“Çeliğe katma değer kazandırıyoruz”

28 Nisan 2021 Çarşamba 15:36
“Çeliğe katma değer kazandırıyoruz”
Esma Yıldız’ın kurucusu olduğu Çağdaş CNC Kalıp ve Değişim Çelik firmaları ithal ettiği çeliğe katma değer kazandırarak başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya, plastik ambalaj, makine ambalaj ile gıda sektörüne ürün tedarik ediyor

Esma Yıldız’ın kurucusu olduğu Çağdaş CNC Kalıp ve Değişim Çelik firmaları ithal ettiği çeliğe katma değer kazandırarak başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya, plastik ambalaj, makine ambalaj ile gıda sektörüne ürün tedarik ediyor.

 

Çağdaş CNC Kalıp firmasının detay işçilikli olan kalıp setlerini hazırladığını bildirirken, Değişim Çelik’in vasıflı çelikleri Avrupa’dan ithal ederek kendi kesim makinelerinde yaptığı ebatlama işlemi sonrası satışını gerçekleştirdiğini kaydeden Esma Yıldız, ağırlıklı olarak otomotiv sektörüne hizmet verdiklerini ifade etti.

 

TOGG’un tedarikçisi!

 

Türkiye’nin yerli otomobil projesi TOGG’un da tedarikçileri arasında olduklarını belirten Yıldız şunları söyledi: Çelik malzemenin hem ithalatını yapıp hem de işleme kapasitesine sahip olan tek firmayız.

Tüm sektörlere hitap ediyoruz ancak ağırlığımız otomotiv sektöründe; kendimizi bu alanda geliştirip işçiliğimizi ve kapasitemizi daha uygun hale getirdik. Otomotiv sektöründe neredeyse her projenin içerisinde bulunuyoruz. Şu an Türkiye’de TOGG’un ve Ford’un projelerini gerçekleştiriyoruz.

 

Sektörün en büyük sorunun kalifiye personel olduğunu ifade eden Yıldız, “Sektörümüzde kalifiye eleman bulmak ve yetiştirmek başlı başına bir sorun. Ekip işi yapıyoruz.  Ekibi oluşturmak ve muhafaza etmek çok zor” diye konuştu.

 

Kadın her şeyi başarabilir

 

Kadın olmanın ağır sanayide faaliyet göstermesine engel olmadığını vurgulayan Esma Yıldız, şu değerlendirmeyi yaptı: Biz kadınlar istersek her şeyi başarabiliriz. Erkek egemen bir işi yapınca ister istemez daha sert bir yapıda oluyorsunuz.  Benim tüm hayatım iş.  Mühendis ve satış kadromuzda kadın personel istihdamına öncelik veriyorum ancak personelin çoğunluğu erkek. Çoğu insanın zorlandığı ağır sanayide kadın olarak dimdik ayakta ve üst sıralarda durabilmek gurur verici...

 

Bu haber toplam 2086 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler