Yılbo Metal: Dünya Standartlarına Uygun Üretim Yapıyoruz

09 Ağustos 2016 Salı 10:44
Yılbo Metal: Dünya Standartlarına Uygun Üretim Yapıyoruz
Yılbo Metal Genel Müdürü Yaşar Demirtaş ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Firmanızın kuruluşu ve bugünlere gelişi hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Yılbo Metal, makina imalat sanayi ve savunma sanayi için ihtiyaç duyulan alaşımlı - alaşımsız, yüksek alaşımlı, isteğe göre her türlü işlemleri yapılmış, ısıl işlem görmüş; yuvarlak, kare, altı köşe, lama, çelik çekme dikişsiz boru ve bazı özel kesitli vasıflı çelik satış öncesi, satışı ve satış sonrası hizmet vermek amacıyla kuruldu. Firmamızın 2006 yılında Kocaeli Körfez ilçesinin sanayi sitesinde kurulmasıyla birlikte Körfez’deki büyük bir boşluğu doldurmuş olduk. Geniş bir müşteri yelpazesine sahip olan firmamız 2010 yılında sac kesim büküm işine de girmiş olup, abkant ve pres makinalarını alarak körfezde demir çelik kesim büküm işindeki boşluğu doldurmuş oldu.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi ve çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olarak malzemeleri gerek fabrikalardan gerek toptancı firmalardan tedarik edip müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz.

Oldukça geniş bir ürün gamınız var... Bu ürünleri ağırlıklı olarak hangi sektörlere veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Satmış olduğumuz ürünler pek çok alanda kullanılmaktadır. Bilindiği gibi son zamanlarda çoğu yerde çelik mamulü kullanılıyor. TÜPRAŞ müteahhitlerinin yanı sıra çelik konstrüksiyon işi yapan birçok firmayla çalışıyoruz. Diğer tarafta sac kesim büküm olarak tır dorselerinin yan kapaklarını galvaniz saclardan yağmur oluğu ve buna benzer müşteri isteğine göre istenilen bükümü yaparak müşterilerimize araçlarımızla servis yapıyoruz.

Geçmiş yıllara oranla ülkemizdeki demir çelik ve diğer metal mamullerinde üretici firma sayısı arttı. Bu durum size ve sektöre nasıl yansıdı?

Geçtiğimiz yıllarda metal sektöründe büyük artışlar oldu. Bu durum da bizim gibi toptan alım satım yapan birçok firma için sektörde üretici firmaların olması avantaj sağlıyor. Bununla birlikte alım satım yapan firmaların çoğalmasıyla birlikte firmalar, daha kaliteli hizmet ve daha uygun fiyatlarla müşteriye hizmet verme çabası içine giriyorlar.

Firmanızın sektördeki konumu, pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Firmamız 10 yıllık bir geçmişe sahip olduğu için bu süre zarfında sektörde iyi bir konum elde ettiğimizi düşünüyoruz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Büyük bir rekabet ortamının yaşandığı yerde, ürünlerini Kocaeli’nin ve Türkiye’nin önde gelen firmalarına pazarlayabilen bir firma olarak, satışını yaptığımız ürünlerin kalitede ödün vermeden, sürekli gelişme ve iyileşme mantığı içerisinde tüm şirket çalışanlarının katılımı ile rekabet gücümüzü geliştirerek dünyadaki teknolojik ve ticari gelişmeleri yakından izleyerek, yenilikleri düzenli bir şekilde uygulamaya koymayı kendimize ilke edindik.

Müşteri odaklı satış anlayışımızla, müşterilerimizin ihtiyaç, şikâyet ve önerilerini değerlendirerek, en yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak, müşterilerimize, ürünlerimizi yüksek kalite ve ekonomik ve uygun zamanlı teslimatla en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübelere dayanarak ayrı bir alanda kesimi ve lazer kesimi ayrı bir bölüm de körfezdeki bu boşluğu tamamlayıp bu projemizi de hayata geçirmek istiyoruz.

Bu haber toplam 6514 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler