“2020 yılında hedeflerimize ulaştık”

23 Mart 2021 Salı 18:46
“2020 yılında hedeflerimize ulaştık”
Saytek Rulman Genel Müdürü Emin SAYLIKOĞLU ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Saytek Rulman Genel Müdürü Emin SAYLIKOĞLU ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

“Stoklarımızı arttırmayı hedefliyoruz”

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

 

14 sene sektörde farklı görevlerde bulundum. Uzun yıllar sektörde çalışmanın vermiş olduğu bilgi birikimi ve güven ile Saytek Rulman 2019 senesinde kuruldu. Kuruluş amacımız sadece tedarik ve hizmet zincirinin güçlü bir parçası olmak yerine tecrübemizi ve bilgimiz müşterilerimize paylaşmaktı.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

 

Firmamız, öncelikle müşterilerinin ihtiyaçlarını belirleme ve doğru ürünü tedarik etme konusunda çok tecrübeli bir ekip ile hizmet vermektedir. Rulman, zincir, dişli, kayış, kasnak gibi standart malzemelerin yanı sıra standart olmayan malzemelerin de üretimi ve tedariği sağlanmaktadır. Ayrıca tüm ürün gruplarında herhangi bir ücret talep etmeden teknik destek ve teknik hizmet sağlayabiliyoruz.

 Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Ağırlık çalıştığımız sektörler; makine imalat sektörü, maden sektörü, tarım sektörü, enerji sektörü vs gibi…

Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını bütün sanayiyi olumsuz etkiledi. Bu salgın sektörünüzü, firmanızı ve sanayiyi ne yönde etkiledi? Sizce sektörün toparlanması için neler yapılabilir?

Tüm dünyada etkisini gösteren COVID-19 salgını ile ilgili olarak 2020 Mart ve Nisan aylarında hiç kimse buna karşı atılacak doğru adımların ne olduğunu anlayamadı. Ülkeler tedarik zincirlerinin kırılmaması için çok çaba sarf ettiler. Ülkemizde bu konuda iyi bir sınav verdi. Sonrasında başta turizm, ulaştırma, perakende ve gıda tüketim alanlarında ciddi düşüşler yaşandı. Ancak sanayi üretim endekslerine baktığımızda önemli sektörler 2019 yılına göre yükseliş trendine girdiler. Sonuç olarak sanayinin çarkları ülkemizde dönmeye devam etti.

Saytek Rulman olarak müşterilerimizin salgın zamanında tedarik ihtiyaçlarını eksiksiz yerine getirdik ve salgından firmamız olumsuz yönde etkilenmedi. Ayrıca “Sanayide Salgın” olmaması için devletimizin istihdamı korumaya yönelik sağladığı ekonomik yardım paketlerinin büyük faydası oldu. Bu yardımların her şey normale dönene kadar devam edeceğini düşünüyorum. Son olarak düşüşlerin olduğu sektörlerde ülkemizde ki aşılamanın artması ve bireysel önlemlere uyulması sonucunda yaz aylarında hızlı bir iyileşme bekliyorum.

 

Şirket olarak Covid 19’a karşı almış olduğunuz önlemler neler oldu? Bu süreci nasıl geçiriyorsunuz? Üretimde aksamalar veya yavaşlamalar oldu mu?

Firmamıza düzenli olarak konusunda uzman bir şirket tarafından dezenfeksiyon işlemi yapılıyor. Tüm personelimizin çalışma alanları sosyal mesafe kurallarına göre ayarlandı. Şirketimizdeki ekip arkadaşlarımız ve dışarıdan gelen misafirlerimiz için maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?

Yakın zamanda kadromuzun artması ve tedarik kapsamını genişletmek amacıyla stoklarımızı ciddi anlamda arttırıyoruz. Dolayısıyla mevcut depomuzdan daha büyük bir depo inşaatına başlıyoruz. 2021 senesinde tüm müşterilerimize partnerlerimizle beraber teknik eğitim sağlamayı hedefliyoruz.

Türk rulman sektörünü bizler için yorumlar mısınız? Avrupa ile kıyasladığımızda nasıl bir tablo ortaya çıkıyor?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Rulmancılık elit bir meslektir. Her konuda olduğu gibi eğitim eksikliği maalesef bizim sektörümüzde de etkisini göstermektedir. Ülkemizde kartvizitin de rulman yazan firma sayısı 3.000 civarında. Ancak iyi ile kötüyü ayırmanın son derece zor olduğu bir sektör. Ben rulmancılıkla ilgili şirket açılışlarının bir eğitim sonrası ruhsatlandırılmasını istiyorum. Bu bir dernek ya da devlet tarafından yapılmalıdır. Avrupa’da bu işin daha bilinçli yapıldığını biliyoruz.

2020 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2021 yılından beklentilerini neler?

2020 yılını firmamız için ciddi başarılar elde ederek geride bıraktık. En önemlisi sıkıntılı bir süreç olduğu için zor konuları hızlı öğrendik. Bu yıl için ise tek hedefimiz müşterilerimizi, partnerlerimizi ve Saytek Rulman ailesini genişletmektir.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

2020 yılında yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen ülkemizin her alanda bu yıl içerisinde normale dönmeye başlayacağına inanıyorum.

Bu haber toplam 10752 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler