Demisaş Hayata Geçirdiği TPM Uygulamaları ile Japonya'dan Süreklilik Ödülü Alan İlk Türk Dökümhanesi Oldu!

04 Mart 2016 Cuma 10:16
Demisaş Hayata Geçirdiği TPM Uygulamaları ile Japonya'dan Süreklilik Ödülü Alan İlk Türk Dökümhanesi Oldu!
Türk döküm sektörünün dünya çapında faaliyet gösteren köklü ismi Demisaş, günümüzün en önemli yönetim sistemi olan TPM (Toplam Üretken Yönetim) uygulamalarında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları neticesinde Japonya’dan bir ödül daha kazandı.

Türk döküm sektörünün dünya çapında faaliyet gösteren köklü ismi Demisaş, günümüzün en önemli yönetim sistemi olan TPM (Toplam Üretken Yönetim) uygulamalarında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları neticesinde Japonya’dan bir ödül daha kazandı. 2013 yılında Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM-Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından “TPM Mükemmellik Ödülü”ne layık görülen Demisaş, şimdi de “TPM Süreklilik Ödülü”nü alarak Avrupa’nın ve Türkiye’nin bu ödüle sahip ilk dökümhanesi unvanına sahip oldu.

Demisaş; üretim ve hizmet süreçlerinde verimliliğin artırılmasını hedefleyen ve günümüzün rekabet ve kriz ortamında, küresel ekonominin önde gelen oyuncuları tarafından uygulanan TPM (Toplam Üretken Yönetim) sistemine ilişkin olarak 2010 yılında başlattığı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 3 yıl gibi kısa bir zamanda TPM Mükemmellik Ödülü’nü alarak TPM faaliyetleri konusundaki azim ve kararlılığını gösteren Demisaş, Aralık 2015’te JIPM tarafından gerçekleştirilen Final Denetlemesi’nin ardından “Süreklilik Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Demisaş, dünyada Mükemmellik Ödülü’nün bir üst seviyesi olarak kabul edilen Süreklilik Ödülü’nü alarak Türkiye ve Avrupa’nın bu ödülü almaya hak kazanmış ilk dökümhanesi oldu.

23 Mart’ta Japonya’nın Kyoto kentinde gerçekleştirilecek törende ödülünü alacak olan Demisaş’ın bir sonraki hedefi ise, dünyanın “TPM Özel Ödülü”nü alan ilk dökümhanesi olarak Türk döküm sektörünün dünyadaki varlığını güçlendirmek.

Bu haber toplam 9027 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler: ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler