Haskar Çelik Boru Profil: Ürün çeşitliliğimizi arttırmayı hedefliyoruz

22 Haziran 2015 Pazartesi 12:10
Haskar Çelik Boru Profil: Ürün çeşitliliğimizi arttırmayı hedefliyoruz
Haskar Çelik Boru Profil Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bilir ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Haskar Çelik Boru; henüz yeni kurulmuş bir firma… Öncelikle bizlere firmanızı tanıtabilir misiniz? Firmanız ne zaman, nerede, hangi amaçlar üzerine kuruldu?

Yıllardır sac sektöründe faaliyet gösterdiğimiz için yine bu sektörde ticari faaliyetimizi nasıl daha da geliştirebiliriz ve beraberinde ürün çeşitliliğimizi arttırarak imalatçı olabiliriz düşüncesinden hareketle çelik sektöründeki 29 yıllık tecrübemle 2013 yılında Haskar Profil’i kurduk.

Amaçlarımızdan biride saca katma değer katmak idi. Buradan çıkışla 2013 yılında firmamızı kurarak tüm üretim hatlarının makine siparişleri verildi. Haskar Çelik, deneyimlerini kalite ve hizmetlerle harmanlayıp müşterilerine sunuyor. Güven ve kaliteyi hedefleyen, müşteri odaklı bir firma olan Haskar Çelik; kuruluşundan bu yana deneyimli idari ve teknik kadrosu, tecrübeli personeli ile TSE ve uluslararası standartlarda hizmet vermeyi ilkle edinmiş durumda.

Firmanızın gelecek hedefleri arasında neler bulunuyor? Firmanızı 5 yıl sonra sektörde nerede konumlandırıyorsunuz?

Firmamızın birinci öncelikli hedefi kaliteli, istikrarlı ve güvenilir bir çizgiyi oturtmak. Aynı amaçla edinmiş firmalara hizmet etmek. Kısa, orta ve uzun vadedeki hedeflerimize gelirsek; ürün çeşitliliği ve farklılığı ile sektörde var olmayı hedefliyoruz.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Ürün gruplarımızı; destek sacı profilleri, alçıpan profilleri, hafif çelik profiller, dikişli kutu ve boru profilleri şeklinde sıralayabiliriz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

PVC kapı ve pencere üreticileri, alçı uygulama ve satıcı firmalar, dış cephe kaplama firmaları, iskele ve benzeri üretim yapan firmalar, çelik firmaları, mühendislik firmaları, yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalar.

Sektöre sunmuş olduğunuz en yeni ürününüzden ve getirdiği özelliklerden bahseder misiniz?

Ürün gruplarında özellikle hafif çelik profillerinde 1,0 mm den 5,0 mm kalınlığa, 500 mm taban ölçüsünde, yan yüksekliklerinin 125 mm e kadar üretilmiş C aşık profilleri Zed, Sigma, U Sigma Plus ve C Plus slot (oval) veya yuvarlak delikleri delinmiş ve projeye uygun olarak istenilen boylarda üretilebilmektedir. Bu özellikler ile Türkiye’de kendi alanında bir ilktir. Bir diğer farklılığımız dikişli kutu ve borularda kaynak yeri talebe bağlı olarak galvaniz kaplanmaktadır. Buda bu ürün grubundaki yeniliklerdendir.

Sektördeki rekabet ortamı hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce sektörde adil bir rekabet ortamı var mı?

Sektörde yaşanan rekabet etik kurallar, kalite ve fiyat endekslidir. Biz herkesin kendi ürün ve kalitesine göre alıcısının olduğu kanaatindeyiz. Bundan dolayı kendi duruşumuza ve ürün grubumuzda ki rekabetten rahatsız değiliz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projelerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Yoğun üretim programımızı rahatlatacak yeni makine ve üretim hatlarına odaklanmayı ve bunun için en profesyonel firmalar ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Biz firma olarak pazar payını kalite ve verdiğimiz hizmet ile arttırmayı planlıyoruz. Sektörün daha da büyümesi ve beraberinde yan sanayicilerinde kendilerini geliştirerek sektöre yeni dinamikler kazandırmasını sektör ile birlikte büyümenin de paralel olmasını diliyoruz.

Bu haber toplam 21536 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler