TÜSİAD, İskenderun'da demir-çelik sanayisini ele alacak

19 Mart 2012 Pazartesi 17:10
TÜSİAD, İskenderun'da demir-çelik sanayisini ele alacak
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ve Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği işbirliğiyle 21 Mart 2012 Çarşamba günü İskenderun'da demir çelik sanayisinin ele alınacağı seminer düzenleyecek.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ve Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği işbirliğiyle 21 Mart 2012 Çarşamba günü İskenderun'da demir çelik sanayisinin ele alınacağı seminer düzenleyecek.TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, derneğin sanayi sektörünün karşılaştığı sorunları irdelemek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla 27 Mayıs 2008 tarihinde yayınladığı ''Türkiye Sanayisine Sektörel Bakış'' başlıklı rapordan hareketle, imalat sanayisi sektörlerinin rekabet gücünün artırılması hedefi çerçevesinde, Türkiye için önem taşıyan belirli sektörlerin özel olarak ele alındığı bir seminer dizisi düzenlediği belirtildi.

Bu kapsamda İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Salonu'nda 5'incisi düzenlenecek seminerin açılış konuşmalarını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk, Demir Çelik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Ekici yapacak.

Başkanlığını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi, Hizmetler ve Tarım Komisyonu Başkanı Nezih Barut'un yapacağı ''Demir Çelik Strateji Belgesi ve Sektörel Yansımaları'' başlıklı ilk oturumda, Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel Yayan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu birer sunum gerçekleştirecek.

Başkanlığını TÜSİAD Sanayi Politikaları Forumu Başkanı Agah Uğur'un yapacağı ''Türkiye Sanayisine Sektörel Bakış: Demir Çelik Sektörü'' başlıklı ikinci oturumda ise, İsdemir Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akçakmak, Ekinciler Demir-Çelik A.Ş. Genel Müdürü Fatih Keseroğlu, Çolakoğlu Metalurji Genel Müdürü Uğur Dalbeler, Borçelik Murahhas Üyesi Mehmet Betil ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu birer konuşma yapacak.

Bu haber toplam 23657 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler