Döküm sektörünün en iyileri ile çalışmaktayız

29 Eylül 2014 Pazartesi 10:57
Döküm sektörünün en iyileri ile çalışmaktayız
Gündoğdu Ekzotermik Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

Gündoğdu Ekzotermik Sistemleri’nde Genel Müdür Yardımcılığı yapmaktayım. Trabzon Araklı doğumluyum. İlkokulu Pervane köyünde, ortaokulu Trabzon, Liseyi Düzce de, Üniversite Eğitimimi de Gaziantep de tamamladım. Firmamızın kuruluşu 2006 yılında başladı.

Kuruluşundan itibaren Muhittin Gündoğdu ile çalışmaktayız. 2013 yılında fabrikamızı kendi arazimiz üzerine inşa ettik ve yeni fabrikamızda faaliyet göstermekteyiz.

Ürün ve hizmet yelpazenizde neler bulunuyor? Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürünler neler?

Yüksek ve düşük ısılı besleyici gömlek üretimi yapmaktayız. Döküm Sanayi için gerekli Besleyici Gömlek ve Ekzotermik Besleyici adı verilen döküm için ara ürün üreten ve bu konuda 30 yıllık tecrübeyi bünyesinde toplayan firmamız; kısa sürede Türkiye’de kendi sektöründe ilk iki firmadan biri olmuştur.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Demir-çelik döküm sektörlerine yönelik faaliyetlerde bulunmaktayız.

Yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarınızdan bahseder misiniz? Pazar payınız, yıllık cironuz ve üretim rakamlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Yurtiçinde döküm sektörünün en iyileri ile çalışmaktayız. Yurtdışı ihracatında Almanya ve Rusya ile çalışmaktayız. Anlaşma yaptığımız bazı ülkelerle de numune çalışması yapmaktayız. Türkiye’nin önde gelen döküm firmalarıyla çalışan ayrıca Avrupa ve İran gibi bazı ülkelere ihracat yapan firmamız yeni ve kendi geliştirdiği teknik donanımlarla daha iyi hizmet vermek ve ihracat yapmak amacıyla yurtdışı fuarlarında da yerini alarak daha çok ihracat yapmayı hedeflemektedir.

Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz? Mümkünse referanslarınızdan bahseder misiniz?

Ar-Ge çalışmalarına önem vermekteyiz. Dökümhanelerle karşılıklı iletişim halinde yeni ihtiyaçları karşılamak için organize şekilde çalışmalarımız bulunmaktadır. Kaliteye önem veren firmamız TSEK, OHSAS 18001:2007, ISO 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ve CE belgelerine sahiptir. Daha kaliteli döküm yüzeyi için firmamız bünyesinde kurulmuş olan AR-GE bölümünde ürünlerimize Analiz ve Kalite testleri yapılmaktadır.

2014 yılında katıldığınız veya katılmayı planladığınız fuarlar, etkinlikler vs. hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

11-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Ankiros Fuarı’nda H 3 A110 standında yer almaktayız. Tüm müşteri ve tedarikçilerimizi ziyaretimize bekleriz.

Kısa ve uzun vade de hayata geçirmeyi düşündüğünüz projelerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Üretim alanında yeni bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Müşterilerimize daha seri ve kaliteli ürün yelpazemizi geliştirmeyi hedefliyoruz.

Son olarak dergimiz aracılığıyla sektöre yönelik iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ülkemiz özellikle otomotiv sektöründe iyi konumda olmasına rağmen kendi markalaşmasını yapamamış olması ülkemiz açısından üzüntü vericidir. Ülkemizin otomotiv ve yan sektörlerde bu adımı atabilecek gücü vardır. Gerekli olan sadece fitilin ateşlenmesi... Bunu devletimiz ve tüm sanayici kuruluşlarımızdan bekliyoruz.

Bu haber toplam 36960 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler