“Global Rakiplerin Önüne Geçme Çabası Firmamıza Dinamizm Getiriyor”

13 Mart 2013 Çarşamba 13:11
 “Global Rakiplerin Önüne Geçme Çabası Firmamıza Dinamizm Getiriyor”
Karcan Kesici Takım Firma Sahibi Ümit Gezer, sektör ile ilgili düşüncelerini ve firmalarının sektördeki yerini bizlerle paylaştı.
Öncelikle firmanızdan bizlere kısaca bahseder misiniz?

Firmamız 1996 yılında kurulmuş olup, ülkemizde kesici takım konusunda ilklere imza atmış, emin adımlarla büyümeyi sürdürmektedir. Sebebi yerli ve yabancı yatırımcılara ihtiyaçları doğrultusunda yerel hizmet götürmemizden kaynaklanmaktadır. Uzmanlığımız ise kimsenin yapmak istemediği projeleri hayata geçirerek hem sanayicimizin tedarik zincirini optimize etmek ve kaynakların ülkemizde kalmasını sağlamak. Zira ülkemizde birçok kesici takım firması olmasına rağmen sektörel alt yapı ve iş gücü yetersizliğinden dolayı çok gelişmemiştir. Yine bu nokta da bizi farklı  kılan, çalışanlarımıza sürekli eğitim ile günümüz teknolojileri takip etmelerin sağlayarak kendi alanımızda yerel çözüm ortağı olarak farklılık yaratmaktır. Müşterilerinize hangi hizmetleri sunuyorsunuz?

Bir çok alanda yerli ve yabancı sanayicilere kesici takım konusunda, imkânlarımız el verdikçe, çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu noktada şunu tekrar vurgulamak istiyoruz; farklı olanı yaparak, sektörde niş ve radikal çözümlerle müşterilerimizde talep oluşturmak istiyoruz. Kombine ve form takımlarla imalat süreçlerini kısaltıcı ürünler sunmaya çalışıyoruz.

Firmanızı sektördeki diğer markalardan farklı kılan nedir?

 Bizi farklı kılan yerli ve yerel hizmet sunuyor olmamızdır. Öte yandan global rakiplerin hep önüne geçme çabası firmamıza dinamizm getirmektedir. Bu ise daha çok öğrenme isteğiyle bilgiyi kaynağından ve ustalarından öğrenmek, eğitim almak ve bunları uygulamaya dönüştürmek bizi farklı kılan noktadır. Bizi güçlü kılan diğer yönlerden bir tanesi ise, otomotivden havacılık, savunma sanayiden medikal, hatta kuyumculara kadar hizmet sunuyor olmamız. Gelişen ve büyüyen ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarına hizmet veriyoruz. Onların sorunlara ortak oluyoruz. Farklı alanlarda hizmet sunabildiğimizden sürekli gelişmenin de keyfini yaşıyoruz.Sizce sektörün en büyük sorunları neler? Sorunların çözümü için önerileriniz var mı?

 Sorunlardan bir tanesi yetişmiş eleman bulamamak… Bu durum firmaların büyümesine engel oluyor, dolayısıyla rekabet çetinleşiyor. Firmalar bu sorunu farklı yöntemlerle kendi kedilerine çözmeye çalışıyorlar ve bu sürede kaybedilen zaman ayrıca sanayicimize bir darbe indiriyor.

2012 yılı firmanız açısından nasıl geçti, 2013 yılından neler bekliyorsunuz?

Hedeflerimiz büyük… Büyük resmi görmeye çalışıyoruz. Kendi sektörümüzde bu resmide şekillendirenlerden olmak istiyoruz.

Günümüzde yıllık hedefler yanında edinilen bilgi çok daha değerli olduğundan 2013 yılında da bilgimizi ve deneyimlerimizi uygulamaya dönüştürerek hem müşterilerimiz açsından hem de kendimiz için yine güzel bir yıl olacağını inanıyoruz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

Daha iyi ve daha kalite ürünler sunarak ülkemizde lokomotif firma olarak çalışmalarında devam ettirmek ve yurtdışında da kendi markası ile ülkemizi temsil etmektir
Bu haber toplam 32333 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler