Rota Metal İşleme: Pazar Payımızı Geliştirmeyi Hedefliyoruz

14 Haziran 2016 Salı 17:13
Rota Metal İşleme: Pazar Payımızı Geliştirmeyi Hedefliyoruz
Metal İşleme Teknolojileri A.Ş. Firma Ortağı Mustafa Taşdöven ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Sfa Makina olarak 2004 senesinden beri Lazer ve Nokta vuruşlu markalama makinalarının satış ve servisini yürütüyoruz. 2 sene önce Sandvik Coromant firmasının Ege Bölge bayiliğine başladık. Bu işi başarı ile sürdürüyoruz. Yeni firmamız olan Rota Metal İşleme Teknolojileri A.Ş. firmasını sene başında kurduk. Bundan sonra kesici takım ve tutucu işini yeni firmamız üzerinden yürüteceğiz.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Sfa Makina olarak Markalama makinaları ve Bor yağı buhar filtreleme sistemleri, robotik otomasyon uygulamaları ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Rota Metal olarak kesici takım sektörünün dünya lideri firması Sandvik Coromant bayiliğini yürütmekteyiz. Bu konuda diğer firmalardan ayrılan noktamız hizmetlerimizi mühendislik çalışmaları ile birleştirip, müşterilerimizde ihtiyaç olan üretim proses düzenleme ve iyileştirme çalışmalarına destek olmaktır.

Mümkünse referanslarınızdan bazılarını öğrenebilir miyiz?

Otomotiv, havacılık ve medikal sektörün lider firmaları referanslarımız arasındadır.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Talaşlı imalat başta olmak üzere otomotiv, havacılık, medikal alanda faaliyet gösteren tüm firmalar odak noktamızdır.

Sektörde en sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Bunların iyileştirilmesi için çözüm arayışlarınız nelerdir?

Sektörün en büyük problemi kalifiye eleman yetersizliği olarak görülmektedir. Müşteri tarafında teknik olarak aynı dili konuşabilmek adına buna çok ihtiyaç duyuyoruz. Diğer bir problem ekonomik krizlerin ve politik dengenin bozulması etkisi ile artan finansman döngüsüdür.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Kısa vadede işimize hakimiyetimiz ile pazar ihtiyaçlarına en hızlı bir biçimde karşılamak, müşteri memnuniyetini nasıl en üst düzeye çıkarabiliriz hayata geçirebilmektir. Uzun vadede imalat alışkanlıklarının değişimine ayak uydurabilecek yeni teknolojileri müşterilerimiz ile buluşturabilmek...

2015 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2016 yılından beklentileriniz neler?

2015 yılı seçimler dolayısı ile çok inişli çıkışlıydı ama iş anlamında oldukça fazla fırsatlar yakaladık. 2016 ise daha iyimser bir tablo ile çıkmamıza rağmen şu ana kadar beklentilerimizin altında bir tablo çiziyor.

3T Fuarı nasıl geçti? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

3T fuarına 2006 yılından bu yana aralıksız katılıyoruz. Her geçen sene kendini geliştiren bir fuar. Beklentilerimizi en düzeyde tuttuğumuzda fuar tarihine bağlı olarak bazı sıkıntılar yaşamaktayız. Bu seneki fuarda ekonomik dar boğaz zamanına denk geldiğinden geri dönüşler geçtiğimiz yıllara nazaran daha az meydana gelmiştir.

Fuarda hangi ürünlerinizin tanıtımını yaptınız?

Sfa Makina olarak Lazer ve Nokta vuruşlu cihazlarımız, bor yağı buhar filtreleme sistemlerimiz, Rota Metal işleme teknolojileri A.Ş. olarak Sandvik Coromant kesici takım ve uçlarını sergiledik.

Bu haber toplam 10604 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler