Faaliyet alanlarımızı arttırıyoruz

28 Mart 2014 Cuma 10:58
Faaliyet alanlarımızı arttırıyoruz
Arya Paslanmaz Genel Koordinatör Seyfi Uğurlar ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda, paslanmaz çelik sektörüne dair merak edilenleri konu aldık. Uğurlar, Paslanmaz Çelik sektöründe kendine yer edinen Arya Paslanmaz firmasını bizlere tanıtırken, son dönem çalışmaları hakkında bizleri bilgilendirdi.

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

Arya Paslanmaz Çelik, 2005 yılında paslanmaz çelik sektöründe güvenilir ve saygın bir yer edinmek, müşterilerimizin tüm paslanmaz malzeme ihtiyaçlarını zamanında, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerle karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Faaliyet alanımızda gıda ve sanayi normu paslanmaz çelik mamülü, her türlü krom boru ve fittings malzemesinin ithalatı ve ihracatı bulunmaktadır.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere ürün temin ediyorsunuz? Müşterilerinize sunduğunuz ürünlerden bahseder misiniz?

İthalatını yaptığımız Avrupa menşeili paslanmaz krom malzemeler hem sanayi hem de gıda normunda olduğundan söz konusu ürünler demir çelik sanayi, petro- kimya, endüstri-tesisat (atık su arıtma), kimya ve gıda (su, süt, şeker, bisküvi ve çikolata) sektörlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Tedarikçi konumumuz gereği iş ortaklarımız olarak gördüğümüz müşterilerimizin başta paslanmaz boru ve fittings malzemesi olmak üzere her türlü paslanmaz malzeme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmet vermekteyiz.

Paslanmaz çelik sektöründe “Çelik Servis Merkezi” hizmetinin önemi ve ayrıcalıkları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Paslanmaz Çelik sektöründe “Çelik Servis Merkezi” hizmetinin kullanıcılar açısından ne kadar önemli olduğunu bilmekteyiz.

“Çelik Servis Merkezleri” yaptıkları büyük yatırımlarla hem ihracatı arttırmakta hem de istihdam yaratmaktadır. Arya Paslanmaz Çelik olarak; Çelik Servis Merkezlerinin kurumsal kimlik kazanmış firmalar bünyesinde yer alması gerektiğine de inanmaktayız.

Paslanmaz çelik kullanıcıları malzeme kalitesi konusunda ne kadar bilinçli? Doğru malzeme seçimi ve kalite konusunda müşterilerinizi bilgilendiriyor musunuz?

Türkiye’de demir çelik, kimya ve gıda sektörlerinde pek çok büyük firmanın tedarikçisi konumunda olan Arya Paslanmaz Çelik, kullanım yeri ve işletme şartları dikkate alınarak teknik özelliklerine göre sektörel bazda doğru ve kaliteli malzemeyi kullanıcının hizmetine sunmaktadır.

Avrupa menşeili malzemeleri menşei ülke ve firmalardan direkt ithalat yoluyla temin eden firmamız kalite konusuna çok önem vermekte, kullanıcı firmalara da menşei belli olmayan, analiz sertifikası verilemeyen ve üzeri yazılı olmayan ürünlere rağbet edilmemesi gerektiğini her platformda dile getirmekte ve bunu bir görev addetmektedir. Paslanmaz malzemelerin kalitelerine göre kullanım yeri ve malzeme seçimi konularında zaman zaman ve istenildiği takdirde ithalatını yaptığımız paslanmaz boru firması yetkilileriyle birlikte eğitim vermek ve teknik bilgilendirmeler de yapmaktayız.

Piyasadaki rekabet ortamı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Türk paslanmaz çelik sektöründe adil bir rekabet ortamı var mı?

Türkiye’ de paslanmaz çelik sektörünün kendi içerisinde, kendi dengeleri doğrultusunda kaliteli ve doğru mal temini, uygun fiyat ve vade konularında adil bir rekabet ortamı olması gerektiğini düşünmekteyiz. Ancak malzeme kalitesi açısından Uzakdoğu menşeili malzemelerin haksız rekabete neden olduğunu görmekteyiz. Yani Avrupa menşeil i malzeme ile Uzakdoğu menşeili malzeme arasındaki fiyat ve kalite farkı adil rekabet ortamını olumsuz yönde etkilemekte ve kullanıcıların doğru tercih yapmalarını engellemektedir.

Sizce paslanmaz çelik kullanımı; kullanıcılara ve ülke sanayisine, ekonomisine ne gibi kazanımlar sağlar?

Paslanmaz malzeme kullanımı kaliteyi doğrudan etkileyeceğinden üretici firmaların uluslararası pazarda rekabet şansı ve ihracat imkanları artmaktadır. Özellikle gıda ve kimya sanayinde Paslanmaz çelik kullanımının artırılması ve yaygınlaştırılması imalat ve üretim sektöründe ihracatımızı arttıracağı gibi ekonomimize de pozitif bir ivme kazandıracaktır.

Sizin de bildiğiniz gibi yakın dönemde ülkemize önemli bir paslanmaz çelik yatırımı yapıldı. Posco Assan TST hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ülkeye yapılan tüm paslanmaz çelik yatırımlarının uzun vadede ekonomimize olumlu yönde katkı sağlayacağını bu nedenle paslanmaz çelik sektöründe yapılan yatırımların daha da artması gerektiği kanaatindeyiz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projelerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Adana’ da merkez olarak faaliyet gösteren firmamız 2012 yılı içerisinde İzmir’de şube açarak faaliyet alanını arttırmış ve yurt çapında daha da genişlemeyi hedeflemiştir.

Arya Paslanmaz Çelik 2014 yılında da paslanmaz çelik krom malzeme kullanımının yoğun olduğu bölgelerde şube ve bayi sayısını arttırarak yurt içerisindeki genişlemesini sürdürmeyi devam ettirerek en geniş paslanmaz çelik kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedeflemektedir. Bu itibarla yapılan şubeleşme çalışmaları ile bayii arayışları sonucunda bir yeni şubemiz ve iki yeni bayiimiz daha önümüzdeki günlerde paslanmaz kullanıcılarımızın hizmetine girecektir.

Sizce 2014 yılında paslanmaz çelik fiyatları nasıl bir yol izleyecek?

Fiyatlar genel seviyesinin yükseleceğini düşünmekle birlikte önemli olan kullanıcıların Avrupa kalitesinden vazgeçmemesini sağlamak, fiyat artışlarını makul ve mantıklı seviyede tutmaya çalışarak paslanmaz malzeme kullanımını daha da arttırmaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz neler?

2005 yılından beri müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını direkt ithalatçı olmamız nedeniyle en uygun fiyatlarla nakliye dahil olarak karşılamakta ve istenilen malzemeleri zamanında temin ederek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Portföyümüze katılan her yeni firma ile onur duymaktayız.

Bu haber toplam 35669 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler