Incoflex Markasını Türkiye Pazarına Tanıtmak ve Tutundurmak İstiyoruz

09 Mayıs 2016 Pazartesi 11:09
Incoflex Markasını Türkiye Pazarına Tanıtmak ve Tutundurmak İstiyoruz
INCOFLEX-Türkiye Şirket Ortaklarından Mustafa Sönmez ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

INCOFLEX-Türkiye Şirket Ortaklarından Mustafa Sönmez ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

INCOFLEX-Türkiye çok yeni bir firma. Henüz bir aydır Türkiye’ de faaliyetteyiz. Merkezimiz İzmir Alsancak’ ta yer almaktadır ancak ana firmamız TECHNIFLEX Sp.z.o.o 1955 yılında Polonya’ da kurulmuştur. Techniflex firması Incoflex markası ile aşındırıcı ve kesici disk imalatı yapan tanınmış bir Avrupalı üreticidir. Modern teknoloji, etkin yönetim ve nitelikli çalışanlarımızın tam desteği sayesinde; Avrupa’ da geniş bir müşteri grubunun güvenini kazanmıştır. Tüm ürünlerimiz kendi alanında sorumlu tutulduğu ISO kalite standartlarını karşılamaktadır. Şunu da belirtmek isteriz ki, Incoflex Tüv-Rheinland onayı alan ilk Avrupalı aşındırıcı ve kesici markasıdır. Şirketimiz aynı zamanda satış öncesi ve sonrası hizmet ile ilgilenen eğitimli, uzman bir satış kadrosuna sahiptir. Bu gelişmiş altyapıyı kullanarak müşteri beklentilerini ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamayı hedeflemekteyiz. Tüm bunlara ek olarak, ürünlerimizin üstün kalite standardını sürdürebilmek için; kendi teknoloji departmanımız, laboratuvar ve kalite kontrol departmanlarımızda, tüm üretim süreçlerini, bileşenleri ve nihai ürünleri sürekli test etmekteyiz. Bu sayede ürünlerimizin kalitesini sürekli kontrolümüz altında tutmaya devam ediyoruz.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Portföyümüzde; imalat sektöründe geniş bir uygulama alanına sahip, değişik materyallerin harmanlanmasıyla elde edilmiş yüksek kaliteli aşındırıcı ve kesici gereçler yer almaktadır. Standart ürünlerimizin yanında özel maksatlı aşındırıcı ve kesiciler gibi özel istek ürünleri de müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ürün portföyümüze ekleme kabiliyetine sahibiz. Tüm bunlara ek olarak, Incoflex markasının yanında, müşterilerimize OEM olarak ürün üretmeyi de teklif etmekteyiz.

Ürünleriniz ağırlıklı olarak hangi sektörlerde kullanılıyor? Mümkünse referanslarınızdan bazılarını bizlerle paylaşır mısınız?

Ürünlerimiz ağırlıklı olarak havacılık, otomotiv, gemi inşa endüstrisi, demir- çelik, makina konstrüksiyon, enerji sektörü ve sac işleme sektörlerinde kullanılmaktadır. Avrupa’ da birçok büyük üreticinin proje ve çözüm ortağıyız.

Fabrikanızdan, üretim hattınızdan ve teknolojinizden söz eder misiniz?

Tüm ürünlerimiz kendi fabrikamızda sahip olduğumuz modern teknolojiyle üretilmiş ve çevreye duyarlı ürünlerdir.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Kısa vadede Incoflex markasını Türkiye pazarına tanıtmak ve tutundurmak istiyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ve güçlü Ar-Ge’miz sayesinde müşteri memnuniyetini en üst çizgiye taşımayı hedeflemekteyiz. Bu sebeple Türkiye’nin farklı bölgelerinde bayi ağı oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu konuyla ilgili piyasa araştırmamız devam etmektedir.

2015 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2016 yılından beklentileriniz neler?

2015 yılında firmamız yapılanma sürecindeydi. Yapılanma süreci boyunca fizibilite etütleri, pazar araştırmaları ve potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik araştırmaları yapmakla geçti. 2016 yılında ise şirketimizi aktif olarak faal duruma getirerek fuar organizasyonlarında kendimizi göstermeye başladık. Katıldığımız ilk bölgesel fuar olan 3T fuarında yerli ve yabancı müşterilerin yoğun ilgisiyle karşılaştık.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Zaman değişir, teknoloji ilerler, firmamızın logosunda da yer alan High-Lander (Dağlı) da kendini değişime ve gelişime uydurmakla kalmaz müşteri beklentilerini de karşılamak için elinden geleni yapar. Bu ilkeyi temel alarak üretilen Incoflex ürünleri yakın zamanda Türkiye’nin de içinde bulunduğu dünyanın farklı bölgelerindeki yeni pazarlarda geniş kitlelere hitap edecektir

Bu haber toplam 6326 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler