Muter Metal Genel Müdürü Mutlu Meydan: Makine Parkımızı Artırmayı Hedefliyoruz

16 Şubat 2016 Salı 10:46
Muter Metal Genel Müdürü Mutlu Meydan: Makine Parkımızı Artırmayı Hedefliyoruz
Muter Metal Genel Müdürü Mutlu Meydan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Muter Metal Genel Müdürü Mutlu Meydan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1977 Ankara doğumluyum İlk, Orta ve Lise eğitimimi Ankara’nın çeşitli okullarında okuduktan sonra 2003 yılında Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. İlk sac levha ile tanışmam Aksaray ilinde Makine Mühendisi olarak çalışmaya başladığım bir firmada oldu. Kısa bir süre orada çalıştıktan sonra tekrar Ankara’ya dönme kararı aldım ve Lazer Kesim Teknolojisi ile Ostim Sanayi Bölgesi’nde bir firmada çalışmaya başlayarak tanıştım. Yaklaşık 13 senedir bu sektörün içindeyim.

Belli birikimlerim olduktan sonra hedeflerim arasında olan kendi işyerimi açma fikrim beni kendi işimi kurmaya itti ve yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimimi kullanarak 2013 yılında arkadaşımla beraber MUTER METAL LTD. ŞTİ firmasını faaliyete geçirdik. Firmamız 1 makine ve 2 personel ile başladığı hayatına kısa zamanda yeni makinalar ve personeller ekleyerek sektöründe iyi yerlere geldi.

“13 yıllık mühendislik ve saha tecrübemiz ile yüksek kalite anlayışı, esnek çözümleri ve doğru fiyat politikalarıyla müşterilerimize Mutlu Meydan / Genel Müdür hizmet veriyoruz”

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Şu an iki lazer kesim makinası 1 abkant büküm presi ve 15 personeli ile birlikte 24 saat çalışma prensibi ile tüm fason işlerin çözümünü üreten ve tüm lazer kesim makinalarının servisini ve yedek parçasını sağlayabilen bir firma konumundadır. Firmamız her marka lazer kesim makinalarının yurtiçinde ve yurtdışında servisini yapabilecek ve yedek parçasını temin edecek donanıma ve stoğuna sahiptir. 13 yıllık mühendislik ve saha tecrübemiz ile yüksek kalite anlayışı, esnek çözümleri ve doğru fiyat politikalarıyla müşterilerine üst düzeyde hizmet veren firmamız; esnek, yenilikçi ve başarı odaklı yönetim anlayışının getirmiş olduğu avantajları kullanarak, kurumsal yapısını gün geçtikçe daha da sağlamlaştırmaya devam etmektedir.

Makinalarımız, 0,50mm den 20mm ye kadar paslanmaz Levha, 0,50mm den 20mm ye kadar Alüminyum Levha, 0,50mm den 8mm ye kadar Pirinç Levha, 0,50mm den 6mm ye kadar Bakır Levha, 0,50mm den 20mm ye kadar ST37,ST44,ST52 vb. Siyah Sac, HRP, HARDOX, WELDOX, AMOX, ZIRH SACI gibi Çelik Levha kesebilmekte, ayrıca mühendislik, büküm, kaynak ve boya gibi tüm işlemleri bünyesinde yapabilecek güçtedir.

Müşterilerinizden gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazenizi geliştiriyor musunuz? Mümkünse referanslarınızdan bazılarını öğrenebilir miyiz?

Yatırımlarımız pahalı yatırımlar olduğu için ilk ürün seçimlerimizi bu doğrultuda yapmaya çalıştık. Şu an birçok müşterimizin taleplerini karşılayabiliyoruz. Yine de müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hedeflerimizdeki yeni yatırımlarımızı en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Referanslarımız oldukça fazla ama müşteri ve proje gizliliğinden dolayı isim veremiyorum. Ama referanslarımız arasında Otomotiv, Savunma, Elektrik, Elektronik, Asansör, Makina, Konstrüksiyon, İnşaat gibi yurtiçi ve yurt dışı firmaları oldukça fazla.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Kullandığımız teknoloji yeni olduğu için her alanda ürünlerimizi görmek mümkün. Daha önceki sorunuzda belirttiğim gibi Otomotiv, Savunma, Elektrik, Elektronik, Asansör, Makina, Konstrüksiyon, İnşaat gibi alanlarda ürünlerimiz kullanılmaktadır.

Sektörde en sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Bunların iyileştirilmesi için çözüm arayışlarınız nelerdir?

Sektörde en çok karşılaştığımız problemlerin başında kalifiye eleman sıkıntısı geliyor. Bunu iyileştirmek adına bünyemizde elemanlarımıza eğitimler veriyoruz. Bu eğitimlerle birlikte hem firmamıza hem de sektörümüze katkı sağladığımızı düşünüyorum.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Sektöre fason üretim yaptığımız için müşterilerimizin ürünlerine mühendislik hizmeti vererek dolaylı yoldan iyileştirmeler yapıyoruz ve müşterilerimizin daha teknik çalışmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu bizim en büyük avantajımız oluyor.

Türkiye’de makina sektörünün genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye’de makine sektörü gelişiyor, özellikle savunma sanayinde yapılan Ar-Ge ve ürün yelpazesi geliştikçe pazar artmakta ve gelişmektedir. Sektörde artık donanımlı teknik elemanlar istihdam ediyor. Bu sebepledir ki sektörümüz iyi yönde gelişmesini sürdürüyor. Bugün hangi makinayı almak ya da üretmek isterseniz mutlaka Türk alternatifi karşınıza çıkacaktır. Artık her sektörde bir Türk markası görmekteyiz. Bu gurur verici bir olay… Önümüzdeki yıllarda bunun daha da gelişeceğini düşünüyorum.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Kısa vadede makine parkımızı artırmayı hedefliyoruz. Yeni projeler peşindeyiz. Kendi ürünümüzü çıkarmak için Ar-Ge çalışmalarımıza başlamak istiyoruz. Uzun vadede planlarımız arasında kullandığımız bu teknolojiyi Türk markaları arasına sokabilmeyi hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Muter Metal çalışanlarıyla ve müşterileriyle aile olmasının getirisini görmekte ve ilişkilerini ona göre düzenlemektedir. Kalitemizle sektörümüzde öncü firmalar arasındayız, bu öncülüğü kimseye bırakmak istemiyoruz. Bununla beraber firmalarla yaşadığımız tatlı rekabetin de bizleri olduğumuz yerden daha üst seviyelere çıkaracağına inanıyoruz.

Bu haber toplam 10705 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler: ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler