“Stok gücümüz ve ürün kalitemizle sektörde fark yaratıyoruz”

20 Ekim 2020 Salı 19:26
“Stok gücümüz ve ürün kalitemizle sektörde fark yaratıyoruz”
18 Ağustos 1985’de Tokat’ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Tokat’ta tamamladıktan sonra 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum.

 

Özgür Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yüksel ile gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

 

“Kalite hiç bir zaman tesadüf değildir”

 

 Öncelikle size tanıyabilir miyiz?

 18 Ağustos 1985’de Tokat’ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Tokat’ta tamamladıktan sonra 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum.

Özgür Demir Çelik’in tarihçesi ve bugünlere gelişi hakkında bilgi verir misiniz?

2010 - 2012 yılları arasında İstanbul’un Hadımköy semtinde Öğretmenlik yaptım. Bu arada çeşitli pazar araştırmaları ve incelemelerde bulundum. 2013 yılında oğlumun dünyaya gelmesiyle, bana şans getireceğini düşünerek oğlumun adını vermiş olduğum Özgür Demir Çelik’in temellerini atma kararı aldım.

 

Firmamız yeni teknolojileri takip etmeyi, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak tüm “Özgür Demir Çelik” çalışanlarının katılımı ile “kalite düzeyini” ve “verimliliğini” yükseltmeyi benimsemiş olup “kalitenin; kontrol edilerek ve geliştirilerek” elde edileceğinin ve uygun malzemeler ile “kaliteli ürünler” tedarik edilmesi gerektiği bilinci ile çalışanlarına uyguladığı “eğitim ve motivasyon” ilkesiyle çevreyi korumayı içinde yaşadığı topluma karşı duyduğu sorumluluk ve saygının gereği olarak sektöründe “lider” olmayı amaçlamaktadır.

Firmanızın bünyesinde hangifaaliyetler gösteriliyor,müşterilerinize hangi ürün ve

hizmetleri sunuyorsunuz?

Firmamızda sac dilme, boy kesme rulo sarım işlemleri, trapez sac satışı hizmetleri vermekteyiz. Bunun yanında demir çelik ürünleri toptan ve perakende satışı yapmaktayız.

 

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Elektrik pano imalatı, havalandırma kanalı imalatı, lazer kesim, makine imalatı gibi birçok sektöre hizmet vermekteyiz.

Son dönemlerde tüm dünyayıetkisi altına alan Covid 19 salgını demir çelik sektörünü de etkiledi. Sizce sektörün toparlanması için neler yapılabilir? Bu salgın çelik sektörünü, firmanızı ve sanayiyi ne yönde etkiledi?

Benim kişisel beklentim daha kötüye gitmesi yönündeydi fakat hükümetin ve bankaların piyasayı canlandırmak adına aldığı önlemler etkili oldu ve piyasa bir hareketlilik kazandı. Tabi ki bu alınan önlemler ileride bize ne getirir ne götürür hep birlikte göreceğiz.

 

Şirket olarak Covid 19’a karşı almış olduğunuz önlemler neler oldu?Bu süreci nasıl geçiriyorsunuz?Üretimde aksamalar veyayavaşlamalar oldu mu?

 Salgının ilk dönemlerinde yarı zamanlı çalışma izin gibi birkaç yöntem denedik, sonrasında sürecin normalleşmesi ile maske ve mesafe önlemlerini alarak kaldığımız yerden devam ettik.

Mümkün olduğu kadar aksama ve gecikmelere mahal vermedik.

Geçmiş yıllara oranla ülkemizde demir çelik ve diğer metalmamullerinde üretici firma sayısı arttı. Bu durum size ve sektörünüze nasıl yansıdı?

Burada dikkate alınması gereken bu işi ne kadar kaliteli ve düzgün yapan firmalar var buna bakmak lazım. Çünkü bizim için ve her kullanıcı için kalite olmazsa olmazlardan.

Üretici firmaların artması rekabetin olması piyasayı canlı tutmak adına aslına bakarsanız güzel bir şey ama çok fazla olması da bizim gibi ara toptancıların piyasadan zarar görmesine yol açacaktır.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

Stoklarımızı ve makine parkurumuzu biraz daha geliştirip müşterilerimize daha hızlı, daha kaliteli ve daha detaylı hizmet verebilmek adına projelerimiz bulunmaktadır.

2020 yılının ilk yarısı firmanızaçısından nasıl geçti? Yılsonu için öngörüleriniz neler?

2020’nin ilk ayları ekonominin dalgalanmasından dolayı çok iç açıcı değildi, bunun üzerine covid-19 unda eklenmesi ile piyasa içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Nelerin yaşanacağını tahmin edememekten dolayı yatırımlar ve üretim çok yavaşlamıştı. İlk yarının son ayındapiyasaya verilen krediler firmaların nefes almasını ve üretiminde devreye girmesi ile yola devam edilmesini sağladı. Firmamız açısından geçen yıla nazaran biraz zayıf ama buna şükür diyoruz. Yıl sonuna doğru aşının da bulunması ile piyasanın biraz daha hız kazanıp nefes almasını temenni ediyorum.

Son olarak eklemek istedikleriniz varsa belirtiniz…

 

Müşterilerimizin beklentilerini istikrarlı kalite anlayışımızla değer katmayı hedefliyoruz. Müşteri odaklı çalışma stratejimiz ve rekabetçi büyüme potansiyelimiz ile “en iyi” şekilde müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Her gün daha iyiyi nasıl yapabiliriz düşüncesi ile çalışmaya devam ediyoruz. “KALİTE HİÇ BİR ZAMAN TESADÜF DEĞİLDİR. “

 

Bu haber toplam 19286 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler