Hypertherm, ProNest 2015'teki yeni ve güçlendirilmiş özellikleri duyurdu

13 Temmuz 2015 Pazartesi 12:40
Hypertherm, ProNest 2015'teki yeni ve güçlendirilmiş özellikleri duyurdu
Plazma, lazer ve su jeti kesme sistemleri üreticisi Hypertherm bugün bir açıklama yaparak, ProNest 2015 CAD/CAM yazılımındaki yeni ve güçlendirilen özellikleri içeren ProNest® 2015 11.1 Sürümü’nü tanıttı.

11.1 Sürümü’nün en önemli özelliklerinden biri her iş bazında parça başına ve toplam maliyeti hesaplayan yeni bir teklif verme aracıdır. Bu araç, kurum dışı müşterilere iş teklifleri sunması gereken sipariş atölyeleri, metal hizmeti veren merkezler ve diğer imalatçılar için ideal bir araçtır. Başlangıç malzeme ve üretim maliyetlerine ek olarak, bu araç, final maliyete ikincil işlemleri de dahil edebilir ve bazı müşteriler ve işler için zam veya indirim uygulayabilir. ProNest 2015 11.1 Sürümü’nde ayrıca su jeti kesimini destekleyen güçlendirmeler de yapılmıştır. Yazılım artık yerleşik işlem parametreleri aracılığıyla otomatik olarak dört su jeti delme tipini (dinamik, daire, oynatma ve sabit) uygulama kapasitesine sahiptir. Yazılım, programcının ayrıca giriş yapması gerekmeden giriş uzunluğuna, malzeme tipine ve kalınlığına göre doğru delme tipini uyguladığı gibi, delme alanı çevresindeki boşluğu ve delme süresini de ayarlar.

Başta su jeti kesmede avantaj sağlayacak bir diğer güçlendirme, 2D CAD veya ProNest’in “Gelişmiş Düzenleme” özelliği kullanılırken programcıların kalite değerlerine göre parçalara renk kodları atamalarına imkan tanıyan “Kalite renkleri” özelliğidir. Kalite renkleri yuva üzerinde de gösterilir.

Yeni özelliklerin ve güçlendirmelerin tam listesi www.hyperthermCAM.com adresinde bulunabilir. Ancak bu sürüme dahil edilen dikkat çekici özellikler arasında lazer kesimde iç kesim, güçlendirilmiş SOLIDWORKS® takımı aktarımı, iyileştirilmiş kesim işlemi Sınıf seçimi ve kalite ve türe göre malzeme eşleştirme sayılabilir. Bu yeni ProNest 2015 11.1 Sürümü’ne mevcut aboneler ücretsiz ulaşabilir. Abonelerin tek yapması gereken, çevrimiçi Bilgi Veritabanı’na (Knowledge Base) erişerek “indir” (download) seçimi yapmaktır. Abone olmayanlar ise burayı tıklayarak ücretsiz deneme sürümü isteğinde bulunabilirler.

ProNest, basit ve kullanımı kolay bir tasarımla sınıfının en iyisi performansı ve güvenilirliği sunan, otuz yılı aşan bir süredir kullanılan sektörde öncü bir yerleştirme yazılımıdır. ProNest aynı zamanda True Hole®, True Bevel™ ve Rapid Part™ teknolojilerini destekleyen Hypertherm Built for Business™ Entegre Kesim Çözümlerinin de bir parçasıdır. Hypertherm gemi inşaatı, imalat ve otomotiv tamiratı gibi birbirinden çok farklı sektörlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş kesme ürünleri tasarlamakta ve üretmektedir. Ürün serisi CNC hareket ve yükseklik kontrolleri, CAM yerleştirme yazılımı ve sarf malzemelerine ek olarak plazma, lazer ve su jeti kesme sistemlerinden oluşmaktadır. Hypertherm sistemleri yüz binlerce işletmeye yüksek verimlilik ve kazanç sağlayan, performans ve güvenilirlik açısından kendini ispatlamış sistemlerdir. Şirketin kesme inovasyonundaki saygınlığı yaklaşık 50 yıl öncesine, Hypertherm’in su enjeksiyonlu plazma kesmeyi icat ettiği 1968 yılına dayanmaktadır. Yüzde 100 ortaklı yapısı olan şirketin operasyonlar ve dünya genelindeki ortak temsilleriyle birlikte 1300’den fazla iştiraki vardır.

Bu haber toplam 14689 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler