Lojistik Dünyası İstanbul’da Buluşuyor

13 Ekim 2014 Pazartesi 17:48
Lojistik Dünyası İstanbul’da Buluşuyor
Dünya lojistik sektörünün önde gelen isimlerinin buluşacağı FIATA Dünya Kongresi 2014 İstanbul başlıyor.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek kongre, “Lojistikte Sürdürülebilir Büyüme” temasıyla dünyada ve Türkiye’de hızla büyüyen lojistiğin geleceğini tartışacak.

FIATA–Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu’nun 2014 yılı dünya kongresi, 13-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Hilton İstanbul Bomonti Otel & Konferans Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 52.si düzenlenen ve rekor sayıda başvuru yapılan kongreye 100 ülkenin lojistik devlerinden yüzlerce üst düzey yönetici katılıyor. Resmi açılış töreni ile gala gecesi Ece Vahapoğlu tarafından sunulacak kongre 1.000’den fazla katılımcı, 20 ayrı oturum, 30 konuk konuşmacı, networking toplantıları ve lojistik fuarına ev sahipliği yapacak.

Resmi açılışı 15 Ekim 2014 Çarşamba günü yapılacak kongrede dünya lojistik sektörünün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı panel, oturum ve toplantılar gerçekleştirilecek. Bu toplantılar jeostratejik konumu, dev altyapı yatırımları, gelişen sanayisi ve lojistik performansı ile bölgenin ‘üretim ve lojistik üssü’ olarak yatırımcıların merceğinde yer alan Türkiye’nin tüm dinamikleri ile daha yakından tanınmasına ve dünya lojistik sektörüyle daha yakın ilişkilerin kurulmasına katkı sağlayacak. Yeni işbirlikleri kurma ve geliştirme olanağı sunan kongre, tüm katılımcılarına sektör liderleriyle temasa geçme fırsatı da sunacak.

İş ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl kongrede "UTİKAD Networking" ve "FIATA Networking" adıyla iki ayrı günde ikili iş görüşmesi oturumları gerçekleştirilecek. Katılımcılar, kongrenin açılış gününden bir gün önce 14 Ekim 2014 Salı günü tam gün "UTİKAD Networking" ve 17 Ekim Cuma Günü ise öğleden sonra "FIATA Networking" oturumlarıyla 100 ülkeden 1.000'ün üzerinde lojistik profesyoneli ile "Birebir İş Görüşmeleri" gerçekleştirebilecek.

Birçok uluslararası kuruluşun temsilcisi de İstanbul’da olacak. Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Gümrük Örgütü, Dünya Bankası, IATA-Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği, IRU-Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği ve UIRR-Uluslararası Kombine Kara-Demiryolu Taşımacılığı Firmaları Birliği, FIATA 2014 İstanbul Dünya Kongresi’nde üst düzey yöneticileri tarafından temsil edilen uluslararası kuruluşlar arasında yer alıyor.

Ekol Lojistik’in Ana Sponsor, Arkas Lojistik’in Platin Sponsor, yine Suudi Arabistan’dan King Abdullah Economic City Platin Sponsor, dünyanın en büyük bağımsız network organizasyonu WCA–World Cargo Alliance Gümüş Sponsor ve Turkish Cargo’nun Bronz Sponsor, İstanbul Ticaret Odası’nın da destek verdiği kongreye, lojistik sektörü ile tedarikçi sektörlerden 50’ye yakın firma da fuar alanındaki stantları ile katılım sağlıyor.

İstanbul’da gerçekleştirilecek FIATA Dünya Kongresi ilk kez ilginç bir sergiye de ev sahipliği yapacak. MSC Gemi Acenteliği Dokümantasyon Hizmetleri Türkiye Müdürü Ahmet Aytoğan, 20 yıldır koleksiyonunu yaptığı, her birinin ayrı bir hikayesi olan ve en eskisi 1763 yılına dayanan 450 konşimentodan 83’ünü kongre kapsamında sergileyecek. UTİKAD’ın katkısıyla açılacak “Konşimentonun Yolculuğu” sergisi FIATA Dünyası için de bir ilk olacak ve katılımcıların ilginç ve tarihi konşimento örnekleri görmesini sağlayacak.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin de kongreye ilişkin, “Bu UTİKAD’ın FIATA Dünya Kongresi’ne ikinci kez ev sahipliği yapışı. 2002 yılında FIATA tarihinin en başarılı kongrelerinden birine imza atmıştık. 12 yıl aradan sonra hem gelişen Türkiye’yi hem de o günden bu yana müthiş bir sıçrama yaparak küresel lojistik pazarındaki etkinliğini artıran Türk lojistik ve taşımacılık sektörünü şimdi de dünya gündemine taşıyacak bir girişimin içerisinde yer alıyoruz. Bu açıdan, katılımcılarımıza mümkün olan en iyi imkânları sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

İstanbul şehir turları, golf turnuvası, Hoş Geldiniz Kokteyli, Türk Gecesi ve Gala Yemeği gibi sosyal etkinliklerin de gerçekleşeceği Kongre'ye ilişkin detaylı bilgiye "www.fiata2014.org" adresinden ulaşılabiliyor.

Bu haber toplam 30346 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler