de Belçika’nın Brüksel şehrinde başlayan uluslararası konferans serisi, 2018’de Stockholm (İsveç), 2019’da Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen Filibe’de (Bulgaristan) yapıldı ve Avrupa’nın yanı sıra Asya, Afrika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından ana çinko endüstri temsilcilerini ve çinko kullanıcısı sektörlerin artan ilgisiyle karşılandı.

IZA Hakkında

Uluslararası Çinko Birliği (IZA), 1991’de kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Küresel olarak çinko endüstrisini temsil eden IZA,  çinkonun modern yaşam için sürdürülebilir ve gerekli olduğunun bilindiği bir dünyayı hedefler. IZA’nın önceliği çinko pazarlarının büyümesine ve korunmasına yardımcı olmak ve sektöre Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma, Teknoloji ve Pazar Geliştirme ve İletişim alanlarında programlar yoluyla destek vermektir.  Özel projeler, üyelerle yakın işbirliği içerisinde ve müşteri gruplarının ve ilgili paydaşların yerel, bölgesel veya küresel düzeylerde katılımı ve desteği ile yürütülmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.zinc.org

GALDER Hakkında

Genel Galvanizciler Derneği (GALDER) Türkiye Sıcak Daldırma Galvaniz Sektörü’ nü tek çatı altına toplayarak endüstriyi geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. Bugün 59 firmayı ve 74 üyeyi gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında resmi ve özel kuruluşlar nezdinde temsil etmektedir. Sektörü geliştirmek ve bilinirliğini artırmak için özel yayınlar hazırlayan GALDER, sektöre özel seminerler, konferanslar, etkinlikler düzenler. Meslek standartlarını ve iş etiği geliştirir. Galvaniz sektörüne dair konularda kamuoyunu bilgilendirir. Ayrıntılı bilgi: www.galder.org.tr

 

Bu haber toplam 33954 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler