“Demir Çelik ve Kalıp Sektöründe Öncü ve Lider Olmayı Hedefliyoruz”

11 Eylül 2020 Cuma 19:46
“Demir Çelik ve Kalıp Sektöründe Öncü ve Lider Olmayı Hedefliyoruz”
Değişim Çelik & Çağdaş CNC ve Kalıp Firmalarının Sahibi Esma Yıldız ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Değişim Çelik & Çağdaş CNC ve Kalıp Firmalarının Sahibi Esma Yıldız ile gerçekleştirdiğimiz

röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

“Avrupa menşeili geniş ürün yelpazemizle 15 seneyi aşkın süredir ülkemizin her yerine

hizmet veriyoruz”

 

 

 

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

 

Değişim Çelik firması olarak uzman mühendis kadromuz, 7-24 çalışan testeremizle, yüksek kalitede sertifika – analiz raporlu Avrupa menşeili geniş ürün yelpazemizle 15 seneyi aşkın süredir ülkemizin her yerine hizmet vermekteyiz. Grup firmamız olan Çağdaş CNC ve Kalıp ile işbirliği içerisinde kalıp seti imalatında başarılı bir şekilde yerimizi almış bulunmaktayız. Değişim Çelik olarak ithalat ayağında, Çağdaş CNC ve Kalıp olarak ihracatta daha geniş pazarlara yayılmayı hedefliyoruz.

    

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerinizden bizlere bahseder misiniz?

 

Ürünlerimizden kısaca bahsetmek gerekirse; Karbonlu çelikler, Sıcak iş takım çelikleri, Soğuk iş takım çelikleri, Plastik kalıp çelikleri, Yüksek hız çelikleri, Sementasyon çelikleri, Islah çelikleri başta olmak üzere stoklarımızda çok çeşit malzeme mevcuttur. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tedarik ettiğimiz malzemeler için ısıl işlem ve borwerk hizmeti de vermekteyiz.

 

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

 

Başlıca hizmet verdiğimiz sektörler;

 

-           Otomotiv

-           Beyaz Eşya

-           Plastik Ambalaj

-           Makine ve Otomasyon

-           Gıda sektörü vb alanlara en üst kalitede hizmet vermekteyiz.

 

 

Covid 19 boyunca şirket olarak aldığınız tedbirler neler oldu? Pandemi süreci sektörünüzü nasıl etkiledi?

 

Öncelikle bu süreçte çalışanlarımızın sağlığını ön planda tutmanın başlıca hedefimiz olduğunu belirtmek isterim. Personellerimizin dışarı temaslı virüs taşıma ihtimalini önlemek amacıyla, müşteri alımı ve ziyaretleri bu süreç boyunca sınırlandırılmıştır. Firmamıza haftada 3 kez ilaçlama ekipleri çağırarak dezenfekte edilmesi sağlanmıştır. Tüm çalışanlarımıza düzenli olarak Covid-19 testi uygulanmıştır. Çalışanlarımıza yönelik alınan tedbirler kapsamında maske ve siperlik kullanma mecburiyeti getirilmiştir. Çalışanlarımız için esnek çalışma koşulları sağlanarak sosyal mesafe kuralları kapsamında çalışma alanları düzenlenmiştir. Pandemi sürecini firmalarımız Değişim Çelik ve Çağdaş CNC ve Kalıp olarak en üst düzey önlemleri alarak sürdürmekteyiz.

 

İlerideki hedefleriniz nelerdir?

 

Dünyadaki en güçlü çelik üreticilerinden olan Arcelor Mittal - Industeel firmasıyla 1.2085 malzemesi ile ilgili üretimde güçlü bir işbirliği içerisindeyiz. Türkiye’de etkin ve yaygın kullanımı açısından malzemenin tüm ölçülerinde güçlü bir stoğa sahip olarak öncü firması haline gelmeyi hedefliyoruz.

 

Sektörde kadın olmak hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

 

Ülkemizde hiçbir çalışma alanında kadın erkek ayrımını doğru bulmuyorum. Erkeklerin yapabildiği her işi kadınlarında  yapabileceğini düşünüyorum. Bu özgüvenle hareket ederek sanayi sektöründe bende yerimi aldım.

 

Bu sektörde yer almak isteyen tüm kadınları da desteklediğimi ve onlara da çalışma alanları sağladığımı belirtmek isterim.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

 

İş yaşamında uygulanan stratejiler kesinlikle rakiplerden sıyrılmayı sağlamaktadır. Farklı olmak kısmında, çalışmanın, araştırmanın, geliştirmenin ve uygulamaların test edilmesinin önemine inanıyorum. Ekip çalışmalarının farklı fikirlerin harmanlanmasında etkin rol oynadığını da belirtmeliyim.

 

Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek yatırımlarımızı da bu yönde planlıyor ve uyguluyoruz. Son teknoloji makinelerin tedariğini de sağlayıp, firmamızda sürekli inovasyon gerçekleştiriyoruz.

Bu haber toplam 32736 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler