Mitaş Tarafından Galvaniz Kaplanan Ürünler Dünyanın 5 Kıtasında 100’den Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor

07 Haziran 2016 Salı 11:09
Mitaş Tarafından Galvaniz Kaplanan Ürünler Dünyanın 5 Kıtasında 100’den Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor
Firmanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Mitaş T.A.Ş. olarak, 1955 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Firmanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Mitaş T.A.Ş. olarak, 1955 yılında Ankara’da kurulmuştur. Grup Şirketleri olarak enerji ve telekomünikasyon sektörleri için çelik yapılar tasarım, imalat, galvaniz kaplama, montaj ve taahhüt konularında faaliyet göstermektedir. Mitaş Grup bünyesinde bulunan galvaniz kaplama bölümü Mitaş Galvaniz Sanayi ve Ticaret AŞ, 2005 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Teknolojisini, kapasitesini, insan kaynaklarını ve ürün gamını sürekli bir şekilde geliştirmeye odaklı şirket bünyesinde Mitaş Grup’un diğer şirketleri tarafından imal edilip Mitaş Galvaniz Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından galvaniz kaplanan ürünler dünyanın 5 kıtasında 100’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Mitaş Galvaniz Sanayi ve Ticaret AŞ, 2015 senesinde 30 milyon USD toplam ciro elde etmiştir.

Tesis altyapınız, teknolojiniz ve insan kaynağınız ile ilgili verilerinizi ve görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Sürekli yapılan yeni yatırımlarla teknolojisini ve kapasitesini sürekli arttırmaya yönelik bir politika yürüten firmamız, özellikle 2015 yılı içerisinde yatırımlarına hız vermiştir.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Ankara Temelli ASO 2. Organize Sanayi Bölgesinde, dünyada kullanılan son teknoloji ile çalışan ve yıllık 70.000 ton kapasiteli 12,5 mx1,8 mx3,5m boyutlarındaki galvaniz ocağının faaliyete geçmesiyle ciddi oranda kapasite artışına gidilmiştir. Mitaş Galvaniz ve Sanayi Ticaret AŞ, Ankara ve Kocaeli tesislerinde toplam 280 personel çalışmaktadır.

Kalite standartlarınız nelerdir? Firmanız/ ürünleriniz neden tercih ediliyor/edilmeli?

Kalite Yönetim Sistemi, Mitaş Galvaniz Sanayi ve Ticaret AŞ için son derece önemli bir husustur ve şirket SGS tarafından verilen ISO 9001:2008 sertifikası ve ISO16949:2009 sertifikası ile TÜV AUSTRIA tarafından verilen OHSAS 18001:2007 ve ISO 14001:2004 sertifikalarına sahip olup ayrıca Galvanisers Association (İngiltere) ve American Galvanisers Association (USA) üyesidir. Mitaş Galvaniz Sanayi ve Ticaret AŞ’de uygulanmakta olan Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde hammadde, yarı ürün ve son ürünler test edilmektedir. Kaliteden ödün vermeyen firmamız, galvaniz standartlarına ve müşteri isteklerine %100 uyumludur. Bunun için galvaniz prosesine dahil olan çelikte girdi kontrolü, galvaniz prosesinde kullanılan tüm ön yüzey temizleme kimyasalları ve çinkonun girdi ve proses kontrollerini kapsar.

Sıcak daldırma galvaniz sonucu elde edilen son ürünün hem görsel hem de kaplama kalınlığı kontrolleri sağlanarak, ürün, talep edilen sürede müşteriye teslim edilir. Mitaş Galvaniz Sanayi ve Ticaret AŞ, galvaniz öncesinde ve sonrasında müşteriye teorik ve pratik anlamda teknik destek ve yüksek kalitede hizmet ve ürün sağlamasından dolayı sektörde tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

2016 ile ilgili beklenti ve hedeflerinizi paylaşır mısınız?

Türkiye, galvaniz hammaddesi olarak kullanılan çinkoda tamamen dışa bağımlıdır ve ülkeye tek bir alandan girişi olduğu için, dövizde ortaya çıkan dalgalanmalar maliyeti ciddi anlamda etkilemektedir. 2016 yılı için beklentimiz ekonomi ve döviz kurundaki stabilitenin sağlanması yönündedir. Ayrıca temel hammadde olan çinkoda dışa bağımlılığın azaltılması sektörü olumlu yönde etkileyecektir. Bunun yanı sıra farklı alanlara galvanizleme hizmeti sunmak ve fayda maksimizasyonu temel hedeftir.

Bu haber toplam 11542 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler: ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler