Murat Tuncel; “Tüm İş Ortaklarımıza En İyi Hizmet ve Fiyatı Verebilme Gayretindeyiz”

25 Mart 2013 Pazartesi 11:26
Murat Tuncel; “Tüm İş Ortaklarımıza En İyi Hizmet ve Fiyatı Verebilme Gayretindeyiz”
1695 yılında Ankara Beypazarı’nda doğan Murat Tuncel, lise eğitimini tamamladığı 1981 yılında rulman sektörüne çırak olarak başladı. Kalfalık ve ustalık döneminden sonra 1989 yılında kendi firması Murat Rulman’ı kurdu.
Müşteri memnuniyeti odaklı ve çözüm ortaklığı felsefesini sürekli geliştirmek ve bu doğrultuda ulusal kabul edilmiş değer ve standartlara uygun hizmet anlayışıyla 1992 yılında SKF Rulmanları Ankara Distribütörlüğünü alarak tüm dost ve iş ortaklarına en iyi hizmeti verebilmenin haklı gururunu yaşıyor.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere ürün tedarik ediyorsunuz?

Yıl 2012 SKF Distribütörlüğü 20. yılında, 14 kişilik çalışma arkadaşlarımızla beraber hala ilk günkü heyecan ve dinamizm ile hizmetlerimize devam etmeye çalışıyoruz. Amacımız hiçbir zaman çok para kazanmak olmayıp, en iyi çözüm ortağı olmak ve mükemmellik kültürümüzü yaşam biçimine dönüştürmek, yasalara ve etik kurallara uygun davranan bir çalışma düzeni ile ülkemize katma değer sağlamaktır. Ağırlıklı hizmet alanlarımız; sanayi rulmanları ve ekipmanları, çimento, demir-çelik, kağıt sektörü, havalandırma, pompa, elektrik ve redüktör motorları ile tüm sanayi kuruluşlarıdır.Uluslararası rulman pazarı ve ülkemizdeki rulman pazarının içinde bulunduğu genel durum ve piyasalar hakkında neler düşünüyorsunuz?Sektördeki rekabet ortamı hakkında neler söyleyebilirsiniz?


Teknolojinin çığır açtığı bu dönemde rulman pazarı da aynı oranda ivme kazanmıştır. Hassasiyet ve gürültü minimize edilerek yeni yeni ürünler artık alıcıları ile buluşmaya başladı. Bu doğrultuda hem ülkemizde hem de uluslararası konjonktürde çok daha iyi pazarlar oluşmasına sebep oldu.

Tabii ki her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de rekabet oldukça sert geçiyor. Geçmiş yıllardaki enflasyonist ortamın kalkması ve kör alıcı-kör satıcı mantığının artık kurumsallaşmış ve teknolojik donanıma sahip bir sisteme geçmemize olanak sağlamıştır. Bu geçiş süresini hızlı atlatan firmaların en iyi şekilde, en iyi yerlere geleceğinden ümitliyim.

2012 yılı firmanız açısından nasıl geçti? Hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

2011 yılı sektörümüz için gelişme ve büyüme yılı olmuştur. 2009 yılındaki küresel mali krizin ardından artık tüm sanayicilerin daha sağlam ve istikrarlı büyüme trendi içerisinde hak ettikleri noktaya geldikleri kanaatindeyim. 2012 yılı içinse Avrupa Birliği’ndeki olumsuz etkilerden dolayı ilk çeyrek sıkıntılı olmakla beraber, İnşallah ikinci çeyrekten sonra güzel bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Uzun vadeli yatırımlarımız arasında Murat Rulman olarak 2009 yılı itibari ile dış ticaret departmanımız olan MBI Rulman Mak. San. Tic. Ltd. Şti. faaliyete geçirmiştik. 2012 yılı geldiğimiz noktada ise artık sadece Uzak Doğu’dan değil Avrupa Birliği ülkelerinden de yapacağımız ithalatlar ile tüm iş ortaklarımıza en iyi hizmeti en uygun fiyata verebilmek gayretindeyiz. Bu konu ile ilgili tüm görüş ve düşüncelerin bizim için çok kıymetli olduğunu hatırlatarak 2013 yılında tüm değerli dost ve müşterilerime hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.
Bu haber toplam 30169 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler