Dijital bir açık artırma platformu olan Vanilla Steel, COVID-19 krizi sırasında Avrupalı çelik şirketlerine fazla gelen malzemeyle yardımcı olmak için oluşturuldu

04 Ocak 2021 Pazartesi 13:10
Dijital bir açık artırma platformu olan Vanilla Steel, COVID-19 krizi sırasında Avrupalı çelik şirketlerine fazla gelen malzemeyle yardımcı olmak için oluşturuldu
Winston Churchill 1940'larda "İyi bir krizin boşa gitmesine asla izin vermeyin" derdi. Bu aynı zamanda, Avrupalı çelik şirketleri için yeni bir dijital açık artırma platformu başlatan Vanilla Steel'in kurucularının da sloganıydı.

Winston Churchill 1940'larda "İyi bir krizin boşa gitmesine asla izin vermeyin" derdi. Bu aynı zamanda, Avrupalı çelik şirketleri için yeni bir dijital açık artırma platformu başlatan Vanilla Steel'in kurucularının da sloganıydı.

COVID-19 salgını küresel ekonomiyi sert bir şekilde vururken, 170 milyar avroluk Avrupa çelik endüstrisi olağanüstü duruma düştü. Pandemiden önce bile, birçok çelik şirketi 500 milyon tonluk küresel kapasite fazlasıyla karşı karşıya kaldı ve şu anda belirsizlik ve düşük talep dolu bir pazarda kendilerini yeniden keşfetme baskısı altında. COVID-19, hem satış maliyetlerini hem de envanter maliyetlerini azaltan dijital çelik satış kanallarına olan ihtiyacı büyük ölçüde artırdı. Ancak herkes kendi özel dijital çözümünü geliştiremez.

 

Bu çok zorlu ortam göz önüne alındığında, dijital sektörden dört şirketten oluşan bir ekip Vanilla Steel'i yarattı. Kurucu ortaklardan biri olan Simon Zühlke, misyonunu şöyle açıklıyor: “ Çelik şirketlerine - üreticiler ve aynı zamanda stokçular - fazlalık malzemeyi, kendileri tarafından yayınlanan çevrimiçi açık artırmalar yoluyla güvenilir müşterilerden oluşan bir ağa satmaları için yardım ediyoruz. Ayrıca Vanilla Steel aracılığıyla serbest üretim kapasitelerini pazarlamalarını da sağlıyoruz ”dedi.

Vanilla Steel'in müşterileri çoğunlukla, fazla malzeme üreten ve bu yüksek derecede likit olmayan malzemeyi verimli bir şekilde satmak isteyen Avrupa'daki çelik üreticileri ve işleyicileridir.

Fazla malzeme tanım gereği fiyatlandırılmadığından, Vanilla Steel tedarikçilerin çevrimiçi açık artırmalar yoluyla adil bir pazar fiyatı bulmalarına yardımcı olur. Satıcılar her hafta açık artırmalar yayınlayabilir ve rezerv fiyatının üzerinde teklif veren alıcılarla iletişime geçebilir. Vanilla Steel, tedarikçilere başarılı teklif sahiplerinin iletişim bilgilerini sağlar ve işlem doğrudan tedarikçi ile alıcı arasında önceden kararlaştırılan şartlara göre tamamlanır.Vanilla Steel'de çok çeşitli fazla malzeme bulunabilir: yarı mamul ürünler, haddelenmiş ve müşteri siparişleri olmadan fazla miktarlar ve ayrıca işlenebilen sınıflandırılmamış malzemeler. Depo sahipleri, diğer şeylerin yanı sıra yoğun malzemeleri satmak için Vanilla Steel'i de kullanıyor.

Diğer çevrimiçi mağazaların çoğu üreticilere veya tüccarlara ait olsa da, Vanilla Steel kendisini Avrupa çelik sektörü için tek bağımsız dijital platform olarak konumlandırıyor. “ Bağımsızlık,başarılı başlangıcımızda kilit bir unsurdur. Aldığımız tüm verileri koruyoruz ve hiçbir rakip bunu talep edemez ”dedi kurucu ortak. Şirket resmi olarak Haziran ayındakuruldu, ilk haftadan itibaren işlemleri vardı ve bugün müşterileri arasında 20 Avrupa ülkesinde çok sayıda tedarikçi ve alıcı bulunuyor.

 Vanilla Steel GmbH hakkında

Vanilla Steel karbon çeliği ve paslanmaz çelikten yapılan fazla malzeme için (yönetilen) bir dıjıtal açık artırma platformudur. Şirketin merkezi Berlin'dedir ve 50 yıllık dijital deneyimi birleştiren ve Avrupa çelik endüstrisindeki mevcut zorlukları dijitalleştirme yoluyla çözme konusunda tutkulu olan 4 kurucu ortağı Matthias Affeldt, Alexis Ducros, Clifford Ondara ve Simon Zühlke tarafından yönetilmektedir.

 

 

Bu haber toplam 14162 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler