Sac İşleme Sektöründe Sanayicilerin Hizmetindeyiz

05 Şubat 2016 Cuma 15:30
Sac İşleme Sektöründe Sanayicilerin Hizmetindeyiz
Ülker Grup Metal Genel Müdür Çetin Ülker ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Müşteri memnuniyeti odaklı bir üretim anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Ülker Grup Metal, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek makine parkını her geçen gün genişletiyor. Kalitesiyle ve yapmış olduğu Ar-Ge çalışmalarıyla müşterilerinin isteklerine hızlı bir şekilde cevap veren firma, 2016 yılında yapacağı yatırımlarla da adından söz ettirecek.

Ülker Grup Metal Genel Müdür Çetin Ülker ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

2009 yılında Ufuk Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Sonrasında bir senelik Pazar araştırması sonucu demir çelik sektöründe yer almaya karar verdim. 2010 senesinde Ülker Grup Metal şirketini kurdum. Sektördeki birikimlerimizi daha iyi değerlendirebilmek ve yeni projelerimizi hayata geçirebilmek adına Ostim Bölgesi’nde 2015 yılında 1200 m2 kapalı yeni fabrikamızda faaliyete geçmiş bulunmaktayız. 2010 yılında kurulan firmamız dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, en kaliteli üretimi en ekonomik yoldan yapılmasını amaçlamaktadır.

Firmamız ürünlerini güvenilir, başarısı kesinlikle kanıtlanmış olmasına dikkat ederek müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirip piyasaya sunmaktadır. Ürün çeşitliliğimizi artırmak, güçlü bir marka, saygın bir dünya şirketi olmak ana hedeflerimiz arasındadır. Firmamız beklentilerin ötesinde çeşitliliğe sahip ürünleriyle her gün yenilenen gelişen hem Türkiye hem de dünya pazarında sektöründe katma değer sağlayarak sağlam adımlarla ilerlemektedir.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Firmamızda lazer kesim, plazma kesim, abkant büküm, giyotin makas, eksantrik pres makinalarımızla çeşitli ebatlardaki makinalarımızla hizmet vermekteyiz. Bunun yanında demir çelik ürünleri toptan ve perakende satışı yapmaktayız.

Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazenizi geliştiriyor musunuz?

Sektörümüzün bulunduğu fuarları dünya çapında yakından takip ederek ürün yelpazemizi müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda genişletmeye çalışıyoruz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Kırma eleme, prefabrik, çelik konstrüksüyon, tünel kalıp, beton kalıp, beton santralleri v.b. Sektörlere proje bazında hizmet vermekteyiz. Genel olarak inşaat, yol yapım işleri, makine sektörlerinde ürünlerimiz kullanılmaktadır.

“2016 yılında CNC Lazer ve 14 metre Abkant Pres yatırımları yapacağız”

Sektörde en çok karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Bunların iyileştirmesi için çözüm arayışlarınız nelerdir?

Ülker Grup olarak prensipleri olan bir firmayız. Öncelikle bizlere ulaşan sorunları dinliyoruz ve bunların iyileştirilmeleri için ihtiyaçları tam olarak anlamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızda en iyi sonucu alabilmek için kalite yönetim sisteminin etkinliğini, yeniliklere açık iyileştirmeleri, ulusal ve uluslararası ilgili standartları uyarak takibini yapmaktayız. Üretim kalitemizden taviz vermeyerek alanında en iyi personelleri bünyemizde istihdam ederek; insanımızın yetenek, güç ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak, verimliliği artırmak, gelişmelerine imkan tanımaktayız. İşbirliği ve dayanışmanın yer aldığı çalışma ortamımızda güvenle yolumuza devam etmekteyiz. Kalite hedeflerimize ulaşmak için gerekli olan çalışmalar tasarım aşamasından başlayıp; üretim, kontrol, satış ve satış sonrası takip aşamaları ile devam eder. Müşterilerimizin ürünlerimizle ilgili görüş ve önerileri bizim için çok değerlidir. Tüm dünyada kabul gören yönetim standartlarına uygun olan kalite Yönetim Sistemini firmasında kurmuş ve ISO 9001:2000 kalite belgesiyle birlikte sektördeki çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız en iyi kaliteyi en iyi fiyata sunma düşüncesi ve ürün kalitesi ile artan müşteri memnuniyetini daha da kuvvetlendirmek bilinciyle hareket etmektedir.

Türkiye’de makine sektörünün genel durumu Pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de makine sektörü hızlı bir gelişim gösterdi. Dünyada ve ülkemizde üretimde kullanılan çoğu makineyi Türk menşeli olarak görebiliyoruz. Türk makine imalatı sektörünün diğer yan sektörlerle ilerlemesi Türkiye ekonomisinde orta ölçekli firmalarında pazarda yer almasına olanak sağlamaktadır. Makine sektörü sahip olduğu yüksek katma değer oranı teknoloji üretimi zorunlu kılması geniş bir yan sanayi ağı oluşturması yatırım maliyetlerini düşürmesi, nitelikli bir personele istihdam yaratması, dışa bağımlılığı ve dış ticaret açığını azaltması yanı sıra pek çok sektöre girdi sağlamasıyla lokomotif bir sektör olarak başı çekmektedir.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Kısa vadede 2016 yılında Cnc Lazer ve 14 metre abkant pres yatırımlarımız olacaktır. Poligon direk imalatıyla ilgili plan ve projelerimiz bulunmaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Firma olarak müşterilerimizin beklentilerini istikrarlı kalite anlayışımız ile karşılayarak değer yaratmayı hedefliyoruz. Müşteri odaklı çalışma stratejimiz ve rekabetçi büyüme potansiyelimiz ile “en iyi” şekilde müşterilerimize hizmet vermeyi hedefliyoruz. Mühendislik ve yönetim bilimlerindeki en son teknolojik olanakları kullanarak daima yüksek kalitede üretim yapan firmamızın standartları uluslararası kabul görmüş kalite standartlarına dayanmaktadır. Ülker Grup Metal gelişen teknolojiye uygun ürünler üretmektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak ve mükemmelleşme anlayışını esas alarak, insana, doğaya, çevreye ve topluma saygılı olarak sürdürmek hedefini taşımaktadır.

 

Bu haber toplam 11597 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler: ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler