AKTEC deneyimli kadrosuyla hizmete devam ediyor

23 Eylül 2014 Salı 10:33
AKTEC deneyimli kadrosuyla hizmete devam ediyor
AKTEC Mühendislik Genel Müdürü Kerem Gazioğlu ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz. Kerem Gazioğlu

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Ailem Kayserili ancak İstanbul’da büyüdüm, 18 yaşındayken Amerika’ya taşındım. Üniversite ve Yüksek lisans (MBA) eğitimimi 2006 yılında Boston’da tamamladım. 2010 yılına kadar Wilmington şehrinde SG Torrice Distribütor firmasının pazarlama departmanında çalıştım. Sonrasında Türkiye’ye kesin dönüş yaptım, askerliğimi bitirdim ve iş hayatıma Türkiye’de devam etmeye karar verdim. Şu anda uluslararası ticaret konusunda doktora eğitimi görüyorum. Aynı zamanda AKTEC Mühendisliğin Genel Müdürü olarak yoğun bir çalışma temposunda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Aktec’i tanıyabilir miyiz? Faaliyet alanlarınız neler?

Markalarımız Galvi Newcomen, Nol-Tec Europe, KC Cottrell, Vibro Process, Setec Group, Rath Group, Vidmar Group ve Testori Group ile çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren AKTEC, dünya çapındaki gelişmelere hızla uyum sağlayıp, uluslararası standartlarda hizmet, üstün teknoloji ve yüksek marka kalitesi sunmaktadır.

Demir Çelik, Döküm, Çimento, Enerji, Cam, Seramik, Porselen, Plastik ve Makina sektörleri için endüstriyel ürünlerin ve projelerin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyette bulunan AKTEC, Amerika, Avrupa ve Güney Kore genelinde 8 şirketi tek bir adreste bir araya getirerek hızlı bir büyüme kaydetti. Hava kirliliği kontrolü ile yakından ilgilenen AKTEC, ülkemizin hava kalite standartlarını yükseltmek, sanayi ve enerji üretim tesislerinin faaliyeti sonucu atmosfere yayılan zaralı maddeleri, is, duman, toz, gaz, kül, kükürt, buhar ve aerosol halindeki emisyonları kontrol altına almak amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

AKTEC, deneyimli kadrosuyla beraber uluslararası temsilciliklerini başarıyla yürütmekte ve kurulduğu günden bu yana, uluslararası işbirlikleriyle Türkiye sanayisine yaptığı katkılarla gurur duymaktadır.

Distribütörü olduğunuz firmalar, faaliyet gösterdikleri ülkeler ve hizmet ağları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

İşbirliği gerçekleştirdiği kuruluşların her birinin kendi alanında dünyanın önde gelen isimleri arasında yer alması, AKTEC’İN üzerinde hassasiyetle durduğu bir konudur.

Distribütörü olduğunuz firmaların ürün yelpazeleri ve hitap ettiği sektörler hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

KC COTTRELL & NOL-TEC EUROPE

1907 yılında İngiltere’de KC Green Holding olarak kurulan firma 2010 yılında NOL-TEC firmasını satın alması ile birlikte sektöründe lider konuma gelmiştir. Firmanın Amerika – Minesota & Teksas, İngiltere - Birmingham , İtalya - Milano , Çin – Beijing & Tjanjıu, Güney Kore – Seul, Vietnam – Ha Noi ve Hindistan - Haryana olmak üzere 7 farklı bölgede mühendislik departmanları ve üretim tesisleri, 1000’in üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

Elektro statik filtre, toz toplama, kül toplama sistemleri, güneş enerji santrali, kuvvet santrali kojenerasyon tesisi, sinter fabrikası gaz temizle sistemleri, De-SOx, De-NOx, e-BF gibi birçok projeye imza atmıştır.

FAALİYET ALANLARI

Güç ve Enerji Santralleri, Demir Çelik Sanayi, Döküm Sanayi, Çimento Sanayi, Lastik Sanayi, Cam Sanayi, Plastik Endüstrisi

Sanayi… Nol-Tec Europe toz ve granüler malzemelerin (yoğun faz, seyrek faz) pnömatik taşıma sistemlerini sunmaktadır. Torbalı filtre sistemleri, Harmanlama, tartım, dozajlama ve otomasyon konularında yılların tecrübesi ile faaliyet göstermektedir.

VIDMAR GROUP

1985 yılında Barselona’da kurulan İspanyol Vidmar Group. Dozajlama ve Tartım konusunda uzmanlaşmıştır. Çimento, Demir Çelik ve Madencilik sektörleri için hizmet vermektedir.

Dozajlama ve Sürekli Tartım Ekipmanları. (Ağır ve Hafif Tip Dozaj Bantları – Granül Malzemeler, Dozaj Bantaları – Toz Malzemeler, Apron Tartılı Besleyiciler, Mikro Besleyeciler,, Bant Kantarları, Debimetreler ve Dozaj vanaları, Boşalan Miktar Ölçümlü Besleyiciler - Loss in Weight Feeders). Statik Tartım - Malzeme Hazırlama ve Paketleme Ekipmanları grubun ana faaliyetleri arasındadır.

VIBROPROCESS

Vibroprocess, Maden, Çimento, Demir-Çelik, Döküm, Kimya/ Gıda, Enerji ve Geri Dönüşüm sektörlerine hizmet vermektedir. 1000°C ürün sıcaklığına kadar zorlu süreçlerde titreşimli ekipmanlar projelendirmektedir. Titreşimli Elekler, Manyetik Ayırıcılar, Besleyiciler, Konveyörler, Kurutucular ve Soğutucular konusunda uzmanlaşmıştır.

RATH GROUP

Refrakter teknolojileri uzmanı Rath Group, 1891 yılından bu yana Demir-Çelik, Döküm, Demirdışı Metal Üretimi, Çimento ve Cam sektörleri için hizmet vermektedir. Almanya, Avusturya, Macaristan ve ABD’deki modern tesislerinde, yenilikçi refrakter ürünlerinin geniş bir yelpazede üretimini yapan RATH Group, 1850 ° C sıcaklıklara kadar dayanıklı malzemeler geliştirmiştir.

Yüksek Alümina esaslı Tuğlalar, Harçlar, Plakalar, İzolasyon malzemeleri, Seramik Elyaf ve Alümina Oksit Battaniyeler, Özel Şekilli Malzemeler, Yapıştırıcılar gibi yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemeler ile sektöre hizmet vermektedir.

TESTORI

1905 yılında Milano’da kurulan İtalyan Testori Grubu, teknik tekstil markasıdır. 230 çalışanı ile yılda 5,5 Milyon m2 endüstriyel kumaş , 4,5 milyon m2 keçe ve 1,2 milyon adet filtre torbası üretmektedir. Toz filtrasyon, sıvı filtrasyonlar, madde filtrasyonu, katı/sıvı ayrımı, havalı bant ve filtre kafesleri konusununda uzmanlaşmıştır. Müşteriye özel üretim kabiliyeti ve geniş ürün çeşitliliği ile Avrupa’nın önde gelen filtre malzeme üreticisidir. Tüm ürünler ISO 9001:2008 (N. CERT-02729-98-AQ-MIL-SINCERT) sertifikalıdır.

Dünyada 40 ülkede, 2000’in üzerinde müşterisine hizmet vermektedir.

GALVI 51

yıllık geçmişi olan GALVI Papuçlu Frenler (shoe brakes) ve Disk Frenler, İticiler, Acil Durum Frenleri ve Tamponlar üretmektedir. Ürünlerimiz vinç ve demir çelik endüstrisinde, liman, gemi inşaa, madencilik, tersane, inşaat, makina, çimento ve kağıt endüstrisinde, enerji santrallerinde, atık yönetimi, bant konveyör, karıştırıcılarda ve insan taşıma mekanizmalarında kullanılır.

İtalya ve Hindistan’da toplam 24.100 m2 kapalı alana sahip tesisleri bulunan Galvi, Avrupa kalitesini, avantajlı fiyatlar ile sunabilmektedir.

SETEC GROUP

Mekatronik ve hareket kontrol markasıdır. Vidalı krikolar, lineer aktüatörler, yazılım ile komple tek/çoklu eksenli servosistemler, silindirik aktüatörler, lineer birimler, lineer kızaklar, bilyalı sonsuz vidalar, yüksek hassasiyetli planet dişli kutular ve kontroller Grubun ana faaliyet alanındadır. Setec Group, çeşitli endüstriyel alanlarda uygulanan hareket kontrol konusundaki geniş deneyimi sayesinde, yenilikçi, çevreci ve her zaman daha iyi performansa sahip makineler geliştirme amacıyla imalatçıların ihtiyacını karşılar.

 

Aktec olarak Türkiye pazarındaki yerinizden ve referanslarınızdan bahseder misiniz?

AKTEC, ürün gamları ağır sanayi kuruluşlarında kullanılan markaları temsil ederek pazar payında yerini almaktadır. Referans listemiz sektörlere göre oluşmaktadır. Türk, İran, Katar ve Mısır demir çelik fabrikaları, dökümhaneler ve enerji santralleri önemli müşterilerimiz arasındadır. Gizlilik politikamızdan dolayı Referanslarımızı paylaşmıyoruz ancak bizimle iletişime geçerek talepte bulunabilirsiniz. Kısa ve uzun vade de hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler? Sunmakta olduğumuz ürün ve hizmetlerimizi sürdürmek, korumak ve iyileştirmek, yeni hizmetler geliştirmektir. Türkiye dışında Orta Doğu pazarında AKTEC markalarını temsil etmek ve global hizmet ağı oluşturmaktır.

Bu haber toplam 39296 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler