Polimer çözümleri alanında dünya lideriyiz

19 Haziran 2014 Perşembe 11:43
Polimer çözümleri alanında dünya lideriyiz
Trelleborg, zorlu ortamlarda kritik uygulamaların yalıtımı-sönümlemeyi, sızdırmazlığı ve korunmayı sağlayan polimer çözümleri alanında dünya lideri konumunda…

Trelleborg, zorlu ortamlarda kritik uygulamaların yalıtımı-sönümlemeyi, sızdırmazlığı ve korunmayı sağlayan polimer çözümleri alanında dünya lideri konumunda… 100 yıllık bir geçmişe sahip Trelleborg, en yenilikçi çözümleri standart bir kalite ile müşterilerine sunuyor. “Pazarda yenilikçi bir zihniyet ve çalışma isteği ile faaliyetlerine devam eden bir firmayız” diyen Trelleborg Türkiye Genel Müdürü Cafer Kış sorularımızı sizler için yanıtladı.

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden kısaca bahseder misiniz?

2001 yılında Uludağ Üniversitesi’nden mezun oldum. Son 9 yıldır uluslararası firmalarda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde görev yaptım. 2013 yılından bu yana Trelleborg Sealing Solutions Türkiye firmasının Genel Müdürlük görevini yürütmekteyim.

Trelleborg’u tanıyabilir miyiz? Faaliyet alanlarınız neler, Trelleborg’un organizasyon yapısı ve dünyadaki yeri hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Trelleborg, zorlu ortamlarda kritik uygulamaların yalıtımı-sönümlemesi, sızdırmazlığı ve korunmayı sağlayan polimer çözümleri alanında dünya lideridir. Müşterilerine her zaman performanslarının sürdürülebilirliğini arttıracak şekilde inovatif mühendislik çözümleri sunan Trelleborg Grubu , 1905 yılında kurulmuştur. Trelleborg’un arkasında bırakmış olduğu 100 yıllık geçmişinde olduğu gibi geleceğinde de karmaşık uygulamalara en yenilikçi çözümleri sunmak ve bunun standart bir kalite ve her geçen gün artan bir istekle yapma hevesi ve gücü bulunmaktadır. 40’tan fazla ülkede, yıllık yaklaşık 6,42 milyar TL değerinde satışa sahiptir. Grup, beş iş alanından oluşur: Trelleborg Coated Systems , Trelleborg Industrial Solutions , Trelleborg Offshore ve Construction , Trelleborg Sealing Solutions ve Trelleborg Wheel Systems . Ayrıca, Trelleborg, yaklaşık 20 ülkede, 4,28 milyar TL yıllık satış rakamına sahip, hafif ve ağır taşıtlar için anti-vibrasyon çözümleri alanında global bir lider olan TrelleborgVibracoustic şirketinin de %50’sini elinde tutmaktadır. Bildiğiniz gibi Trelleborg Vibracoustic’in bir fabrikası da Bursa’da bulunmaktadır. Trelleborg hisseleri 1964 yılından beri borsada, NASDAQ OMX Stockholm ve Large Cap’te listelenmektedir. Trelleborg Genel müdürlüğü İsveç ‘in Trelleborg kentinde bulunmaktadır. Peter Nilsson Trelleborg’un başkanı ve aynı zamanda CEO’sudur, Sören Mellstig ise Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Diğer ülke ofisleriyle karşılaştırıldığında Trelleborg merkezi yönetimi, Trelleborg Türkiye’yi nerede konumlandırıyor?

Trelleborg Grubu için Türkiye’nin ve Trelleborg Sealing Solutions Türkiye’nin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle Türkiye’nin son yıllarda göstermiş olduğu büyüme, Trelleborg Grub’unun Türkiye’ye daha da artan bir şekilde önem vermesine vesile olmuştur. Hali hazırda Trelleborg vibracoustic firmasının Bursa ve Tekirdağ’daki işletmelerinin yanı sıra son olarak Türkiye’den yeni bir endüstriyel firmanın da alımı gerçekleşmiştir. Sızdırmazlık elemanları grubunda ise şu anda 5 kişilik bir organizasyon ile devam etmekteyiz, Anadolu Yakası’nda yeni bir ofisimiz bulunmaktadır. Bu yıl içerisinde yeni arkadaşlarında aramıza katılacağını ve ileriye dönük yeni yatırımlarla sızdırmazlık elemanları konusunda müşterilerimizin bir numaralı çözüm ortağı olmayı hedeflemekteyiz.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerden bahseder misiniz?

Trelleborg olarak vizyonumuzun en temel özelliği, müşteri odaklı bir servis anlayışına sahip olmamızdır. Sızdırmazlık elemanları olarak birçok pazara hitap ettiğimiz için önceliğimiz, pazardaki tüm uygulamalarda tercih edilen ilk firma olabilmektir. Faliyetlerimizi Kazan-Kazan ilkesini baz alarak hem müşterimizin hem de Trelleborg’un değer kazanmasını amaçlayarak gerçekleştirmekteyiz.

Müşteri Odaklılığımızı aşağıdaki iş akışı ile açıklayabiliriz.

• Hitap ettiğimiz Türkiye pazarını en ince detayına kadar araştırmak ve anlamak,

• Kazan-Kazan anlayışını pazara yerleştirmek , müşterilerle yakın temasta olup uzunvadeli ortaklıklar kurmak,

• İş yönetimimiz ve kararlarımızın, müşterilerimiz üzerindeki etkisinin takibini yapmak ve gözlemlemek,

• Sızdırmazlık sektöründe öncü çözümleri kusursuz hizmet ve kalitede sunmak,

• Söz ve yükümlülüklerimizin yerine getirilmek…

Trelleborg Türkiye olarak daha çok hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Trelleborg firması çözüm sağlayıcı bir firma olduğundan ötürü hareket eden her türlü uygulamaya çözüm sunmaktayız. Temel odak noktamız müşterileri memnuniyeti olduğu için, amacımız sistemlerine tam anlamıyla uygun ve performansını arttıracak çözümler üretmektir. Bu doğrultuda, Trelleborg olarak , proje başlangıcında müşterilerimize en uygun çözüm ile, onlara sızdırmazlık elemanları konusunda bir uzman güvencesini ve deneyimini sunmaktayız.

Sızdırmazlık sistemlerini, kendilerine özel sistemler içerisinde hangi konumlarda yerleştirmeleri gerektiği müşterilerimize teknik personellerimiz tarafından açıklamakta ve yurt dışındaki tecrübeyi onlara aktarmakta yardımcı olmaktayız.

Genel olarak bahsetmek gerekirse, hidrolik sistemlerde, iş makinelerinde, traktör ve güç transferinin yapılması gereken birçok noktada bulunmaktayız. Savunma sanayi, sağlık sektörü, Petrol sektörü şu an için ilgimizi çeken sektörler olarak tanımlanabilir.

Firmalar ürün ve hizmet alımında neden sizleri tercih etmeli? Sunmuş olduğunuz ayrıcalıklar nelerdir?

Pazarda yenilikçi bir zihniyet ve çalışma isteğiyle çalışan bir firmayız. Yaptığımız her işte yenilik anlamında müşterimize ve uygulamaya ne katılabilir şeklinde bir düşünce sistemiyle çalışmaktayız. Önerdiğimiz çözümler de buna paralel olarak müşterimize avantaj getiren çözümler olmaktadır. Hiç bir zaman standart ürün tedarik etme konumunda olmayan Trelleborg firması tamamen müşterinin faydasına olabilecek şekilde sızdırmazlık sistemi tedarik eden bir firmadır.

Güncel olarak yeniliklerimizi aşağıdaki şekillerde sunmaktayız;

• Müşteri problemlerine geliştirilmiş yenilikçi çözümler sunmak,

• Yaratıcı malzeme bilgimizle, ürünlerimizle, proseslerimizle ve de servisimizle fark yaratan komple bir çözüm sunmak,

• Değişimi ve gelişimi başlatmaya ön ayak olmak,

• Bilgi tecrübe ve deneyimlerimizi harmanlayarak müşterimizin uygulamasına sunmak,

• Sürekli kendimizle yarışarak ve kendimize “Neden, nasıl” sorularını sormak…

Mesela yenilikçi kültürümüzden bir örnek verecek olursak, Akıllı telefon App’lerini bilirsiniz. Piyasaya Trellapp’leri sunduk. Bu app’ler sayesinde mühendisler ihtiyaçları olan teknik dökümantasyon ve bilgilere, yuva seçimlerine, tolerans bilgilerine rahatlıkla ulaşabilecekler. Trelleborg müşterileri için elinden gelen tüm kolaylıkları sağlamaktadır ve bu sayede teknolojiyi de yakından takip etmektedir.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

M12 Turcon® Trelleborg’un yeni malzemesi M12, Politetrafloretilen(PTFE) bazlı bu malzeme hidrolik sızdırmazlık karakteri bakımından sürtünme, aşınma ve yüksek basınçlara dayanımı güçlendirilmiş yeni bir malzemedir.

Hidrolik uygulamalarında kullanılan yağlara tam uyumluluk,

• Olağanüstü aşınma dayanımı ve sürtünme karakteristikleri,

• Daha uzun sızdırmazlık elemanı ömrü,

• Geniş sıcaklık aralığı, basınç ve hız değerlerinde çalışma olanağı,

• Çalıştığı yerde minmal düzeyde deformasyon; hem boğaz hem de yuvada hasar önleyici yapış,

• Zorlu uygulamalara karşı dayanıklı iç yapı,

• Ekstrüzyon dayanımı yüksek malzeme desteği,

• Bronz dolgu addesi içermediğinden azaltılmış çevresel etki,

• Hidrolik uygulamaların tümünde kullanılabilecek akıllı kullanım…

Yenilikçi Sızdırmazlık Konsepti; Turcon® Roto L. Politetrafloretilen(PTFE) ile kombine edilmiş sızdırmazlık dudağına kauçuk bir ceket giydirilip içinde metal parçaya sahip sabit sarsılmaz yapı. Patentli bu dizayn sayesinde sızdırmazlık dudağı sızdırmazlığı yaptığı süre boyunca temasta olduğu yüzeyi hiç bir zaman yalnız bırakmaz. Bu dizayn sızdırmazlık elemanlarının yaptığından daha fazla yarar ve özellikler sunmaktadır.

Geliştirilmiş kullanım ömrü;

• Gerekli olduğunda faaliyete giren akıllı yapı,

• Sistem ömrü boyunca sızdırmazlık,

• Basınç ortadan kalktığında sürtünmeyi azaltan dizayn,

• Enerji tasarrufu,

• Daha iyi güvenlik,

• Araç kullanıcılarınca gözle görülür oranda yakıt tasarrufu,

• Araç kullanımı sırasında lastiklerin otomatik olarak şişirilip indirilmesi ve bunun neticesinde ayrıca zaman tasarrufu,

• Genel anlamda araç kullanıcılarının maliyetlerini düşüren sistem…

Bu haber toplam 35815 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler