Döküm sektörü sanayinin kalbidir

23 Eylül 2014 Salı 11:15
Döküm sektörü sanayinin kalbidir
Ahsen Demir Çelik Genel Müdürü Ramazan Öksüz ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce sizi tanıyabilir miyiz?

1980 doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden Ön Lisans derecesi ile mezun oldum. İş hayatıma aile şirketi Öksüzler Nakliyat’ta başladım. Sekiz sene bu firmada yöneticilik yaptım. Daha sonra da Ökdemir Pik Pazarlama şirketinde altı yıl müdürlük görevinde bulundum. Allah nasip etti; şimdi de kendi işimizi kurduk. Bütün okuyucularımızdan muvaffak olmak için dua ve desteklerini istirham ediyorum.

Ahsen Demir Çelik henüz yeni kurulan bir firmadır. Öncelikle firmanız hakkında bizleri bilgilendirir misiniz? Firmanız ne zaman, nerede kuruldu? Faaliyet alanlarınız neler?

“Her bahar bir çiçekle başlar” sloganıyla firmamız 24.01.2014 tarihinde İskenderun’da kuruldu. Firmamızın ismi kızım Zehra Ahsen’in isminden esinlenerek Ahsen olarak belirlendi. İnşaat ve döküm sektörüne hizmet vermekteyiz.

Müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetler neler? Ürün ve hizmet yelpazenizde neler bulunuyor?

Müşterilerimize sunduğumuz ürünler inşaat demiri, pik demiri ve uçbaş demirdir. Türkiye’nin dört bir yanına bünyemizde bulunan kiralık araçlarla demir ve çelik ürünlerimizi nakliye teslimi ile müşterilerimize hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ürün portföyünüzü ilerleyen zamanlarda genişletmeyi hedefliyor musunuz? Bu konudaki düşünceleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sloganımız önce ahlak ve maneviyattır. Döküm sektöründen gelen bir kişi olarak müşteri tedarikçi listesinde her zaman aranan bir firma olmak hedefimizdir. Müşterimize kaliteli ürünü sunmak, onların duasını almak bizim gelişmek için asıl üzerinde durduğumuz hedeflerimiz arasındadır.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Ağırlıklı olarak döküm sektörüne hizmet veriyoruz. Döküm sektörü sanayinin kalbidir. Bütün üretilen makinaların kaynağı dökümdür. Döküm olmadan bir ülkenin gelişmesi mümkün değildir. Binaenaleyh döküm sektörüne bu vesile ile hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum.

Türkiye’de demir çelik sektörünün genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye’de yıllık 50 milyon ton çelik üretilmektedir. Bunun üçte ikisi bizim İskenderun ve Osmaniye bölgesi dediğimiz alanda üretilmektedir. Bunun dengelenmesi lazımdır. Diğer komşu illere bunun dağıtılması lazımdır. Bunun için Amanos Dağı’nın delinerek açılacak tünel projesini çok önemsiyorum.

Bölgemiz İskenderun’da zaten ayyuka çıkan yer sıkıntısı Osmaniye’de Organizenin kurulmasına sebep olmuştur. Tünel projesi ile çevre illere İskenderun limanına ulaşımının ve mesafesinin kısalması göz önüne alındığında bu yatırımların yansıması çok iyi olacaktır. Bu da yaygın kalkınma adına sevindirici bir gelişme olacaktır.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Allah nasip ederse Samsun ilimize Rusya’dan ithal ettiğimiz piklerin kapalı alanda depolamak ve buradan satışını yaparak zaman ve navlon avantajından faydalanarak müşterilerimize hizmet etmeyi planlıyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesi bugünden yarına hemen olacak bir iş değildir. Ama hayal ediyorsan o gerçektir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sekiz sene Öksüzler Nakliyat’ta ticari hayata başlamamız bizim çıraklık dönemimizdir. Altı yıl Ökdemir Pik Pazarlama firmasında müdürlük görevimiz de kalfalık dönemimizdir. Yani piyasaya mal olmuş firmalardan referans ve güç alarak şimdi de Allah’ın izniyle ustalık dönemimizde kendi firmamı kurarak döküm sektörüne hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşamak istiyorum.

Bütün dökümcü değerli büyüklerimize bizlerinde Allah’ın izniyle hayırlısıyla kalkınması için çok değerli siparişlerini bekliyorum. Bu vesile ile tüm döküm sektörüne en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu haber toplam 39525 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler