Bilgi birikimi ve tecrübelerimizle hizmete devam ediyoruz

24 Eylül 2014 Çarşamba 10:28
Bilgi birikimi ve tecrübelerimizle hizmete devam ediyoruz
Faskmet Satış ve Uygulama Müdürü Alpay Arslancan ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

"Müşterilerimizin çözüm ortağıyız”

Firmamız yılların birikimi ve tecrübesi ile Türk demir çelik ve döküm sektörüne kaliteli ve ekonomik sarf malzemeler temin etmek amacı ile kurulmuştur. Özellikle işletmelerimizin uygulama problemleri karşısından danışmanlık hizmeti verip bir çözüm ortağı olmak amacımızdır. Çin de 2011 yılında kurduğumuz şirketimiz aracılığı ile hem bu ülke içerisinde satış yapıyor hem de Türk çözüm ortaklarımıza bu ülke ile ilgili ticari anlamda danışmanlık yapıyoruz. Firmamızın ürün ve hizmetlerini kısaca sayacak olursak, Saint Gobain Norton Monolitik Refrakter ürünleri (Çekirdekli- Çekirdeksiz İndüksiyon ocağı refrakterleri, ateş betonları, plastik dövme refrakterler, non-ferrous refrakterler), Çelikhane refrakterleri (pota ve tandiş nozulları-stoperleri), İndüksiyon ocağı astar dövme vibratörleri, Seramik döküm filtreler-yolluklar, Seramik döküm kumu, Çelikhane-Dökümhane otomatik alaşım telleri, Seramik elyaf battaniyeler- modüller, Seramik boyaları, Hassas döküm mumları…

“Müşterilerimizle karşılıklı güvene dayalı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz”

Dünya da çeşitli ülkelerde elde ettiğimiz bilgi birikimi ve tecrübelerimizi Türk Çelik ve Döküm sektörü ile paylaşıp tam anlamıyla vazgeçilmez oluyoruz. Çünkü çözüm ortaklarımız bizim çözümlerimizle güvenli ve ekonomik iyi sonuçlar elde ediyorlar. Bunun neticesinde karşılıklı güvene dayalı güçlü bir işbirliği kendiliğinden oluşuyor.

Bizi başarılı kılan en büyük unsurlardan biri de kendimiz kullanmayacağımız bir malzemeyi, makinayı vb. müşterimize sunmamamız ve her işletmeyi kendi işletmemiz olarak görüp bu düşünce ile hareket etmemizdir. Bunun neticesinde karşılıklı güven esasına oturan ilişkilerimiz hem uzun soluklu oluyor hem de yıllar içinde kadim dostluklara dönüşüyor.

İndüksiyon ocaklarının son 10 yılda çelikhanelerde yaygın bir şekilde kullanılması ile beraber üretim mantalitesinde ve tekniklerinde de bir takım sorunlar yaşandığını gördük. Bu sadece bizim ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde gördüğümüz bir fotoğraftı. Özellikle tecrübeli eleman sıkıntısı çok fazlaydı. İndüksiyon ocaklı tesislerde çelikhane mantığı ile dökümhane mantığı beraber çalışmalı, fakat genellikle ark ocağı tesislerden gelen personelin bu sistemde olan tecrübesizliği işletmelerde sorunlar yaşanmasına sebep oluyordu ki halen bazı işletmelerimizde bunlar yaşanmaktadır. Hem çelikhane hem de dökümhane tecrübesi olan personel bulmak nerdeyse imkânsız gibi.

Bırakın normal çalışanı iki mantaliteye hâkim yönetici de yok gibiydi. Bu sorun ilk etapta bizim gibi uygulamanın en ön planda olduğu firmaların malzemelerinin işletmelerde sorunlarla karşılaşmasına sebep oluyordu. Bu sorunun üstesinden gelebilmek adına işletmelerde ki personele hem yazılı hem sözlü işbaşı eğitimleri vererek birçok elemanı teknik olarak belli bir noktaya taşıdık. Hala bir takım eksiklerin olduğunu görmemiz mümkündür.

“İndüksiyon ocaklı tesisler ile ilgili yaptığımız çalışmalar başarılı sonuçlar veriyor”

İndüksiyon ocaklı tesisler ile ilgili yapmış olduğumuz takım çalışmaları başarılı sonuçlar vermiştir. Bu çalışmalarda ilk önce işletme şartları en ince detayına kadar inceleniyor ve raporlamalar yapılıyor. Daha sonra işletmenin ihtiyacı olan düzeltmeler, değişimler ve uygulamalar işletme personeli ile beraberce yapılıyor. Gerekli ekipman desteği de tarafımızdan veriliyor. Böylece performanslı sonuçlar ortaya çıkararak ekonomi sağlanır.

İşletmelerdeki görevlerimiz; güvenle metal aldırmak, doğru uygulama yapılmasını sağlayarak performans elde etmek, ekonomi sağlamak. Bu anlayışla Faskmet olarak her zaman Türk Çelik ve döküm sektörünün yanında değil içinde olacağız.

Bu haber toplam 39656 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler