Autodesk, yeşil listelerin zirvesinde

27 Mart 2013 Çarşamba 10:55
Autodesk, yeşil listelerin zirvesinde
Dünyanın en büyük tasarım yazılımı firmalarından Autodesk, son 6 yıldır odaklandığı sürdürülebilirlik alanında giderek güçleniyor. Dünya sürdürülebilirlik listelerindeki başarılarına bir yenisini ekleyen Autodesk, bu kez Newsweek’s Green Rankings listesinde en yeşil şirketler arasında anılmaya başladı.
Son altı yıldır sürdürülebilirlik konusuna odaklanan dünyanın en büyük tasarım yazılımı firmalarından Autodesk, dünya sürdürülebilirlik listelerinde gerçekleştirdiği başarılarıyla dikkat çekiyor. Autodesk, Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi, Goldman Sachs Sustain ve S&P Düşük Karbon İzi Bırakan 500 Şirket listesindeki başarılı konumlarının ardından Newsweek Magazine tarafından da en yeşil şirketler arasında anılmaya başladı. Newsweek’s Green Rankings, Autodesk’i bilişim teknolojisi ve hizmeti veren şirketler arasında altıncı, 500 ABD’li şirketin yer aldığı genel sıralamada ise yirmi birinci olarak gösterdi.

Her yıl güncellenen Newsweek’s Green Rankings, ABD’de kamuya açık en büyük şirketler arasında düzenlediği listeyi şirketlerin küresel sera gazı emisyonları, atık azaltma ve doğal kaynakların yönetimi gibi konulardaki performansları üzerinden değerlendiriyor. Autodesk’in dikkat çektiği alanlar arasında, çevresel etki ölçümü, LEED sertifikaları da dahil olmak üzere yeşil bina stratejisi, ortalamanın oldukça altındaki karbon emisyonları ve yeşili korumaya ilişkin detaylı ilkeleri yer alıyor.

Autodesk, Newsweek’s Green Rankings’teki başarılarının yanı sıra, Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI), FTSE4Good İndeks Serisi, Maplecroft’un iklim inovasyon liderleri ilk 10 listesi, Çevre Koruma Kurumu (Environmental Protection Agency) Yeşil Güç Liderleri listesi başarıları ve S&P Düşük Karbon İzi Bırakan 500 Şirket listesindeki lider pozisyonuyla da dikkat çekiyor.
Bu haber toplam 30432 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler